فهرست
اعتصاب کی‌روش و تیم‌ملی؛ مطالبه حق یا فرافکنی؟
اعتصاب کی‌روش و تیم‌ملی؛ مطالبه حق یا فرافکنی؟

اعتصاب کی‌روش و تیم‌ملی؛ مطالبه حق یا فرافکنی؟

آی اسپورت – کارلوس کی‌روش طرح جدیدی برای مطالبه خواسته‌هایش در فوتبال ایران کلید زده و به دنبال جلب توجه برای خودش و بازیکنانش است. پیرمرد پرتغالی بعد از مصاحبه‌های متعدد علیه مدیرانی که به او وعده و وعید دادند اما به قولشان عمل نکردند، وارد دوره اعتصاب شده؛ اعتصابی علیه مردم و رسانه‌ها تا شاید از این طریق به اهدافش در مواجهه با فدراسیون فوتبال برسد. خواسته کی‌روش در برهه کنونی، پرداخت حقوق کادرفنی، پاداش موفقیت بازیکنان و مربیان در جام جهانی و آماده‌سازی بسیار خوب تیم ملی اعم از اردوها و بازی‌های تدارکاتی خوب است؛ خواسته‌ای که کاملا منطقی و طبق قرارداد با فدراسیون فوتبال است ولی در تمام سال‌هایی که این مربی پرتغالی در ایران حضور داشته، به طور کامل اجرا نشده است.

این خواسته‌ها در حالی مطرح می‌شود که سرمربی پرتغالی بهتر از هر کسی، مدیران کنونی فدراسیون فوتبال را می‌شناسد؛ شناخت او به حدی است که بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شرط عمل به وعده‌ها در جهت آماده سازی هر چه بهتر تیم ملی را مطرح کرد. مهدی تاج هم  مطابق سال‌های گذشته با خواسته‌های کی‌روش موافقت کرد اما از حرف تا عمل مدیران فدراسیون فوتبال فاصله زیاد است.

طرح جدید کی‌روش برای مقابله با بدقولی مدیران، اعتصاب رسانه‌ای شامل مصاحبه نکردن، حاضر نشدن در نشست خبری، خروج از صفحات اجتماعی و به طور کلی خارج شدن از دسترس مردم است؛ اتفاقی که دقایقی بعد از جلسه با مهدی تاج رخ داد. در نخستین روز اردوی تیم ملی همه چیز عادی بود و بازیکنان با روی باز با نمایندگان رسانه‌های گروهی صحبت کردند اما پیرمرد پرتغالی بعد از جلسه با مهدی تاج - که مثبت و رو به جلو عنوان شد - پروژه جدیدش را برای تحقق خواسته‌هایش کلید زد.

البته روش مرد پرتغالی اصلا صحیح به نظر نمی‌رسد. تکرار رفتارهای نامتعارف کی‌روش در آستانه جام ملت‌های آسیا نه تنها او را موجه جلوه نمی‌دهد بلکه موجب نارضایتی مردم و کارشناسان فوتبال شده است. در حالی که پرسپولیس با انبوهی از مشکلات متعدد توانست فعل خواستن را برابر رقبای تا دندان مسلح صرف کند و تیم ملی فوتبال ساحلی با کمترین امکانات، در حضور قدرت‌های جهان مانند برزیل و روسیه به مقام قهرمانی جام بین قاره‌ای برسد، کادرفنی تیم ملی طرح نه چندان موفقی را کلید زده است.

پرداخت نشدن پاداش بازیکنان تیم ملی در حالی مطرح شده که اکثر مخاطبان فوتبال و طرفداران تیم ملی از قشر متوسط جامعه هستند و برای فرار از مشکلات روزمره اعم از مشکلات اقتصادی که در مواقعی زندگی را در کامشان تلخ  می‌کند به فوتبال پناه می‌آورند. بعد از هفت سال، کی‌روش بهتر از هر کسی به داشته‌های فوتبال ایران اشراف دارد. رفتارهای خارج از زمین فوتبال کی‌روش، نه تنها تحسین برانگیز نیست بلکه روی اعصاب و روان هواداران رفته است و فقط او را در مقام مقایسه با برانکو قرار می‌دهد که بدون گله‌گزاری کار بزرگی را با پرسپولیس انجام داد.

هنوز کسی فراموش نکرده که پرسپولیس چطور و بعد از چندین ساعت پرواز به ژاپن رفت و برگشت در حالی که تیم ملی مدت زمانی است که از پرواز چارتر برای رفتن به کشورهای مختلف استفاده می‌کند. تصور این که کی‌روش در وضعیت مشابه با وضیت برانکو چه رفتاری از خود نشان می‌داد، بسیار آسان و در عین حال، نه‌چندان دلپذیر است.

کارهایی که مربی پرتغالی در فوتبال ایران با اصرار و سماجت بر روی خواسته‌هایش انجام داده قابل ستایش و با ارزش است اما بازی جدید او با طرح کمپین OUT OF SERVICE نه تنها جذاب و خوشایند نیست بلکه با اعصاب اهالی فوتبال بازی می‌کند که خواستار قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا هستند؛ اتفاقی که بعد از موفقیت‌های اخیر در فوتبال خواسته‌ای بدیهی به نظر می‌رسد.

 

ایسنا 

۷ ۵  
آی اسپورت
2018-11-14 10:24:00
نظر دهید

۵ نظر
.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۵۹
واسه پاداش پرسپولیس دندون تیز کرده.
کارن
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۰۱
این آقا دیگه گندشو درآورده. بازیهای لیگو که نگاه نمیکنه،مهمترین بازی آسیا که 600 ملیون بیننده داشت براش ارزشی نداره اصلا نگاه از بالا به ایران داره وفکر میکنی که کارفرما این آقاست از مربی قهرمان جهان داره بیشتر پول میگیره وفوتبالی تو جام جهانی ارائه داده که مورد تمسخر و نفرت کارشناسان وفوتبالدوستانه یه نگاه به شوت به دروازه، درصد مالکیت ،حمله و.... تیم بندازید و با ژاپن که هیچ با همین عربستان مقایسه کنید دیگه این تیمو به نادر دست نشان هم بدن میبره جام جهانی.
ایشون درماه وسال چند روز توایرانه؟ چندمربی تحویل داده ؟ یه آدم پول پرست و رذله
۸
آرش6
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۱۱
این اصلا شما ها رو آدم حساب نمیکنه در بهترین حالت برده ای هستید برای ارباب موزامبیکی

البته شاید خودتون دلتون همچین رفتاری میخواد

وگرنه اینقدر یارو بهتون توهین میکنه باز میپرید جلو تا کمر براش دولا راست میشید اصلا توجیح پذیر نیست
۶
محمد
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۱۲
از بازیهای آسیائی 1986 سئول که ایران در ضربات پنالتی مقابل کره حذف شد تمام بازیهای تیم ملی رو با شور و اشتیاق دنبال کردم و مو به مو بازیهاش تو ذهنم مونده ولی متاسفانه بخاطر رفتار کیروش و به تبع او بازیکنان تیم ملی از تیم کشورم دلزده شدم و در سالهای اخیر بخصوص امسال در جام ملتهای آسیا حسی نسبت به تیم ملی ندارم
شاهین
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۵۰
مطمئنی بازی های تیم ملی رو دنبال کردی؟؟ فک کنم بازیای چرتپولیسو دنبال میکردی و نوشتیشون پای تیم ملی!!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر