فهرست
گزارش روز: از دیپلماسی فوتبال استفاده کنید
گزارش روز: از دیپلماسی فوتبال استفاده کنید

گزارش روز: از دیپلماسی فوتبال استفاده کنید

آی اسپورت - عبارت دیپلماسی کشتی یکی دو سالی می شود که وارد فرهنگ لغات ورزشی نویسان ایرانی و البته امریکایی شده. حضور تیم ملی کشتی آزاد در رقابتهای جام جهانی تهران و استقبال خوبی که از این تیم در ایران انجام شد، در کنار همکاری فدراسیون های کشتی دو کشور برای جلوگیری از حذف این رشته از المپیک باعث شد که خیلی ها کشتی را واسطه ای برای بهبود روابط دو کشور بدانند اما حالا نوبت به فوتبال رسیده تا به قول دانی ماهونی نویسنده سایت ایندپندنت ایرلند، پلی برای روابط بهتر ایران و امریکا شود.

دانی ماهونی نوشته: دولتمردان ایران و امریکا فکر می کنند که مردم این دو کشور هیچ نقطه مشترکی با هم ندارند و به خاطر اینکه از دو فرهنگ متفاوت هستند، هیچ حرفی برای گفتن با یکدیگر ندارند. باید خدمت این سیاستمداران عرض کنیم که بهتر است فکرشان را عوض کنند چرا که چند روز قبل و در حاشیه بازی تیم ملی ایران مقابل آرژانتین و دیدار امریکا مقابل پرتغال در جام جهانی، مردم دو کشور بدون هیچ مشکلی در کنار همدیگر بازی این تیم ها  را دیدند. از بازی ایران شروع کنیم که علیرضا حقیقی تنها چند دقیقه تا تبدیل شدن به قهرمان جدید مردم ایران فاصله داشت اما سوپراستاری به نام لیونل مسی اجازه نداد که شاگردان کی روش از آرژانتین امتیاز بگیرند. از طرف دیگر نانی و رونالدو هم نگذاشتند تا امریکا پیروزی مقابل پرتغال را جشن بگیرد. در وقتهای اضافه هر دو بازی بود که رویای مردم ایران و امریکا از بین رفت و لیونل مسی و کریس رونالدو قلب مردم دو کشور را شکستند.

هفته گذشته بود که اعلام شد امریکا و ایران در جنگ داخلی عراق، به دولت این کشور در مبارزه با تروریستها کمک خواهند کرد اما به نظر می رسد این دو کشور می توانند همکاری بهتری با هم داشته باشند و آن این است که تیم های ملی فوتبال دو کشور بعد از حذف از جام جهانی با یکدیگر در تهران و نیویورک مسابقه دوستانه برگزار کنند. از آنجایی که درد هر دو کشور یکی است قطعا آنها می توانند ارتباط خوبی در همه حوزه ها و نه تنها فوتبال با یکدیگر داشته باشند.

 

 

     
آی اسپورت
2014-06-27 10:37:44
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر