فهرست
آسیا ،کنفدراسیونی که بدون برد از جام جهانی رفت /ایران کمتر از همه زد،کمتر از همه خورد
آسیا ،کنفدراسیونی که بدون برد از جام جهانی رفت /ایران کمتر از همه زد،کمتر از همه خورد

آسیا ،کنفدراسیونی که بدون برد از جام جهانی رفت /ایران کمتر از همه زد،کمتر از همه خورد

آی اسپورت – یک آمار شگفت انگیز از کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از پایان مرحله گروهی جام جهانی منتشر شده.این اولین باری است که یک کنفدراسیون  چند تیم در جام جهانی دارد اما بدون برد  با این تورنمنت وداع می کند!
آسیا چهار نماینده در جام جهانی 2014 داشت که که هیچ کدام موفق به پیروزی در مسابقات شان نشدند و تاسف برانگیزتر اینکه هر چهار تیم در رده آخر گروه های خود قرار گرفتند.
استرالیا که با تیمی جوان به این بازی ها آمده بود و تنها سه چهره باتجربه به نام های مارک برشانو،گری کیهیل و جدیناک را در جمع بازیکنان پوستیک اوغلو می دید با ارائه نمایش های هیجان انگیز و تهاجمی در یکی از دشوارترین گروه های جام به شیلی،هلند و اسپانیا و باخت  اما قبل از مسجل شدن حذفش دو  نمایش جانانه مقابل شیلی و هلند ارائه داد و حتما مردم استرالیا از این تیم رضایت نسبی دارند.
با این حال استرالیا با سه باخت،بدون امتیاز ،3 گل زده و 9 گل خورده در رده آخر گروهش قرار گرفت.
تیم ملی ژاپن که به نوعی  پرامیدترین نماینده آسیا به حساب می آمد  با وجود ارائه بازی های درخشان در فاز حمله  2 باخت و یک مساوی به دست آورد و با همین تک امتیاز در گروهش آخر شد.ژاپن دو گل زد و 6 گل خورد  تا در مصاف با تیم هایی مثل کلمبیا،ساحل عاج و یونان  نتوانست حرفی برای گفتن داشته باشد.
تیم ملی ایران هم با رائه بازی های دفاعی  از سه بازی خود یک امتیاز گرفت و در نهایت به عنوان چهارمی گروهش نائل شد.ایران  با یک گل زده کمترین گل زده  در  بین تیم های آسیایی را داشت و البته کلا 4 گل خورد که از بقیه آسیایی ها کمتر بود.
تیم ملی کره جنوبی هم که مثل ایران در روز پایانی شانس صعود داشت با وجود ارائه نمایش قابل قبول مقابل  بلژیک( هر جند بلژیک ترککیبی نصف و نیمه داشت)نتوانست از پس تیم ده نفره حریف براید و شکست خورد تا با همان تک امتیازی که از اشتباه  آکینفیف  گلر باتجربه روسیه  گرفت تا جام را در رده آخر گروه ترک کند.کره جنوبی هم 3 گل زد و 6 گل خورد  تا هونگ مینوگ بو هم مثل زاکرونی، پوستیک اوغلو و کی روش در صعود ناکام باشد.
نکته تاسف برانگیز اینجاست که تیم های آسیایی در حالی از صعود به مرحله دوم جام جهانی باز ماندند که دو نماینده آفریقا( نیجریه و الجزایر) برای اولین بار به مرحله یک شانزدهم رسیدند  و حالا همه از فاصله  فوتبال آفریقا و آسیا می گویند.
     
آی اسپورت
2014-06-27 14:52:29
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر