فهرست
گزارش روز: بهترین بابا بزرگ دنیا!
گزارش روز: بهترین بابا بزرگ دنیا!

گزارش روز: بهترین بابا بزرگ دنیا!

آی اسپورت / آرمین قریب: هر کسی به خانه آنتون لهنرت پدربزرگ دنیل داوری دروازه بان تیم ملی ایران  برود،  در نگاه اول مى فهمد که زندگى این پیرمرد در فوتبال خلاصه مى شود.

 یکى از موارد جالب در منزل او شالى بود که روى میز قرار داشت که به گفته خودش یکى از خاص ترین کادو هایى بوده که گرفته چون نوه او یعنى دنیل روى آن شال با لحنى دوست داشتنى از پدربزرگش تشکر کرده.

تمام در و دیوارهاى منزل آنتون از پوستر ها و عکس هاى دنیل پوشیده شده . دروازه بانی که نقش بسیار مهمى در صعود برانشوایگ به بوندسلیگا داشت و کى روش را وسوسه کرد تا به عنوان یکى از دروازه بانان ایران به برزیل ببرد.

آنتون درباره انتخاب دنیل براى جام جهانى را این گونه بیان مى کند:\"براى یک پیرمرد ٨١ ساله این یک لحظه فوق العاده اى است ،من هیچ وقت فکر نمى کردم که دنیل بتواند این کار را ممکن کند\"

آنتون به تازگى حامى دنیل او نشده بلکه  او تمام عکس ها و ویدئوهاى دوران کودکى این دروازه بان را هنوز دارد او در این باره مى گوید:\" دنیل از ابتدا استعداد بسیار زیادى در واکنش هاى سریع داشت . او ابتدا دروازه بان تیم هندبال بود و سپس به سمت فوتبال گرایش پیدا کرد\"

در ادامه آنتون درباره رابطه با دنیل مى گوید:\"رابطه بین ما فوق العاده بوده و هست مانند دو دوست بسیار صمیمى،من به نوعى هم پدر دنیل هم دوست او و هم مربى او بودم\"

آنتون این گونه ادامه مى دهد :\"موقعى که دنیل در برزیل است حدود سه ساعت به صورت تصویرى با هم در ارتباط هستیم. وقتی  نوه ام به تیم ملى دنیل دعوت شد مطمئن بودم که دروازه بان اول است اما الان کمى ناراحت هستم که او نتوانسته در این پست به عنوان بازیکن اصلى به میدان برود\"

به هر حال آنتون  براى تکمیل ارشیو فیلم ها و عکس هاى دنیل چند ماه دیگر باید صبر کند تا لیگ سوییس اغاز شود.

     
آی اسپورت
2014-06-27 17:16:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر