فهرست
یادداشت روز: لوئیس سوارز و سفر دائمی بین هیرو و زیرو/ مسافر تاریکی ات را روشن کن!
یادداشت روز: لوئیس سوارز و سفر دائمی بین هیرو و زیرو/ مسافر تاریکی ات را روشن کن!

یادداشت روز: لوئیس سوارز و سفر دائمی بین هیرو و زیرو/ مسافر تاریکی ات را روشن کن!

محمدحسین عباسی

آی اسپورت -

یک/ نقره داغ یعنی این! 4 ماه محرومیت، حتی از ورود به استادیوم های فوتبال. فیفا، برنامه تابستان لوئیس سوارز را خالی کرد. شاید که بنشیند و کمی به خودش فکر کند. جام بیستم، یکی دیگر از ستاره هایش را از دست داد. دلیل؟ ساده است. خودزنی ناشی از مصدومیت روحی و روانی.  سوارز همیشه در تیم ملی اروگوئه تنها بوده است. چه در آن شب استثنایی که یک تنه تیم تقریبا حذف شده اروگوئه را در جدال با سه شیرها به جام برگرداند و چه حالا که با حکم تازه فیفا، به دره مرگ سقوط کرده است. تنها چند روز پس از صعود مردان تابارز از گروه مرگ.

دو/ حیرت انگیزترین تیتر در مورد ماجرای سوارز کار یک روزنامه کاتالان است. فکرش را بکنید، وقتی دقیقا همه دنیا دارند ستاره را می جوند، اسپورت تصویر خوفناک او را جلد برده و نوشته: «بارسا به این گرسنگی نیاز دارد!». بارسلونایی ها آنقدر از تیم «بی حال» فصل گذشته ترسیده اند، که خرید راکیتیچ به جای سسک و پروژه جانشینی ژاوی با تونی کروس هم راضی شان نمی کند. آن ها به هر قیمتی دنبال شور و حال و هیجان هستند. در پی ستاره ای که برای بردن از روی نعش رقیب هم رد بشود. حتی اگر به این پکیج، چند گاز اضافه هم زده باشند! با این وجود، بعید به نظر می رسد این تیتر اسپورت جایی در میان سیاست های مدیران باشگاه هم داشته باشد.

سه/ سوارز، عجیب ترین فوتبالیست عصر خودش است. یک نمونه فوق نادر. یک آدم سرگردان بین پیامبری و جنون، یک مسافر همیشگی در جاده  هیرو - زیرو که امروز ستاره است و فردا که اعتبارش را گاز گرفت، لامپ 100 هم نیست. تصورش هم نزدیک به محال است که در آستانه تبدیل شدن به گران ترین بازیکن تاریخ، چنین بلایی سر خودت بیاوری. حالا دیگر هیچ مغازه ای به او دوست نمی فروشد. حتی آنفیلدنشینان هم از تکرار نامش وحشت دارند. این همه چیز را یکجا باختن، این یکسره شدن، نمی تواند زجرآور نباشد. در همه ماه های پیش رو، همانقدر که او دلتنگ فوتبال می شود، فوتبال نیز جای خالی ستاره دیوانه اش را احساس خواهد کرد. جای خالی این الگوی افتضاح و این فوتبالیست فوق العاده!

چهار/ حتی بخش تیره ذهن لوئیس سوارز هم با سایر ستاره های فوتبال توفیر دارد. آن چیزی که شخصیت اول سریال محبوب دکستر اسمش را گذاشته بود «مسافر تاریکی»، اگر در دیگر ستاره های فوتبال به شکل فعالیت های غیرقانونی، دوپینگ، الکل و مواد مخدر و رفتارهای جنسی عجیب و غریب ظهور می کند، درست در وسط زمین فوتبال گریبان سوارز را می گیرد و خودش را از دندان های او به دنیای بیرون معرفی می کند. او توی زندگی شخصی اش آرام و کم حاشیه است اما در زمین صاحب شخصیت دیگری می شود. شخصیتی که فصل فوق العاده او در لیورپول را در عرض چند ثانیه بر باد می دهد. اینکه چرا مسافر تاریکی او تحت تاثیر این فصل نورانی قرار نمی گیرد و در محضر لنزها این چنین معصیت می کند، شاید حاصل یک بیماری روحی باشد. در عصر آهن پاره ها و برای صاحبان سلاح ترول اما همه در پی تمسخر و جریمه اند. خب، اینجا هیچکس به راه حل فکر نمی کند، حتی اگر تقدیر این شب ها، کم سو شدن شعله رقصان استعداد ناب مرد اول فوتبال اروگوئه باشد. مردی که دندان هایش، قبل تر از همه ساق های خودش را گاز گرفته اند. 

  ۲  
آی اسپورت
2014-06-26 22:44:04
نظر دهید
۲ نظر
مسعود
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۰۵
بی نظیر نوشته‌ی محمدحسین عباسی عزیز ، بی نظیر
...
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۴۶
کاملا درسته.سوارز به "کمک" نیاز داره.اون بیماره نه مجرم.کاملا جدی م.فیفا که نمیتونست جریمه ش نکنه ولی یه آدم دلسوزی باید دلش به حال این استعداد بسوزه و این آذم رو ببره روانشناس
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر