فهرست

یادداشت روز : بارسلونا ؛ لوئیس سوارس و یک تاریخچه مشابه

آی اسپورت - بحث علاقه بارسلونا به لوئیس سوارس یک هفته ای است که شکل جدی تری به خود گرفته و روزنامه های کاتالانی در این مدت به این مساله آب و تاب بیشتری داده اند. چندی پیش صحبت از مارکو رویس و هیگواین بود و این دو؛ تیتر یک روزنامه های این منطقه بودند و حالا صحبت از سوارس است. بازگشت سوارس به گازگرفتن حریف مقابل در حال حاضر سوژه شماره یک رسانه های جهان است. تردیدها در مورد ادامه علاقمندی بارسا به سوارس به اوج خود رسیده اما نویسنده موندودپروتیوو در یادداشت امروز خود خبر از جدیت بارسا برای جذب سوارس داده به یک دلیل. این یادداشت را اینجا بخوانید : 


واضح است که بارسلونا از رفتار اخیر سوارس و اینکه او بار دیگر به خاطر رفتار زشتش به شخصیت اول این روزهای فوتبال جهان تبدیل شده رضایت ندارد.اما با وجود همه این مسائل، ذره ای از اراده باشگاه کاتالانی برای جذب سوارس و پوشاندن لباس آبی و اناری بر تن او کم نشده است.

در کمپ نو همه می دانند که تصویر سوارس بخاطر آن بلایی که او بر سر شانه کیه لینی در بازی اروگوئه و ایتالیا آورد؛ به شدت در سطج جهان تخریب شده است.اما  سران بارسا برای آغاز مذاکرات با لیورپول بر سر جذب این ستاره هیچ تردیدی به خود راه نداده اند.

بارسلونا تاریخچه مشابهی در این زمینه دارد و همین امر، این اجازه را به باشگاه می دهد که بدون در نظرگرفتن حواشی بوجود آمده ، بر خواسته خود مبنی بر خرید سوارس پافشاری کند.

بارسلونا سابقه به خدمت گرفتن بازیکنان پرحاشیه در حد سوارس را داشته است. بازیکنانی که قبل از آمدن به بارسا کوهی از حاشیه بودند ولی در بارسا نه بصورت کامل اما در حد معقولی کنترل شدند.

بازیکنانی که برای بارسا گل و موفقیت به همراه داشتند. برای مثال می توانیم از دو بازیکن نام ببریم : \"هریستو استویچکوف و سامی اتوئو.\"

استویچکوف بلغاری بیش از 24 سال پیش در ماه های منتهی به ورودش به بارسا در یک بازی بصورت عمد پای داور را تقریبا نابود کرده بود و سامی اتوئو نیز سابقه بدرفتاری با بازیکنان حریف و حتی همبازیان خود را داشت.

هر دو بازیکن در زمان خود به بارسا آمدند و این باشگاه موفق شد تا انرژی مهارنشدنی آنها را به نفع تیم کنترل کند .

هر دو به اندازه کافی برای بارسا گلزنی کردند . استویچکوف علاوه بر افتخارات متعدد داخلی یک قهرمانی اروپا و اتوئو دو قهرمانی اروپا را برای بارسا به ارمغان آوردند.

حال با سوارس یک بار دیگر تاریخ در حال تکرار شدن است. طبیعتا بارسا دوست ندارد که چنین رفتارهای زننده ای از سوی این ستاره در بارسا نیز تکرار شود. بارسا به شدت روی وجهه اجتماعی خوب خود در سطح جهان حساس است.

تنها مساله نگران کننده، رخ دادن این معضل گاز گرفتن سوارس برای سومین بار متوالی است. مساله ای که دیگر نمی توان آن را یک اتفاق تصادفی دانست.

او پس از گاز گرفتن دست ایوانوویچ در بازی چلسی - لیورپول که محرومیتی 10 جلسه ای برای او به همراه داشت، اعلام کرده بود که دیگر چنین عملی از سوی تکرار نخواهد شد. اما دو روز پیش همه دیدند که او بار دیگر نتوانست روی قول خود بماند.

در صورتی که سوارس به بارسا بیاید همانطور که خودش به اطرافیانش گفته است بارسا از او خواهد خواست تا گرمای بخاری سوزانش را پایین بیاورد. اگر استویچکوف و اتوئوی یاغی توانستند این کار را در بارسا؛ کم و بیش انجام دهند؛ چرا سوارس نتواند ؟

در هر صورت سوارس از سوی بارسلونیسم به عنوان شماره 9 ایده ال پذیرفته شده چرا که در بازار، هیچ مهاجمی گلزن تر و باارزش تر از او وجود ندارد.

تمام ویژگی های یک 9 ایده ال برای بارسا اعم از استعداد گلزنی بالا ، شور و تعصب و میل به پیروزی و کسب جام؛ یک جا در سوارس دیده می شود.هر چند بر کسی پوشیده نیست که لیورپول به این سادگی ها اجازه جدایی نابغه خود را نخواهد داد.

بارسلونا تا روز آخر نقل و انتقالات برای جذب سوارس تلاش خواهد کرد و برای این باشگاه مهم نیست که سوارس چه دنیای پر حاشیه ای دارد چه آنها تاریخ مشترکی را قبل از این تجربه کرده اند.


فرناندو : موندو دپورتیوو

رضا سیف

  ۳  
آی اسپورت
2014-06-26 16:45:15
نظر دهید

۳ نظر
کلاغ پر
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۲:۰۱
بارسلونا تیمی که ستاره هارو نابود میکنه..
کلاغ پر
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۲:۰۱
بارسلونا تیمی که ستاره هارو نابود میکنه..
123
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۲:۰۳
آقا ما فهش دادیم مارو حلال کنید..

ولی اینقدر طرف عادل فردوسی پورو نگیرید خداییش ظلمه
حلال کن مارو
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر