فهرست
همه رتبه های ایران در جام های جهانی/ سه چهارمِ ما!
همه رتبه های ایران در جام های جهانی/ سه چهارمِ ما!

همه رتبه های ایران در جام های جهانی/ سه چهارمِ ما!

آی اسپورت - سه چهارمی و یک بار حضور در رتبه سوم، حاصل کار تیم ملی ایران در مراحل گروهی رقابت های جام جهانی بوده است. نسل های مختلف تیم ملی ایران هرگز تجربه صعود به دور دوم رقابت ها را نداشته اند و در بیشتر مواقع نیز به رده ای بهتر از چهارمی نرسیده اند اما این به آن معنا نیست که تا نزدیکی های صعود نیز پیش نرفته اند. ایران در سه دوره رقابت ها در روز آخر هنوز شانس صعود به دور بعد را داشت و شاید اگر خستگی های به جا مانده از نبردهای تاریخی آمریکا و آرژانتین نبود و شانس بیشتری در راه ایران قرار می گرفت، در هر دو دوره سرنوشت صعود برای این تیم رقم می خورد. در هر حال، ایران روی کاغذ نتایج خوبی در جام جهانی نداشته است و به قول کی روش برای انکه در جام جهانی روسیه اتفاق بهتری رخ دهد، باید از همین امروز شروع به کار کنیم.

در اولین تجربه حضور در جام جهانی، ایران به رتبه ای بهتر از چهارمی در گروهش نرسید. ایران در مسابقه اول با سه گل مغلوب هلند شد، در دیدار دوم یک تساوی شاهکار یک یک با اسکالتند به دست آورد و در مسابقه سوم با نتیجه 4 بر یک ملغوب تیم ملی پرو شد. ایران در این گروه با یک امتیاز و تفاضل گل منفی 6، آخرین تیم این گروه لقب گرفت.

در جام جهانی 1998، ایران با یک پله صعود کار را در رده سوم جدول به پایان برد. تک پیروزی تاریخ ایران در جام های جهانی برابر آمریکا، سبب شد این تیم با تجربه دو شکست برابر یوگسلاوی و آلمان، با 3 امتیاز و تفاضل منفی دو تیم سوم این گروه شد.

جام جهانی 2006 نیز، با صعود ایران از مرحله گروهی همراه نشد. ایران در این جام خیلی زود با دو شکست برابر مکزیک و پرتغال حذف شد و در مسابقه آخر نیز تنها به یک تساوی دست یافت تا باز هم در رده آخر گروه قرار بگیرد. تیم پرامید و پرستاره ایران با تمام حواشی ریز و درشت اش، امیدواری های بسیار زیادی را در داخل کشور رقم زده بود اما به شکلی ناباورانه، حتی در مقابل آنگولا هم کاری از پیش نبرد و در جدول پایین تر از این تیم قرار گرفت.

در حالی که بعد از نمایش خیره کننده ایران مقابل آرژانتین، همه توقع داشتند ایران اولین صعود تاریخ اش در جام جهانی را در برابر بوسنی جشن بگیرد، یک شکست نسبتا سنگین از راه رسید تا کار ایران با جام جهانی در سالوادور تمام شود. بچه های کی روش در این جام تنها به همان یک امتیاز دیدار با نیجریه بسنده کردند و برای سومین بار در چهارمین تجربه حضور ایران در جام جهانی، نام این تیم را در رده آخر گروه قرار بدهند.

 

     
آی اسپورت
2014-06-27 01:11:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر