فهرست
ناواس یک دیوار برای پی‌اس‌جی
ناواس یک دیوار برای پی‌اس‌جی

ناواس یک دیوار برای پی‌اس‌جی

آی‌اسپورت-  دروازه بان پاری سن ژرمن در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا بهترین عملکرد را داشت.  کیلور ناواس ۳۲ ساله توانست با عملکردش پاری سن ژرمن را در لیگ قهرمانان اروپا در بالاترین جایگاه نگهدارد. دروازهبان کاستاریکایی که تجربه سه قهرمانی پیاپی با رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا را داشته است توانست بهترین دروازه بان مرحله گروهی این بازی ها شود. او در این فصل تنها دو گل دریافت کرد (دبل کریم بنزما در سانتیاگو برنابئو) و در چهار دیدار دیگر اجازه گلزنی به حریفانش را نداد. تنها ادرسون، مارک آندره تراشتگن، مانوئل نویر، الکس مرت، یان اوبلاک و پائولو دینو گاسانیگا به این آمار نزدیک هستند.

ادرسون یک بازی کمتر از ناواس دروازه‌اش را بسته نگه داشت. دروازه بان سیتی مانند کیلور در پنج بازی تنها دو گل دریافت کرد. تراشگتن در مرحله گروهی سه بار دروازه اش باز شد و در پنج بازی توانست دوبار کلین شیت کند. دروازه‌بان بارسلونا در دیدار برابر دورتموند که با تساوی بدون گل پایان یافت درخشید. آلسیون به همراه لیورپول در چهار بازی سه گل دریافت کرد و در یک بازی موفق به کلین شیت شد. این در حالی بود که مرت در ناپولی چهار بار دروازه اش باز شد و در سه بازی از شش دیدار اجازه گلزنی به حریفان نداد. نویر و اوبلاک آمار مشابهی در بایرن مونیخ و اتلتیکو مادرید داشتند: پنج گل دریافت کردند و در سه بازی کلین شیت کردند. در رتبه بعدی گاسانیگا قرار دارد. دروازه‌بان تاتنهام پنج بار دروازه‌اش باز شد و در دو بازی از چهار دیدار اجازه گلزنی به حریفانش را نداد.

آمار تیبو کورتوا و سیلسن در رئال مادرید و والنسیا بد بود. هر دو دروازه بان هفت گل دریافت کردند. دروازه بان بلژیکی از پنج بازی تنها در دو دیدار اجازه گلزنی به حریفان نداد. برای دروازه بان والنسیا تنها یک بار این اتفاق افتاد. در حالی که آروئلا تنها یک گل دریافت کرد و در بازی دیگری که به میدان رفت کلین شیت کرد. خائومه دومنچ که در یک بازی درون دروازه والنسیا حضور داشت اجازه گلزنی به تیم حریف را نداد.  

بدترین دروازه بان استن بوریان بود که ۲۰ بار دروازه اش باز شد. او در شش بازی که حفاظت دروازه ستاره سرخ را بر عهده داشت کلین شیت نکرد. رتبه دوم به کوک، دروازه بان خنک اختصاص دارد. او ۱۶ گل دریافت کرد و در یک بازی دروازه اش را بسته نگه داشت. موسلرا (دروازه بان گالاتاسرای)، خوسه سا (المپیاکوس) و ماینن (لیل) در شش بازی ۱۴ بار دروازه شان باز شد. دو دروازه بان نخست در یک بازی توانستند دروازه شان را بسته نگهدارند اما دروازه‌بان لیل در همه بازی‌ها گل دریافت کرد. بالاتر از آن ها پیاتف (شاختار) و لیواکوویچ (دینامو زاگرب) با ۱۰ گل قرار داشتند. میگنولت یازده(بروخه) و گولینی (آتلانتا) ۱۲ گل دریافت کردند. ولاکودیموس (بنفیکا) و کولار به ترتیب یازده و ۱۰ بار دروازه شان باز شد.

۱    
آی اسپورت
2019-12-13 14:54:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر