فهرست
یادداشت روز: چقدر خاطره ساختی آقای کی‌روش!
یادداشت روز: چقدر خاطره ساختی آقای کی‌روش!

یادداشت روز: چقدر خاطره ساختی آقای کی‌روش!

آی اسپورت- یک روز از روز سرنوشت گذشت. زندگی  هنوز جریان به عادی برنگشته نه برای بازیکنان و نه هواداران ایران. بدتر از نتیجه، نامعلوم بودنِ ماندن یا رفتن تو است. با این‌که در حرف‌هایت تلویحا از رفتن صحبت کردی اما ما حرف‌هایت را دوپهلو تفسیر می کنیم و آرزو داریم همچنان تو را سرمربی کشورمان ببینیم.

دیگر وقت از این حرف‌ها گذشته که به دنبال مقصران عدم تمدید قراردادت بگردیم و یا به آن‌هایی که بزرگ‌ترین افتخارشان در کل‌کل‌های داخلی و عنوان‌های تقلبی خلاصه می‌شود طعنه بزنیم که وجودت ماهیت حرفه‌ای آن‌ها را به خطر می‌اندازد. الان تنها چیزی که می‌تواند ما را از هیجان و استرس ماندن یا رفتن تو دقایقی دور کند خاطرات شیرین مشترک با توست.

از آن روز که به ایران آمدی و در برنامه نود از تو پرسیدند که تلفظ صحیح اسمت کوروش است یا کی‌روش. از بازی‌های مقدماتی جام جهانی، برد در تهران برابر کره و آن پرچم ایران که در مشتت داشتی، دو جلسه محرومیت به خاطر مشاجره با داور سنگاپوری. از شکست در برابر ازبکستان، روزی که جز تو و شاگردان‌ات هیچ کس فکرش را هم نمی‌کرد در حالی که اسپانیا و انگلیس به دنبال بلیط برگشت بودند ما دغدغه صعود داشتیم. از روز بازی برگشت با کره، مشاجره تو با مربی مغرور کره و آن مشت گره کرده تو به سمت او که هیچگاه از ذهن هیچ فوتبال‌دوست ایرانی پاک نمی‌شود. از روزهایی که دیکته کردی هرکس دلش با قوانین تو نباشد جایش در تیمت نخواهد بود. از روزهایی که تعداد زیادی از مهاجران فوتبالی ایرانی را کشف کردی و به تیم ملی فرا خواندی و این آخری هم بازی‌های جانانه تیم ملی در جام جهانی.

تمام این خاطرات را شما برای ما رقم زدید آقای کارلوس کی‌روش. مصاحبه فیلسوفانه شما قبل از بازی با آرژانتین یکی از زیباترین و ماندگارترین مصاحبه‌های تاریخ ورزش ایران است که بارها و بارها ارزش خواندن دارد. یادم می آید بچه که بودیم پدرهای ما از تیم ملی زمان‌شان با مربیگری افرادی چون رایکوف و اوفارل می‌گفتند و حالا شما برای ما تاریخی رقم زدید که با افتخار می‌توان از خاطرات و حماسه‌های آن تیم ملی با مربیگری شما برای بچه‌هایمان تعریف کنیم. هر بار سعی کردی به زبان ما صحبت کنی ولی این بار فارغ از هر نتیجه‌ای به زبان تو می‌گوییم  Muchas geracias sinnor Keyroush

پارسا آریایی

  ۳  
آی اسپورت
2014-06-26 21:41:49
نظر دهید

۳ نظر
احسان
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۴۱
البته اگه میخواید به زبان کیروش ازش تشکر کنید باید جسارتا بگید:
muito obrigado snehor queiroz
عماد
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳، ۰۸:۴۶
پارسا آریایی... یه اسم قلابی دیگه واسه پژمان دلالِ بی وجود...
پدرام آریایی
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳، ۰۹:۵۸
آقای عماد پارسا آریایی وجود داره اگر خواستی این هم آدرس صفحه شخصی اش در فیس بوک. https://www.facebook.com/parsa.iraniariaee
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر