فهرست
یادداشت روز: صعود ایرانی تیم ملی آمریکا!
یادداشت روز: صعود ایرانی تیم ملی آمریکا!

یادداشت روز: صعود ایرانی تیم ملی آمریکا!

مهدی بشکنی

آی اسپورت- باخت غنا پس از حواشی درون تیمی از پرتغال و شکست سنگین سلسائوی اروپا در دیدار مقابل آلمان باعث شد تا آمریکا علی رغم شکست در دیدار مقابل آلمان به عنوان تیم دوم از گروه G راهی دور بعدی رقابت ها شود.

تیم یکدست، هماهنگ و همدل آمریکا که ستاره خاصی هم در تیمش نداشت با در اختیار داشتن مربی حرفه ای و با تجربه ای به نام کلینزمن، راه صعود از گروهی سخت را بلد بود و با موفقیت در دیدار نخست و مقاومت جانانه برابر پرتغال به این مهم دست یافت. آنها البته خوش شانس بودند که غنا در دیدار اول کیفیت لازم را نداشت و در بازی دوم هم توانستند در دقایق پایانی مسابقه را به تساوی بکشند.\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/3693e508d21.jpg\"


نکته جالب توجه در صعود آمریکا به دور بعد، شیوه بازی این تیم بود. روشی که کاملاً به بازی مردان کی روش شباهت داشت، با وجود اختلافاتی جزئی که به تجربه نفرات حاضر در دو تیم مربوط می شد. ضمن آنکه کلینزمن و کی روش شباهت های رفتاری و ایده های مشابهی نیز با یکدیگر داشتند. همان طور که هر دو سرشناس بودند و رفتار کاملاً حرفه ای داشتند.

آمریکایی ها در کارهای تدافعی با دفاع تیمی منسجم در سه بازی مرحله گروهی قصد حفظ دروازه شان را داشتند. چیزی که خیلی در آن موفق نبودند اما در هر سه دیدار بدان اصرار ورزیدند. آنها البته خوش شانس بودند که گل های به موقعی را در دو دیدار ابتدایی به ثمر رساندند. شکست پر گل پرتغال مقابل آلمان نیز از دیگر خوش شانسی های شاگردان کلینزمن بود. اتفاقی که در روز آخر تاثیر خود را گذاشت و با وجود هم امتیاز شدن آمریکا و پرتغال، حکم به صعود آمریکا داد.\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/3693e508d22.jpg\"


یانکی ها در زمین جانانه می جنگیدند تا تیمشان خلا نبوغ فردی و نبود مهره ای تاثیر گذار را حس نکند. البته توان بدنی بالا این اجازه را ایالات متحده می داد که در هر سه بازی ریتم خود را حفظ کنند. ضمن آنکه نمی توان از ضد حملات کلاسیک و سرعتی این تیم به راحتی گذشت. آمریکا در دو سمت مدافعین رونده ای داشتند و همین به آنها اجازه می داد سرعت کافی را در ضد حملات داشته باشند.

زدن 4 گل و خوردن همین تعداد گل همچنین نشان دهنده توازن این تیم در حمله و دفاع است. آنها همان قدر که در دفاع عالی نبودند، در حمله نیز بد نبودند! تا در نهایت با وجود تعداد گل های خورده برابر با تیم ملی فوتبال کشورمان، آمریکا به عنوان یکی از 16 تیم برتر جام بیستم معرفی شود.

  ۳  
آی اسپورت
2014-06-27 00:14:47
نظر دهید
۳ نظر
علی
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۱۹
پرفسور!!!
آمریکا در بازی دوم تا ثانیه های آخر از پرتغال ۲-۱ جلو بود. این پرتغال بود که خوش شانس بود که بازی را مساوی کرد.
مجتبی
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۲۹
دوست عزیز برای حمایت از تیم ملی و مربی خوبش راه دیگه ای پیدا کنید. خوش شانسی آمریکا واقها جوک با مزه ای بود مخصوصا این قسمتش که "آنها البته خوش شانس بودند که غنا در دیدار اول کیفیت لازم را نداشت و در بازی دوم هم توانستند در دقایق پایانی مسابقه را به تساوی بکشند." متاسفانه معلومه شما بازی ها رو ندیدی چون در بازی آمریکا و پرتغال این پرتغال بود که در دقیقه نود با خوش شانسی بازی رو به تساوی کشوند و این از بدشانسی آمریکایی بود که در اون بازی کاملا برتر از پرتغال بازی کرد.
لطفا بیشتر دقت کنید.
ال مورو
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۴۰
این تیم فقط خوش شانستر از مابود!!! این همه زدیم اما نرفت تو دروازه!!! پنالتی رو که ولششششش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر