فهرست
گزارش ویژه : همه جانشینان چزاره پراندلی برای مربیگری آتزوری
گزارش ویژه : همه جانشینان چزاره پراندلی برای مربیگری آتزوری

گزارش ویژه : همه جانشینان چزاره پراندلی برای مربیگری آتزوری

آی اسپورت - ناکامی محض ایتالیا در جام جهانی منجر به استعفای چزاره پراندلی از سمت مربیگری تیم ملی ایتالیا شد و حالا آتزوری باید به دنبال یک گزینه جدید برای جانشینی پراندلی باشد. کسی که به گفته جی جی ریوا برای مربیگری ایتالیا زاده شده بود؛ اما اکنون خودش زیر حکم استعفای او را امضا کرده است.

روزنامه گاتزتا دلو اسپورت امروز نگاهی داشته به گزینه های جانشینی پراندلی در تیم ملی ایتالیا که در زیر می خوانید :


\"Portada


 تا قبل از شروع جام جهانی داستان به گونه ای دیگر بود. آلبرتینی به نقل از ابه ته رئیس فدراسیون؛ تضمین داده بود که پراندلی بر سر پست خود خواهد ماند با این وجود برای تمدید قرار داد او تصمیم بر این بود که مبلغ دریافتی او از 2 میلیون در سال تجاوز نکند.

تصمیمی عجیب که البته با ناکامی پراندلی فرصت مطرح کردنش پیدا نشد.آلبرتینی روز گذشته اعلام کرد که \" تصمیم برای انتخاب مربی جدید بزودی گرفته خواهد شد ولی قبل از ان باید با اعضای کمیته فنی فدراسیون مشورت صورت بگیرد.در حال حاضر کاندیداهای مهمی داریم. \"

شنیده ها حاکی از آنند که تعداد این کاندیداها 4 نفر است . هر کدام که انتخاب شوند به احتمال زیاد یک قرارداد اولیه دوساله با آنها منعقد خواهد شد و هدف اول صعود به یورو2016 است.

صعودی که با توجه به گروه آسان ایتالیا و نیز 24 تیمی شدن این مسابقات آسان تر از همیشه جلوه می کند.

4 کاندیدای اصلی مربیگری ایتالیا عبارتند از : ماسیمیلیانو الگری ، روبرتو ماچینی ، اسپالتی و گوئیدولین.

هر 4 نفر شانس خوبی دارند تا روز دوشنبه و یا شاید هم زودتر به عنوان مربی تیم ملی ایتالیا منصوب شوند.

براساس نظرسنجی صورت گرفته مانچینی با 51 درصد آرا محبوب ترین گزینه از دید هواداران است و پس از او اسپالتی با 22 گوئیدولین با 20 و آلگری با 4 در صد آرا قرار دارند.


\"E'


آلگری 

مدتهاست که نام او برای تصدی این پست شنیده می شود اما مشغول بودن او در باشگاه میلان و برخی درگیری ها با مسئولان فدراسیون هیچگاه او را به نیمکت آتزوری نزدیک هم نکرده است.

الگری سابقه کار کردن با بسیاری از استعداد های فعلی ایتالیا را دارد و قبول کردن تاکتیک های او از جانب بازیکنان فعلی آتزوری کار چندان سختی نیست.

در سیستم 3-3-4 آلگری، افردای همچون روسی ، الشعراوی و پولی می توانند بار دیگر شکوفا شوند واز طرف دیگر آلگری شاید بهتر از هر کسی می تواند بالوتلی را به خوبی مدیریت کند.


\"Le


اسپالتی

اسپالتی نیز یکی از گزینه های البته نه چندان گران قیمت ایتالیا محسوب می شود. کسی که در چند فصل اخیر دو باشگاه را از خود ناامید کرده است. رم و زنیت.

علی رغم ناکامی او در این دو باشگاه از لحاظ کسب جام؛ تیم های او فوتبال زیبایی را ارائه می دادند. اما نکته ای که می تواند او را از نیمکت آتزوری دور کند شخصیت عصبی او بخصوص در مواجهه با انتقادات است.

در هر صورت فدراسیون فوتبال ایتالیا برای اینکه او را انتخاب کند در ابتدا باید اسپانسرها را به این امر متقاعد کند.


\"Vanta

مانچینی

در مقایسه با دو گزینه بالا از شانس بیشتری برخوردار است. تجربه بین المللی گرانبهای او و کسب جام در لیگ های مختلف را اگر در کنار سیستم های متنوع او قرار دهیم کفه ترازو از هر جهت به نفع این مربی سنگینی می کند.

کسی که از اقبال عمومی نیز برخوردار است. بالوتلی یاغی بیش از هر کسی زیر نظر او کار کرده است و خود مانچینی بود که باعث رشد این بازیکن در سطح اول فوتبال دنیا شد. با این وجود بالو حتی با مانچینی نیز بارها دچار سوتفاهم شده است.


\"In


گوئیدولین

او نیز یک مربی ارزان قیمت برای فدراسیون محسوب می شود. مربی فعلی اودینزه با سیاست های فعلی فدراسیون مبنی بر کم کردن هزینه ها همخوانی دارد و خزانه فدراسیون با انتخاب این مربی سود خوبی خواهد کرد و دچار کمبود بودجه نخواهد شد.

عطش فراوان این مربی به گلزنی باعث شده است که او در هر تیمی که بوده آمار گلزنی های آن تیم بالا برود.او به دفاع سه نفره و استفاده از جوانان اعتقاد بالایی دارد و می تواند گزینه ای خوب برای مربیگری ایتالیا باشد.


در انتها از کاناوارو و دی بیاجو هم به عنوان گزینه های مربیگری یاد می شود که البته شانس کمتری نسبته به 4 نفر بالا دارند.


 Massimo Cecchini : gazzetta dello sport

رضا سیف
     
آی اسپورت
2014-06-27 18:19:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر