فهرست
اماراتی‌ها خیال آمدن ندارند!
اماراتی‌ها خیال آمدن ندارند!

اماراتی‌ها خیال آمدن ندارند!

آی اسپورت - گاه به گاهی طرفداری در ورزش و شاید واژه عامیانه آن تعصب و غیرت باعث شود که بپنداریم که این نوع عاشقانه زیستن با تیمها نوعی جنون است. طرفدار آرسنالی را در جمع تماشاچیان یوونتوس در بازی در برابر تاتنهام می‌بینیم و با توجه به سابقه دشمنی دو تیم پایتخت نشین انگلستان آن را عجیب هم نمی‌دانیم زیرا صحت ادعای نزدیکی مرز جنون و طرفداری ثابت می‌شود. اما  همواره طرفداری  این گونه نیست. اگر طرفدار آرسنالی را در ورزشگاه ویمبلی در کنار تیفوسی‌های تورین می‌بینیم در سوی دیگر وقتی در مراسم بزرگداشت آستوری بازیکن و کاپیتان فقید فیورنتینا تشویق بازیکنان یوونتوس و سرمربی آنها را که برای شرکت در این مراسم حضور داشتند را علی‌رغم دشمنی دیرینه این دو تیم مشاهده می‌کنیم آنگاه می‌فهمیم طرفداری می‌تواند از روی آگاهی و شعور هم باشد.

باری در آغاز رقابت‌های لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا امسال نمایندگان عربستان سعودی و امارات خواهان عدم حضور در کشور  ایران شدند. در مورد عربستان به تفسیر سخن گفته شده است اما عدم حضور امارات در نوع خودش یک پدیده استثنائی در بعد بی منطقی است. اماراتی‌ها سال‌ها است که در پی برادر بزرگ‌تر خود عربستانی‌ها هستند و این اطاعت هم همواره کورکورانه بوده است. القصه زور عربستانی‌ها به ما چربید زیرا فدراسیون فوتبال 5 ستاره ما که همه همت و تلاشش برای تیم ملی ایران تدارک بازی با سیرالئون بی لیگ و بازیکن و شاید تیم ملی! باشد بدون تردید نمی‌توانست کارائی داشته باشد ضمن این که گفته می‌شد کفاشیان قبلا تفاهم نامه‌ای را برای عدم حضور تیم‌های عربستانی امضا کرده‌اند تا به حیات بی ثمرشان در فوتبال ادامه دهند!

حال  انگار اماراتی‌ها نقشه دیگر در سر داشته باشند. آغاز این نقشه در بازی استقلال و العین خورده شد . آنها با یک داوری فاجعه آمیز به تساوی رسیدند و گفته می‌شود سه لیدر باشگاه استقلال را به جرم حمل شیپور! در ورزشگاه بازداشت کرده‌اند. این رفتارها و واکنش‌های مجازی و واقعی باعث شد که خشم علیه العین به بالاترین حد خود برسد ضمن آن که قرار است پرسپولیس و ذوب آهن در امارات بازی کنند و بی گمان بی‌حاشیه نخواهد بود. امروز باید هوشیار باشیم تا در دام خشمی که برای ما ساخته‌اند نیافتیم‌. ما در دربی با رفتارهای زشتی که در حضور اینفانتینو انجام دادیم یک نمره منفی گرفتیم. اجازه ندهیم نقشه عربستانی- اماراتی به نتیجه برسد. آنها به دنبال فوتبال نیستند! ما عاشق وطن و فوتبال و تیم‌های‌مان هستیم. طرفدار باشیم! طرفداری از جنس شعور و عشق. نه نفرت که حکایت اصلی ورزش چیزی جز این نیست.

۲۲ ۱۶  
آی اسپورت
2018-03-09 12:50:00
نظر دهید

۱۶ نظر
تورک اوغلی
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۰۴
سروران اماراتی و عربستانی ما ثابت کردند فرهنگ و تمدن والایی دارند ولی شما ایرانی ها با پرتاب سنگ و کلوخ و فحاشی و چاقوکشی در ورزشگاهاتون ثابت کردید که لیاقت میزبانی از هیچ تیمی را ندارید
البته بحث پانتوکر های شریفی که در بین شما اسیر هستند و چوب بی تمدنی شما را میخورند جداست
۶ ۶
علی
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۳۲
پانتورک شریف رفتارهاتونو تو استادیوم تبریز دیدیم
اصغر
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۰۴
به جهنم آزادی خوش آمدید
نادرشاه
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۵۱
چهل تا از شما رو دادم به ازبکها و یه دونه خر جاش گرفتم!کاش همتونو میدادم بهشون و سه چارتا خر دیگه میگرفتم.والله فایده ی بیشتری برای این مملکت داشت
علی
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۴۳
تورک اوغلی ترکها ثابت کردن که نوکر عربها هستن و اعراب رو پدران خودشون میدونن. برای اینکه نوکری خودتون به عربها رو ثابت کنین تو این فصل فقط یک امتیاز ازشون گرفتین و فصلهای پیش غیر از یکی همش تو گروهتون آخر میشدین
۷
آنتی پان
يكشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶، ۱۰:۴۷
شما پانتورکا خیلی شریفید. خصوصا با اون لهجه قشنگی که خلیج عربی خلیج عربی می کنید. شرف ازتون میچکه
به تورک اوغلی
يكشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶، ۱۰:۵۴
از کجا معلوم شماها نباشید که با نفوذ بین طرفدارا ترقه و لیزر بندازید.
شماها که سابقه روشنی دارید سر صندلی شکستن و یادگار تبریز
یوسف
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۰۸
امارات شیخ زگزاگی ای شیخ نمری چیزی نداره بکشنش اینجا عربده‌کش‌ها بریزن سفارتشون؟!
مجید
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۱۰
"در مورد عربستان به تفسیر سخن گفته شده است" این جمله در پراگراف دوم اشتباه است
به تفسیر نه به تفصیل
۵ ۳
مجید دلبندم
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۴۹
مجید دلبندم به تفصیل صحبت کردن یعنی مفصل و کاملا صحبت کردن در مورد چیزی....
با به تفسر صحبت کردن فرق فوکوله....
۳
جواب به مجید دلبندم
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۱۸
دوست عزیز نویسنده متن اینجا میخواسته این موضوع را یاد آوری کنه که در مورد عربستان قبلا کلی صحبت شده و نیازی نیست که مجددا به این موضوع بپردازه پس باید از جمله به تفصیل سخن گفته شده است استفاده میکرده . ضمنا شما عبارت به تفسیر سخن گفته را در اینترنت سرچ کن هیچ نتیجه ای حاصل نمیشود .
۵
محسن
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶، ۰۲:۴۰
میشد توضیح و معنی کلمات را بهتر داد.با خواندن نظر دوستمان،داشتم فکر میکردم تفصیل درسته،اما معنی ان چی میشد؟که جواب شما را خواندم.دوست ما مودب تذکر داد و جا داشت به همان شکل جواب میگرفت.
۱
پرسپولیس واقعی
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۴۰
روز قبل از بازی با العین در آزادی داور بیرانوند را اخراج نکرد و پنالتی هم نگرفت ؛
ما اسمش را گذاشتیم خوش شانسی!
اما
اما در بازی با العین از گزارشگر جو گیر گرفته تا رسانه ها
همه تلاششون را کردند که اگر شده همون شبانه
هم به سفارت امارات حمله کنیم هم
دیوار سفارت مالزی را امتحان کنیم.

آنوقت پیش از بازیهای مهم در تهران ، همه خیر خواه و مهربون و عاقل میشن که مبادا کار خطر ناکی صورت بگبره و محرومیتی پیش بیاد.
۹
امین لاجوردی
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۰۱
هواداری و دفاع از تیم یعنی استادیوم رو پر کردن و ترجیحا با لباس همرنگ تیم، تشویق بی‌وقفه و نهایتا سوت بطورمثال وقتی تو آزادی همه پاهاشونو زمین میکوبن واقعا شرایط وحشتناکی ایجاد میشه واسه حریف

یعنی چی که ترقه میندازیم و سنگ و میوه و... که چند دقیقه روند بازی مختل شه و بازیکنها بیان ازمون خواهش کنن که بی‌خیال شیم و ما لطف میکنیم و میشیم! و تمرکز بازیکن خودمونو ازش میگیریم


جهنم وستفالن و آنفیلد یعنی سوت و تشویق مداوم، بعد ما میگیم جهنم آزادی ولی میریم که حریف رو بکشیم! و وقتی تیم عقب میفته سکوت میکنیم تا باز گل بزنیم و بعد تشویق!


یادمون نره پرسپولیس از بازی لخویا محروم شد و اصلا تعارف ندارن باهامون، خودمونم لیزر انداختیم و جریمه شدیم اینبار حتما محروم میشیم و این یعنی یا دوم شدن و خوردن به الدحیل یا حذف.


۶
شاهین آناوارزا
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۴۰
خدا خفه تون کنه که با بچه بازیهاتون دارید فوتبال را نابود میکنید.تیم باخت که باخت مگه بارسلون نمی بازه رئال نمی بازه؟پس اگه اینطوریه باید با موشک بزنن وسط زمین.واقعا با این حرکات ترقه زنی و فحش و فحش کشی دیگه گندش در اوردید.
۵
شروین
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۴۶
ناظرچرا نظرات این پانتورک که تفرقه افکن که معلومه جاسوس عربهاست رادرج کرده اید،اینقدر آی اسپورت بی در وپیکره که هربی سروپایی بیاید وبه ایرانی توهین کند وشما ناظرباشید؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر