فهرست
گزارش روز: نشانه‌های ماندن کی‌روش/ دعوا سر مهریه است!
گزارش روز: نشانه‌های ماندن کی‌روش/ دعوا سر مهریه است!

گزارش روز: نشانه‌های ماندن کی‌روش/ دعوا سر مهریه است!

آی اسپورت- آخرین مصاحبه کارلوس کی‌روش بعد از حذف، با این جمله به پایان رسید: «من عاشق بازیکنان ایران شدم». سرمربی پرتغالی که در مصاحبه‌های اخیرش نشان داده بود استاد دلبری کردن با کلمات است با این جمله مدعی شد شاگردان ایرانی هم خیلی خوب از او دلبری کرده‌اند. اما این ماجرای عاشقانه بالاخره چه پایانی خواهد داشت؟ وصل یا هجران؟

بنویس، با چشمان خیس!

در نقل جمله کی‌روش درباره بازیکنان ایرانی هیچ اغراقی صورت نگرفته است. او بعد از گفتگوی مطبوعاتی‌اش در برزیل در حالی که با خبرنگاران ایرانی صحبت می‌کرد دقیقا از اصطلاح \"فالینگ این لاو\" استفاده کرد. او چند دقیقه قبل نیز در رختکن ایران خداحافظی دراماتیکی با شاگردانش انجام داده بود. خداحافظی تلخی که باعث شد تمام بازیکنان ایرانی با تاخیر در میکسد زون حاضر شوند و چشم‌های سرخ بعضی از آن‌ها نشان بدهد که لحظاتی احساسی را در رختکن گذرانده‌اند. از میان بازیکنان ایران مهرداد پولادی و علیرضا حقیقی گریه کرده بودند و آرین قاسمی مترجم کی‌روش هم با چشم‌های خیس وارد میکسد زون شد.

کسی از رفتن حرف نزد

بر خلاف پیش‌بینی‌ها کی‌روش در جریان گفتگوی مطبوعاتی‌اش هیچ جمله دقیق و تمام‌کننده‌ای درباره ماندن و رفتن نزد. او با حرف‌های دوپهلو کار را به بعد موکول کرد و موتیف تکرارشونده‌ی حرف‌هایش هم دوباره همان گلایه‌های قبلی از مسئولان فدراسیون بود که ۱۱ماه به او بی‌توجه بودند و هیچ تلاش و اراده‌ای برای تمدید قرارداد این مربی نشان نمی‌دادند. به نظر می‌رسد جنگ امروز او با فدراسیونی‌ها برای این است که در مذاکرات بعدی دست بالا را داشته باشند و از موضع برتر با طرف مقابل حرف بزنند.

با دست پیش می‌کشند...

در کمتر از ۲۴ ساعتی که از حذف ایران گذشته، تقریبا تمام روزنامه‌های خارجی که در این باره سخن گفته‌اند از پایان کار کی‌روش در ایران خبر داده‌اند. همه در این فکرند که سرمربی پرتغالی ایران را ب مقصد افریقا یا جای دیگری ترک خواهد کرد. اما نکته این‌جاست که شخص کی‌روش مستقیما هیچ حرفی از جدایی نزده است. او با شاگردان محبوبش در تیم ملی خداحافظی دراماتیکی انجام داده اما این خداحافظی به منزله خداحافظی از ایران نیست. او صرفا پایان یک دوره سه ساله را که از دیدار با مالدیو آغاز شد و با شکست مقابل بوسنی به پایان رسید اعلام کرده است.

کی‌روش و شاگردانش طی دو ماه اخیر دائما در کنار هم بودند و این تلاش شصت روزه بالاخره در سالوادور به نقطه پایان خودش رسید. اما او برای شروع یک دوره جدید در ایران چندان هم بی‌میل نیست. مرد پرتغالی در مقابل خبرنگاران به جای این‌که از خداحافظی با ایران حرف بزند از دلگیری‌اش از مسئولان فدراسیون صحبت می‌کند. او در حال بازی با سران فوتبال ایران است. یک بازی دیپلماتیک که در آن هر دو طرف مایل به ادامه همکاری هستند ولی هر کدام‌شان می‌خواهند شرایط خود را به طرف مقابل تحمیل کنند. همه می‌خواهند از بالا به حریف نگاه کنند!

  ۷  
آی اسپورت
2014-06-26 18:23:00
نظر دهید

۷ نظر
جواد
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۳۶
آهای اجنبی پرستا ایشون بیشتره عاشق بنده جیبشه، خدایا ما رو با کیا کردی ۸۰ ملیون

شاعر میگه: علت دوامشون ملت جوادمون!
ساسان
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۵۴
آقا جواد اینجا کسی اجنبی پرست نیست ، ما طرف حق هستیم و میخوایم فوتبال ایران بهتر بشه .. در ضمن فکر کردی فرکی و دایی و قلعه نویی و امثالهم عاشق ایرانن؟ اونا از اجنبی هاهم پول پرست تر هستن ... واقع بین باش
رامین
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۵۷
اقا جواد هر آدم حرفه ای یه قیمتی داره و اینو بدون که ما ایرانی ها حرفه ای نیستیم آقای کیروش هم کارش رو بلده و هم حرفه ای در نتیجه اینکه بخواد قیمتش رو بالا ببره طبیعی .منتها اگه ما هم حرفه ای بودیم زمانی که توپ دست ما بود استفاده میکردیم که نکردیم.
٨٠ میلیون جواد
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۲۹
تا امثال جواد ها هستن اخوند هم سواره، نه اینکه بقیه عاشق چشم ابروی شما هستن ، کیروش همه دنیا میخواد امثال شما برای چریدن خوبن
omid
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۱۲
جواد خرررررررررررررررر است.
-
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۴۰
معلوم جواد خان شمااز نوچه های یارو هستی.
...
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۵۱
فرکی رو کنار اونا قرار ندین ولی مربی ایرانی نمیتونه جلو این فدراسیون وایسه.فقط یه پرتغالی مثه کی روش که واقعا هم مربی خوبیه میتونه جلو فدراسیون وایسه و خواسته هاشو تحمیل کنه...من کلا طرفدار کیروش و مربی خارجی نیستم ولی مسئله اینجاست که کی روش الان واقعا بهترین گزینه موجوده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر