فهرست
زیرآبی رفتن را بلد نیستیم؛ گفتند ۵۰۰ میلیون می‌دهند
زیرآبی رفتن را بلد نیستیم؛ گفتند ۵۰۰ میلیون می‌دهند

زیرآبی رفتن را بلد نیستیم؛ گفتند ۵۰۰ میلیون می‌دهند

آی‌اسپورت- سیدعلی ضیاء امروز در برنامه «فرمول یک» میزبان الهه و شهربانو منصوریان بود و با آنها درباره مسائل مختلف از حضورشان در بازی‌های آسیایی جاکارتا و ماجرایشان با الهام چرخنده گفت‌وگو کرد.
 
الهه منصوریان در ابتدا درباره حضور در مسابقات آسیایی توضیح داد: «جاکارتا از مسابقات جهانی هم برایمان ارزشمند‌تر است، چون همه رقبایمان هستند و برای ما یک جور المپیک آسیایی محسوب می‌شود. سر این برنامه‌ها فشار روحی و روانی رویمان زیاد بود و توقع مردم این بود که خواهران منصوریان حتما طلا بگیرند. اما نشد. ما سه دوره برای مدال تلاش کردیم و از اینکه نتوانستم بهترین مدال را بگیریم ناراحت بودیم و اشک می‌ریختیم. ما چند سالی سکوت کرده بودیم. من قهرمان دنیا شده بودم شهربانو سه مدال گرفته بود، اما کسی ما را نمی‌شناخت. خیلی تلاش کردیم تا به این جایگاه رسیدیم.»
 
پیشنهاد میلیاردی از کشور‌های دیگر داشتیم
 
ما پیشنهاد‌های میلیاردی داشتیم که برای کشور‌های دیگر بازی کنیم، اما قبول نکردیم. شاید اگر می‌رفتیم شرایط بهتری داشتیم و مدال‌های بهتری می‌گرفتیم و زودتر هم معروف می‌شدیم.
 
سکه‌هایی که گرفته ایم ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی است و امیدوارم برای بازی‌های آسیایی سکه روز به ما بدهند. آن موقع می‌شد با آن سکه‌ها خانه خرید، اما حالا دیگر نمی‌شود. من یک دوره برای اینکه زندگی ام را بسازم دنبال پول بودم، اما حالا نه. البته فدراسیون خیلی از ما حمایت می‌کند، اما همه می‌گویند خواهران منصوریان پولکی هستند. ما پولکی نیستیم اگر پول برای من مهم بود، در لیگ چین به من گفتند یک بازی برای ما بازی کن و ۵۰۰ میلیون تومان بگیر. اما بدون حجاب. من هم گفتم شرمنده و انجام ندادم. در نهایت هم ۳۰ میلیون به من رسید.
 
زیرابی رفتن را بلد نیستیم
 
من نمی‌خواستم به چادر بی احترامی کنم. مادر خود من چادری است و او مهم‌ترین چیزی است که دارم. در ادامه مردم می‌فهمند هدف ما چیست و با مدال‌هایی که می‌گیریم شاید قدری از بی مهری شان کم شود. ما خیلی بلد نیستیم زیرابی برویم و دروغ بگوییم و همیشه صداقت مدنظرمان بوده است.
 
ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرم
 
من حقوق ثابت ماهیانه چیزی ندارم و از صندوق حمایت از ورزشکاران ماهانه ۲۹۸ هزار تومان حقوق می‌گیرم که تق و لق است و یک ماه می‌ریزند و دو ماه نمی‌ریزند. در حساب من ۱۰ میلیون پول است، اما شهربانو سریع می‌رود خانه و زمین می‌خرد.
دارنده مدال نقره در مسابقات جاکارتا افزود: پول برای همه مهم است. ورزشکارانی که رشته هایشان المپیکی است مثلا در یک رشته ۸۰ سکه می‌گیرند، اما در رشته ووشو ۵۰ سکه.
 
بیزنس سیب داریم
 
منصوریان درباره شغل غیرورزشی اش نیز توضیح داد: ما کار بیزینسی انجام می‌دهیم و برندی به نام سیب خواهران منصوریان را داریم که از باغدار ۳ تا ۴ هزار تومان سیب را می‌خریم و آن را بدون واسطه دست فروشنده می‌رسانیم.
گفتند بدون حجاب مبارزه کن و ۵۰۰ میلیون بگیر

مستند ما در عرصه خودش نظیر نداشت
 
توقع مالی نداشتم و از این خیلی خوشحال بودم که زندگی ام ساخته شده و جوانان می‌توانند الگوبرداری کنند و از روش زندگی ما بهره بگیرند. اما سازندگان گفته بودند اگر فیلم فروش کرد ما به شما کمک می‌کنیم. این فیلم در عرصه مستند جزو آثاری بود که خیلی خوب فروش کرد و نظیر نداشت.
 
این بانوی ووشوکار یادآور شد: حالا از فیلم خبر نداریم و فکر می‌کنم سی دی آن قرار است بیرون بیاید. فکر می‌کنم پول‌ها هم کامل به دستشان نرسیده است.
 
مدال مثل بچه آدم است، ولی می‌خواهم آن را بفروشم
 
یکی از بچه‌های ما در بازی‌های آسیایی خواب دیده بود که هشتمین مدال بازی‌ها را می‌گیرد و نذر کرد که مدال را به موزه امام رضا بدهد. همین اتفاق هم افتاد. شهرت خوبش خوب است و بدش بد. مسابقات جاکارتا برای من خیلی مهم بود و دوم شدم. بیشتر اشتباهات خودم بود که باعث شد دوم بشوم. من نیت کرده بودم نصف جایزه ام را به خیریه خودمان که به نام خواهران منصوریان ثبت شده بدهم. چون ما در گذشته مشکل مالی داشتیم نیازمندان می‌گفتند جنس شما به ما نزدیک‌تر است. اما بعد از گرفتن مدال نقره هم مردم به ما گفتند مدال شما برایمان طلایی است. مدال مثل بچه آدم می‌ماند و مادر نمی‌تواند بچه اش را از خودش دور کند. اما حالا هم مدالم را برای فروش گذاشته ام تا با فروش آن به مردم کمک کنم.
 
یک خانه خریده ام که به خاطرش بدهکارم!
 
من در همه برنامه‌ها صادقانه حرف می‌زنم و درباره ماجرای چادر هم صادقانه حرف زده بودم. من کارمند شهرداری هستم و بالای ۱۰، ۱۲ سال سابقه دارم. حقوقم از ۳۰۰ هزار تومان شروع شد و حالا ۹۰۰ هزار تومان می‌گیرم. برای ورزش هم وقتی اردو هستیم فقط دستمزد می‌گیریم. ته حسابم ۵۰۰ هزار تومان است. با جوایزی که گرفتیم در سمیرم یک خانه خریدم که البته بابت آن بدهکارم. درباره قانونی که مبنی بر استخدام قهرمانان وجود دارد، من نامه‌ام را گرفته‌ام و به استانداری برده ام که استخدام بشوم. چون حقوق من کارگری است، اما آنقدر آدم را می‌دوانند که خسته می‌شوی و صرف نظر می‌کنی.
گفتند بدون حجاب مبارزه کن و ۵۰۰ میلیون بگیر
 
مهتاب کرامتی از ما ناراحت است
 
ماجرای فیلم «صفر تا سکو» این‌طور بود که من به خانم مصیبی گفتم خیلی دوست دارم از زندگی ام فیلم ساخته بشود. او هم گفت: تا به حال چند فیلم ورزشی ساخته شده و موفق نبوده است. اما وقتی ماجرای زندگی ام را برای او گفتم گفت: کار را به زودی کلید می‌زنیم. یکی از دوستان از ما پرسیده بود که آیا شما پولی از این فیلم گرفته‌اید که ما هم گفتیم نه و این موضوع به گوش مهتاب و سحر رسیده بود و فکر می‌کردند ما هر جا نشسته ایم گفته ایم پولی نگرفته ایم و شاید از ما ناراحت باشند. ما با خانم مصیبی صحبت کرده بودیم و درصدی به ما اعلام نشده بود.
 
دوست داشتم مدالم را در ماه محرم بفروشم
 
ایام محرم است و من علاقه زیادی به امام حسین دارم و همیشه در اربعین هم شرکت می‌کنم. دوست داشتم مدالم را در ایام بفروشم و می‌خواهم با پول آن کار خیر انجام بدهم از کمک به افرادی که بیماری خاص دارند تا تهیه جهیزیه و... من هشت سال برای این مدال زحمت کشیدم و عرق ریختم. تمرینات سنگین داشتم و حالا می‌خواهم این مدال را بفروشم.
 
هرچه در ماه عسل گفتیم، واقعیت بود
 
منصوریان در پاسخ به این سوال ضیا که آیا درست است که بخش‌هایی از حرف‌هایی که درباره زندگی شان زده اند مستند نیست، گفت: هر چیزی که در برنامه ماه عسل گفتیم حقیقت داشت. تنها اینکه پدر ما به خاطر موج انفجار جانباز شده بود و ما برای اینکه جانبازان ناراحت نشوند این موضوع را اعلام نکردیم.
 
 
 
خبر ورزشی
۵ ۳  
آی اسپورت
2018-09-17 00:29:00
نظر دهید

۳ نظر
حسام
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۰۲:۵۴
دروغ و دروغ و دروغ... همه دنیا جمع شدند به اینا پول بدند ولی زیر بار نرفتند... آدم یاد عین الله میفته که “در شهر به بنده پیشنهاد شد... اما زیر بار نرفتم که نرفتم”
بس کنید این بساط دروغگویی رو..
۹
Hey
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۰۸:۴۹
این حجم از دورویی، تزویر، دروغ و پاچه خاری در نوع خودش بینظیره.
ما ملت و مملکت چنان الوده شدیم که حتی اگه با ... این نسلو محو کنیم بازم سی چهل سال طول میکشه یه جمعیت نرمال و انسان تولید بشه.
۵
saeed
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۰:۵۴
دروغ تزویر خجالت بکشید حالا بگو چند گرفتی بنفشه بشی مادمازل نفرین ملت پشت سر تو سلبریتیی های بیسواد امثال تو هستش تو واسه صد تا هم میرفتی چین تا چند تا سلفی هم بگیری پس تو رو خدا جمع کن بساطتو تو عشق مجلس زده به سرت داری واسه اصلاح طلبا خوش رقصی می کنی اول رفتی اون طرف دیدی عباس جدیدی خراب کرده داری راهنما میزنی این طرف مواظب باش شورای شهر بابل سابقه کارشونه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر