فهرست
راه حل ویلموتس برای دردسر کی‌روش
راه حل ویلموتس برای دردسر کی‌روش

راه حل ویلموتس برای دردسر کی‌روش

آی‌اسپورت- ویلموتس پذیرفت تیمی که با انتخاب‌های اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال گرد هم آمده بودند را هدایت کند. ویلموتس این ۲۳ بازیکن را تمرین داد و روز قبل به عنوان تیم ملی بزرگسالان، به مصاف تیم ملی امید فرستاد. البته سرمربی بلژیکی تیم ملی روی نیمکت ننشست و از روی سکوها، عملکرد بازیکنان را زیر نظر گرفت. 

ویلموتس برای این مسابقه به آرایش تیمش دست نزد و مانند دیدار با کره‌جنوبی و سوریه تیم را ۱-۳-۲-۴ به زمین فرستاد. بازیکنان جدید را در این قالب جانشین ملی‌پوش‌ها کرد. ویلموتس در نیمه اول رشید مظاهری را درون دروازه قرار داد. اسماعیلی‌فر که این فصل از تراکتور به ذوب‌آهن برگشته در دفاع راست بازی کرد و سعید آقایی بازیکن سپاهان هم دفاع چپ تیم ملی بود. سیاوش یزدانی خرید جدید استقلال در قلب دفاع زوج ایمان سلیمی دفاع تراکتور را تشکیل داد. رضا اسدی که این روزها خبر مذاکره‌اش با استقلال و تراکتور شنیده می‌شود در کنار امیرحسین کریمی هافبک دفاعی پیکان مقابل ۴ دفاع قرار گرفتند. سه بازیکنی که عقب‌تر از شهریار مغانلو آقای گل فصل قبل ملوان به خط حمله کمک می‌کردند هم مهرداد محمدیِ تازه لژیونر شده، محمد کریمی آقای پاس‌گل لیگ هجدهم و آرش رضاوند خرید جدید استقلال بودند. در نهایت هم این ترکیب توانست یک گل به تیم ملی امید بزند که مهرداد محمدی زننده گل بود.

تیم ملی که در این نیمه نتوانست موقعیت آن‌چنانی روی دروازه حریف خلق کند و ناهماهنگی نفرات به چشم می‌آمد، در بین دو نیمه کلا تغییر کرد. در نیمه دوم دروازه تیم ملی به گوهری و امینی رسید. دو مدافع کناری پرسپولیس وارد زمین شدند؛ مهدی شیری در سمت راست جانشین اسماعیلی‌فر شد و نادری هم به سمت چپ دفاع تیم ملی فرستاده شد. محمدحسین مرادمند به جای سیاوش یزدانی وارد زمین شد. علی کریمی بازیکن فصل قبل استقلال وارد ترکیب شد و در کنار احمد عبدالله‌زاده قرار گرفت. سعید واسعی ستاره فصل قبل پیکان هم به ترکیب آمد تا در کنار محمد محبی بازیکن لیگ یکی و مجید علیاری وینگر فصل قبل پارس‌جنوبی‌جم قرار بگیرد. خط حمله تیم ملی هم بین ‌آقای‌گل‌های لیگ یکی جابجا شد و پیمان رنجبری به جای مغانلو وارد زمین شد.

تنها بازیکنی که در بین دو نیمه از زمین بیرون نرفت، ایمان سلیمی بود. ویلموتس بیشتر از بقیه به او اعتماد کرد و سلیمی را مورد ارزیابی قرار داد. بازی کردن سلیمی نشان می‌دهد که ویلموتس سراغ درمان یک زخم کهنه رفته است. کی‌روش مدت‌ها دنبال یک دفاع وسط می‌گشت و حتی در دو سال منتهی به جام جهانی، 11 دفاع وسط مختلف را به تیم ملی دعوت کرده بود. در نهایت هم نتوانست جانشین مطمئنی برای سیدجلال پیدا کند و با دعوت از کنعانی‌زادگان و خانزاده حسابی مورد انتقاد قرار می‌گرفت.

حالا ویلموتس دفاع ۲۳ ساله تراکتور را برای این پست انتخاب کرده است. بازیکنی که در لیگ کیفیت بالایش را ثابت کرده باید نشان دهد می‌تواند از پس این چالش بربیاید و آرامش را به قلب دفاع تیم ملی برگرداند یا نه. 

۴    
آی اسپورت
2019-07-16 14:04:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر