فهرست
کوتاه برای ستاره‌ی دیدار تیم ملی ایران و بوسنی / ژکو: در تمام لحظات به گل مردودم برابر نیجریه فکر می‌کردم
کوتاه برای ستاره‌ی دیدار تیم ملی ایران و بوسنی / ژکو: در تمام لحظات به گل مردودم برابر نیجریه فکر می‌کردم

کوتاه برای ستاره‌ی دیدار تیم ملی ایران و بوسنی / ژکو: در تمام لحظات به گل مردودم برابر نیجریه فکر می‌کردم

آی‌اسپورت-بی‌شک بزرگ‌ترین نام‌هائی که در دیدار تیم ملی ایران برابر بوسنی حضور داشتند، در جبهه‌ی مقابل یوزپلنگ‌های ایران قرار داشتند، نام‌هائی که زودتر از ایران و ملی‌پوشانش غم‌نامه‌ی وداع را سر داده بودند اما برای یک نمایش دل‌چسب، یک پیروزی قاطع که در آلبوم افتخاراتشان به یادگار بگذارند و بار دیگر ارزش‌های خود را اثبات کنند، یک پیروزی برابر شگفتی‌ساز گروه همه‌چیز بود. ادین ژکو در رأس تمام نام‌های بزرگ بوسنی قرار داشت، همان ستاره‌ای که در جمع آبی‌های شهر منچستر با زدن 16 گل در 31 بازی در رقابت‌های لیگ جزیره زمینه‌ساز قهرمانی شاگردان مانوئل پلگرینی در لیگ جزیره شد. ژکو شمع گل‌زنی خود را برابر نیجریه با آن اشتباه مرگ‌بار داور سرکوب شده دید و چارچوب‌شناسی‌اش را مورد هجمه دیده بود؛ با انگیزه آمد و آن‌قدر خوب بود که در همان دقیقه‌ی 23 تیر خلاص را به پیکره‌ی تیمی زذ که سخت گل می‌خورد.
آری؛ بوسنی این پیروزی را مدیون گل‌زنی ژکو است، او بود که بنیان تیمی ایران را در هم شکست و به‌گونه‌ای پس از مسی همچون نخستین انسانی بود که از دیوار چین عبور کرده بود !
پی‌نوشت: سد دفاعی کی‌روش همان رمز شگفتی‌ساز شدن تیم ملی برابر نیجریه و آرژانتین بود.
ادین ژکو زمانی‌که کی‌روش در کنفرانس خبری خود مشغول مصاحبه بود، وارد سالن کنفرانس شد و خطاب به سرمربی تیم ملی ایران گفت : \"می‌توانم کنفرانس شما را قطع کنم؟\"
کی‌روش بعد از این‌که به مهاجم بوسنی اجازه صحبت داد، ژکو برای سرمربی ایران آرزوی موفقیت کرد که کی‌روش به همین خاطر از او تشکر کرد.
تقابل با ایران؛ ساده‌ترین بود؟
به هیچ وجه؛ ایران تیم قدرتمندی بود که بسیار در فاز دفاعی عالی کار می‌کرد، اما ما با استفاده از اشتباهات فردی و روزنه‌هایئ که بدست می‌آوردیم موفق شدیم به این پیروزی دست پیدا کنیم. نمایش برابر ایران که مدعی صعود بود به هیچ‌وجه کار ساده‌ای نبود.
گل‌زنی برابر ایران؛ بالاخره در جام بیستم گل‌زدی؟
بله؛ برابر ایران موفق به گل‌زنی در جام جهانی شدم اما در تمام این لحظات به گلی فکر می‌کردم که برابر نیجریه به ثمر رساندم و داور به اشتباه مردود اعلام کرد تا نه من دو گله شوم و نه بوسنی در جام باقی بماند.
     
آی اسپورت
2014-06-26 00:20:08
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر