فهرست
گزارش روز: 3 لیگ فوق‌العاده، 3 تیم ملی ضعیف
گزارش روز: 3 لیگ فوق‌العاده، 3 تیم ملی ضعیف

گزارش روز: 3 لیگ فوق‌العاده، 3 تیم ملی ضعیف

آی اسپورت- اسپانیا، ایتالیا و انگلیس، سه کشوری که بهترین لیگها را دارند از جام جهانی حذف شده‌اند. کشورهایی که تعداد بازیکنان شاغل در  آنها در جام جهانی از همه ی لیگ های دنیا بیشتر است، موفق نشدند از دور گروهی رقابت‌ها عبور کنند.

3 ابرقدرت فوتبال که در مجموع 6 بار قهرمان جهان شده‌اند، حالا یک چهره ی ضعیف از خود به یادگار گذاشتند. تقویمی فشرده، آماده سازی ضعیف، بازیکنان بی انگیزه، پایان نسل یا شاید رعایت نکردن اصول فوتبالی. فاکتور‌های زیادی در کنار آب و هوا و زمان برگزار بازی‌ها، باعث رقم خوردن داستانی وحشتناک برای این سه کشور در برزیل شده است.بیشتر بازیکنان این دو لیگ، یا در کشور خود بازی می‌کنند یا در لیگ دو کشور دیگر.

فقط 5 بازیکن در این 3 تیم حضور دارند که در لیگی به جز این 3 لیگ بازی می‌کنند. برای اسپانیا خاوی مارتینس در بوندس لیگا حضور دارد، برای انگلیس فورستر در سلتیک بازی می‌کند و ب رای ایتالیا، وراتی، موتا و شیریگو در پاری‌سن ژرمن توپ می‌زنند.

این قضیه وقتی عجیب‌تر می‌شود که متوجه می‌شویم این 3 تیم، با ارزش ترین تیم‌های حاضر در جام بوده‌اند. همچنین در کنار بوندس لیگا، تعداد بازیکنان حاضر در جام، بیشتر از این 3 لیگ بوده است. از 736 بازیکن حاضر در جام، 120 بازیکن در انگلیس، 82 بازیکن در ایتالیا و 63 بازیکن در اسپانیا بازی می‌کنند.


ج.آی.پرس

مارکا

     
آی اسپورت
2014-06-26 17:15:38
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر