فهرست
بهتر از کی‌روش هم هست؛ نیست؟
بهتر از کی‌روش هم هست؛ نیست؟

بهتر از کی‌روش هم هست؛ نیست؟

آی اسپورت- دوستانِ روزنامه نگار که چند تایشان از دوستانِ نزدیکِ من هم هستند، بیانیه یی منتشر کرده اند در حمایت از کی روش و اینکه او را باید نگه داشت. جدا از اینکه، این کار، کارِ خوب و درستی هست یا نه، برای من الان یک سوال پیش آمده و آن هم این است که با توجه به اینکه کی روش برای ادامه ی همکاری، 4 میلیون دلار (یا هر چقدر) خواسته، اگر ما بتوانیم با این پول، مربی بهتر و بزرگتری را از کی روش بیاوریم، آن وقت کارِ درست چیست؟ اگر مثلا چزاره پراندلی یا ماکسمیلیانو آلگری یا رالف رانگنیک حاضر بشوند با پولی که کی روش درخواست کرده، بیایند و در ایران کار کنند، چه باید بکنیم؟ من به نظرم بیش از اینکه روی شخصِ کی روش زوم کنیم، باید به دنبالِ این باشیم که یک مربی درجه یکِ خارجی، که جَنَم معماریِ فوتبالِ ایران را هم دارد، روی نیمکتِ تیم ملی بنشیند، از همین حالا البته، نه بعد از جامِ ملت ها.

پی نوشت:

1- این سوال درباره ی مربیانِ بهتر و بزرگتر از کی روش مطرح است. البته که در موردِ مربیانِ هم سطح با کی روش، اولویت با کی روش است که هم شناختِ خوبی از فوتبالِ ایران دارد، هم اینکه بازیکنان و رسانه ها و مردم دوستش دارند و هم اینکه توانایی هایش را در تیمِ خوب ساختن نشان داده است.

2- این هم بدیهی است که سبکِ بازیِ این مربی باید متناسب باشد با سطحِ تکنیکی و بینش و سوادِ تاکتیکیِ بازیکنان ایرانی.

امیر عربی

  ۷  
آی اسپورت
2014-06-27 12:22:30
نظر دهید

۷ نظر
مانی
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۰۸
اوّلاً با چه ملاکی می فرمایید مربّی "بزرگ تر" یعنی پراندلی ؟ ثانیاً کدوم سرمربّی بیش از آقای کی روش "حمایت" مردم رو داره ؟ ثالثاً سرمربّی بزرگ تر از ایشون ( تک و توک ) هم اگر بیاد ، کاری برای لیگ ایران نمی تونه بکنه ... شما بهتر از من می دونید ! رابعاً فوتبال فقط علم سرمربّی نیست ... گاهی شرایط جوری می شود که یک نفر ماندنش بهتر از عوض کردنشه ... و الان این جوریه ...
مانی
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۰۹
به علاوه ! این ها که می گن "پول نداریم" ! اون وقت مربّی بزرگ تر شرایطش هم بزرگ تره ! پولش هم باید بیشتر باشه ! یعنی چی ؟! من نمی فهمم !
محسن
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۲۲
دوست عزیز اینکه دوستان خبرنگار شما اصرار دارند کیروش بمونه بخاطر این هست که تجربه و آگاهی اونها از شما خیلی بیشتره و اونها می دونند اولاً کیروش با شرایط ایران آشناست و از این جهت یه مزیت مثبته دوم اینکه اسم آوردن از مربیان بزرگ خیلی ساده هست ولی آوردن اونها خیلی مشکل که یکیش و شاید کمترین مشکلش مالی باشه. مشکلات دیگه این هست که با توجه به جو منفی که به ناحق در مورد ایران وجود داره خیلی از مربیان بزرگ حاضر به مداکره نیستند ثانیاً مداکره با مربیان بزرگ حداقل حداقل دو تا سه ماه زمان میبره و ما شش ماه دیگه جام ملتهای آسیا داریم که خیلی مهمه و اونها بجز شرایط مالی، امکاناتی که در اختیارشون قرار میگیره خیلی واسشون مهم تره و نکته بعدی این هست که نگاه تمام مربیان بزرگ به ایران نگاه بالا به پایینه و مدیریت اونها هم مشکل و فدراسیون بی کفایت میترسه. پس دوست عزیز اونها می دونند فدراسیون و حتی وزارت ورزش، نمی توانند مربی بزرگ دیگری حتی هم سطح کیروش بیاورند و اگه با کیروش به توافق نرسند 100% یک ایرانی روی کار خواهد آمد که همه چیز را به باد میده. شما نگاه کنید والیبال ایران الان با وجهه جهانی که داره نتونست یه مربی بزرگ جانشین ولاسکو کنه و مجبور شد کواچ را بیاره چطور توقع دارید فدراسیون بی کفایت فوتبال بتونه سریع یه مربی بزرگ جانشین کیروش کنه!؟ اون هم واسه کشوری که تحت فشار نحریم های بین المللی برای برگزاری یک بازی دوستانه مناسب مشکل داره. آیا اگر ما قبل جام جهانی با 4 تیم بزرگ دنیا بازی می کردیم شرایط تیم ملی به کلی فرق نمی کرد!؟ پس بهترین گزینه آماده و در دسترس و کارکشته همین کارلوس کیروش هست. شما نگاه کنید کاپلو 3 یا 4 برابر کیروش دستمزد میگیره و تیمش مثل ایران نتیجه گرفته اونهم با امکانات روسیه. الان فکر کنم شما دیگه مجاب شدی که چرا اون دوستانتون بیانیه دادند و الان یه مطلب مینویسی که یه مربی بزرگ جانشین کیروش کردن، با این فدراسون و وزارت یک رویاست.
-
شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۲۷
برادر! همین سه نفری که اسم بردین آخرین نتایجشون رو می شه با کیروش مقایسه کرد؟!
عماد
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۰۵:۲۷
لایک این مقاله غیر فعاله... شرم بر تو پژمان دلال... لعنت به تو و اون کیروش حرومزاده....
-
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۰۶:۵۰
وقتی روزنامه نگارها بیانیه بدن و مربی تیم ملی تعیین کنند مشخصه که روزنامه نگاری رو هم نمیفهمن یعنی چی چه برسه به فوتبال
ساجده
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۲:۵۴
لایک به نظرِ آقا محسن!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر