فهرست
عمل به وظایف دستاورد نیست
عمل به وظایف دستاورد نیست

عمل به وظایف دستاورد نیست

آی اسپورت - اظهارات اخیر احمد سعادتمند، مدیرعامل باشگاه استقلال شباهت بسیاری دارد به آنچه پیش تر از زبان امیرحسین فتحی، مدیرعامل سابق شنیده بودیم. سعادتمند که در روزهای اخیر مصاحبه‌‌های متعددی انجام داده تلاش فزاینده‌‌ای در راه بزرگ جلوه دادن آنچه وظایف یک مدیرعامل محسوب می شود، داشته است! تلاشی که پیش تر نیز از سوی امیرحسین فتحی مشاهده شد و بارها دیدیم که مدیرعامل سابق باشگاه استقلال حتی بدیهی‌‌ترین وظایفی که یک مدیرعامل باید انجام دهد را چگونه متمایز و متفاوت جلوه می داد تا شاید خودش را تافته‌‌ای جدا بافته لقب دهد! سعادتمند نیز که گفته می‌‌شد برای ایجاد تحولات ساختاری عظیم قدم به عرصه مدیریت در باشگاه استقلال گذاشته اخیراً بدیهی‌‌ترین وظایف محوله بر دوش خود را با همین سیاست‌‌گذاری کلامی اطلاع رسانی می کند درحالی که اقدام‌‌هایی همچون پرداخت بخشی از مطالبات بازیکنان، فراهم کردن زمین تمرین، پرداخت بدهی‌‌ها  و واریز باقی‌‌مانده حقوق بازیکنان خارجی در واقع جزو وظایف مبرهن یک مدیرعامل محسوب می‌‌شود و تأکید و تکرار چند باره به اینکه حقوق بازیکنان یا کادرفنی پرداخت شده هرگز نمی‌‌تواند وجه تمایزی میان سعادتمند و مدیران دیگر باشد یا برای او محبوبیت‌‌آفرین باشد.

در این فضای نه چندان صادقانه اما سعادتمند را باید خوش‌‌شانس‌‌ترین مدیرعامل سال‌‌های اخیر استقلال دانست. او به محض آنکه با حمایت‌‌های وزارت ورزش سکان مدیریت استقلال را به دست گرفت ویروس کرونا تمام تحرکات اجتماعی را تحت‌‌الشعاع خود قرار داد و بالطبع ورزش نیز دچار سکون موقتی شد. سعادتمند درست در دوران اوج‌‌گیری کرونا و پیامدش تعطیلی تمام فعالیت‌‌های ورزشی وارد کارزار مدیریتی باشگاه استقلال شد و بی‌‌آنکه چالش‌‌های همیشگی مدیران استقلال را پیش روی خود ببیند در محیطی امن و توأم با مدارای رسانه‌‌های جمعی و حتی هواداران نزدیک به 3 ماه را سپری کرد. تردیدی نیست اگر سعادتمند در شرایط عادی وارد باشگاه استقلال می‌‌شد و لیگ در جریان بود هرگز نمی‌‌توانست چنین آرامشی  که در ماه‌‌های اولیه ورودش به دایره فعالیت در باشگاه پرحاشیه استقلال را پشت سر گذاشته، تجربه کند و حتی بعید نبود که او به واسطه اتفاقاتی که رخ می دهد تا همین امروز عطای کار در باشگاه استقلال را نیز به لقایش می‌‌بخشید کما اینکه پیش‌‌تر نیز مسبوق به سابقه بود که مدیرانی با اندک زمانی فعالیت در این باشگاه از سمت خود کناره گیری کنند. خوش اقبالی سعادتمند اما از همین نقطه قابل تأیید است؛ جایی که او بی‌‌هیچ چالش یا عامل بازدارنده‌‌ای که ناشی از شیوع ویروس کرونا و پیامدهای اجتماعی‌‌اش بود گام به عرصه مدیریت باشگاه استقلال گذاشت. او نه در بوته آزمایش نقل وانتقالات پیش فصل قرار گرفته، نه در کوران رقابت‌‌های سخت لیگ و نه چالش‌‌هایی ازاین دست و درواقع می توان اینطور به دوران مدیریتی او نگریست که تازه از اواخر خرداد ماه کار او در باشگاه استقلال آغاز می‌‌شود و این چند ماه را هرگز نباید در سنجش عیار مدیریتی این مدیر معتبر دانست.

درعین حال همین آرامش نسبی روزهای آغازین فعالیت بهانه‌‌ای بود برای تحولاتی شگرف در نوع مدیریت باشگاه استقلال اما شگفتا که مدیرعامل جدید نیز نه در عمل و ساختارسازی‌‌های جدید بلکه در شیوه گفتاری خود در همان مسیر قدم برداشته که پیش‌‌تر نیز بارها شاهد بودیم. سعادتمند حتی اخیرأ رو به ساختن دشمن‌‌های فرضی آورده است؛ درست مانند امیرحسین فتحی که دو سال با همین سیاست در استقلال مدیریت کرد. مصاحبه‌‌ای که او در شبکه خبر داشت عیناً همین پولتیک را اثبات می کرد و مدیرعامل باشگاه استقلال بی‌‌آنکه مستقیم اشاره داشته باشد به دست‌‌هایی که به قول او می‌‌خواهند عاملی بازدارنده در جهت رشد استقلال باشند تنها به گفتن این جمله بسنده کرد که اتاق فکری درحال برهم زدن آرامش استقلال است درحالی که فضای امروز یکی از آرام‌‌ترین دورانی است که یک مدیرعامل می‌‌توانست تجربه کند و به وضوح شاهد بودیم که در ماه‌‌های اخیر هیچ تنشی برای مدیرعامل جدید ایجاد نشد و اگر هم نقدی بود از سوی برخی کانال‌‌های منتسب به باشگاه استقلال و هوادارانش بود. درواقع سعادتمند با این ادبیات کوشید محیط پیرامون خود را پرتنش جلوه دهد در حالی که این اقدام او عین نادیده گرفتن آن حقایقی است که درماه‌‌های اخیربه خصوص از بازه یک هفته پایانی اسفند ماه تا امروز رخ داده و عملاً استقلال یکی از آرام‌‌ترین دوران خود را سپری کرده و نباید آدرس غلط داد.

شاید سعادتمند نیز راه بقای خود را در همین شیوه می داند اما پرواضح است که از مدیرظاهراً جوان‌‌تر انتظاراتی بود فراتر از آنچه در سال‌‌های اخیر بارها شاهدش بودیم.

 

ایران ورزشی 

۱ ۲  
آی اسپورت
2020-05-26 15:15:00
نظر دهید

۲ نظر
عطا
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹، ۲۲:۲۴
داری مزخرف میگی آی اسپورت لنگی...تفدب لنگ ..ب توهیچ ربطی نداره ک سعادتمند داره چکارمیکنه...پوکرفساد....
عطا
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹، ۲۲:۲۴
داری مزخرف میگی آی اسپورت لنگی...تفدب لنگ ..ب توهیچ ربطی نداره ک سعادتمند داره چکارمیکنه...پوکرفساد....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر