فهرست
عکس روز: علیرضا حقیقی زیر بار محبوبیت شکست
عکس روز: علیرضا حقیقی زیر بار محبوبیت شکست

عکس روز: علیرضا حقیقی زیر بار محبوبیت شکست

آی اسپورت - پایان ناخوش جام جهانی برای تیم دوست داشتنی ایران، مثل همیشه تبدیل شده است به آغاز جستجو برای یافتن مقصر شکست. اینجا، در فاصله کوتاه زنده باد و مرده باد ها، حتی قرص خورشید فرصت نمی کند سینه خیز خودش را از اوج آسمان به پشت کوه ها برساند. اینجا یک روز، علیرضا حقیقی قهرمان ملی می شود. جوانی که انگار خدا برایش خواسته، پس از هزار سناریوی پیش بینی شه برای دروازه بان های ایران، گلر شماره یک تیم ملی می شود و با آن کفش و دستکش شیک و کلاسیک، مدل موهای جالب توجه و چند سیو خوب در مقابل آرژانتین، تا نزدیکی های مرز عابدزاده بودن می رود. حالا، فضای مجازی پر شده است از عکس های او. کودکی تا جوانی. جمله هایش را تبدیل به کوتیشن کرده اند و ری اکشن هایش را تبدیل به افسانه. خب، چنین محبوبیتی، یک ور دیگر هم دارد. شکست که از راه برسد، سرزنش ها شروع می شوند. در جریان شکست اگر یک گل نشبتا بد هم در کار باشد، گلر تبدیل می شود به هیچ. صفر مطلق. بعد، همه ادعا می کنند که از اولش هم می دانستند. مطمئن بودند او به جایی نمی رسد. شک نداشتند تیم ملی جای این گلر نبوده است. پیشگوهای امروز، همان هایی هستند که تا دیروز برایش بال بال می زدند. این هرگز اتفاق غریبی برای این مرز نیست.

علیرضا حقیقی، جام جهانی موفقی را پشت سر گذاشت. او در این سن و سال اولین جام جهانی زندگی اش را سپری کرد و تبدیل به محبوب ترین بازیکن تیم ملی شد. همین بارِ سنگین شاید در بازی اخر شانه هایش را تحت فشار قرار داد. به هر حال او، که توی نمای دردناک آخر سرانجام خراب شدن موهایش را هم دیدیم، هیچ کاری هم اگر نکرده باشد، حداقل تصویری تازه از ایرانی ها به جهان ارائه کرده تا دیگر پیش چشم های ساکنان کره زمین تنها شبیه بعضی از افراطی ها نباشیم!  به قول شعر بامزه خلیل جوادی:«کار نداریم شما الی یا بلی، حداقلش اینه که خوشگلی!». 

  ۶  
آی اسپورت
2014-06-26 17:51:28
نظر دهید

۶ نظر
مصطفی
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۵۵
حقیقی دمت گرم نظیر نداری
ایران
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۱۷
افراطی ینی کیا مثال بزن ما هم بفهمیم
سامان
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۵۱
بازی اول دوم توپ تو چارچوپ خطرناک خیلی‌ کم زده شد

بازی سوم به هر توپ تو چارچوپ نه نگفت
شاهین
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۷
‏‎ ‎احمدی نژادو میگی!حتما
علی
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۴۶
بعد اون وقت طبق کدام آمار و نظرسنجی میگی محبوبترین بازیکن تیم ملی بود؟! طرف کلا دو تا فرصت 50 درصدم در طول جام جهانی نگرفت و روی سه گل از 4 گل خورده ایران مقصر بوده و بعد الکی بزرگش می کنید.من اون روزی که لقب عقاب آسیا بهش دادید کامنت گذاشتم که طرف این کاره نیست و گذشت زمان همه چیز رو ثابت کرد.
سعید به علی
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۱:۱۱
کنار گود وایسادی میگه لنگش کن؟! اصلا تا حالا یک دقیقه حتی تو سالن دربازه وایسادی تا بفهمی یعنی چی؟؟ حقیقی خوب بود. فراتر از انتظار! آنقدر خوب که کسی از رحمتی و بچه بازیش یاد نکرد. البته شما استقلالی ها همیشه برای عقده گشایی بهانه دارید!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر