فهرست
خوب، بد، زشت/ نظرات کارشناسان درباره تیم کی‌روش
خوب، بد، زشت/ نظرات کارشناسان درباره تیم کی‌روش

خوب، بد، زشت/ نظرات کارشناسان درباره تیم کی‌روش

آی اسپورت- دیدگاه‌ها و نظرات کارشناسان فوتبال در مورد عملکرد تیم ملی تفاوت چندانی با هم ندارند. نمایش قابل قبول تیم ملی به خصوص در دو بازی ابتدایی و محبوبیتی که کارلوس کی‌روش نزد علاقه‌مندان فوتبال در ایران پیدا کرده باعث می‌شود کارشناسان با احتیاط بیشتری درباره او سخن بگویند.

با این وجود مرور آنچه اهالی فوتبال طی روزهای اخیر درباره سرمربی پرتغالی بر زبان آورده‌اند خالی از لطف نیست.

 

پرویز مظلومی

تیم ملی فوتبال ایران با توجه به شرایطی که داشت خوب کار کرد. ما مسابقات دوستانه خوبی نداشتیم و از طرفی اردوهای تیم ملی هم لغو شدند. با این حال کروش در اردوی اتریش تیمش را به خوبی آماده کرد. او تیمی را به میدان می‌فرستاد که دوندگی خوبی داشت. فکر می‌کردیم که با تفاضل گل بالا به آرژانتین می‌بازیم اما عملکرد خوبی داشتیم و از آن به بعد همه به تیم ملی امیدوار شدند. توقعات هم تا حدودی بالا رفت و متاسفانه نتوانستیم بوسنی را شکست دهیم.

 

حمید استیلی

تیم ملی در جام جهانی برزیل عملکرد خوبی داشت. مخصوصا مقابل آرژانتین و نیجریه خوب کار کردیم. مقابل بوسنی هم شرایط خاصی داشتیم. بوسنی که حذف شده بود با خیال راحت و بدون استرس بازی می‌کرد. در این مسابقه تیم ملی شادابی گذشته را نداشت. ما بالاتر از توانمان ظاهر شدیم و نباید خودمان را فریب بدهیم. بازی اول خیلی مهم بود. در این بازی خوب نتیجه گرفتیم و همین باعث شد مقابل آرژانتین هم خوب کار کنیم. حتی اگر داور برای ما پنالتی می‌گرفت می‌توانستیم آرژانتین را شکست دهیم.

 

مهدی مهدوی‌کیا

ایران در دو مسابقه اول عملکرد خوبی در دفاع داشت اما در مسابقه با بوسنی از نظر دفاعی ضعف داشتیم. البته بدشانسی هم آوردیم چراکه توپ را به تیر دروازه بوسنی زدیم. ایران به طور کل عملکرد خوبی داشت اما ضعف عمده ما این بود که بعد از دفاع و گرفتن توپ، برنامه مشخصی برای رسیدن به دروازه حریف نداشتیم. باید از بازیکنان و کادر فنی تیم ملی تقدیر کرد چراکه در دو مسابقه اول به اهدافمان رسیدیم و فقط در مسابقه آخر نتوانستیم به خواسته خود برسیم.

 

محمد زادمهر

بازی‌های ایران در جام جهانی برزیل به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش اول شامل بازی با نیجریه و آرژانتین می‌شود و بخش دوم شامل بازی با بوسنی. ما در دو مسابقه اول خوب کار کردیم و در دفاع عملکرد مثبتی داشتیم. اما در حمله مشکل داشتیم. اما در مسابقه با بوسنی عملکرد دفاعی تیم خوب نبود. شاید ریکاوری تیم ملی بعد از بازی با آرژانتین خوب نبوده. در کل عملکرد ایران در جام جهانی مثبت بود و شاید مشکل اینجا بود که بازی خوب تیم ملی مقابل آرژانتین، توقعات را بالا برد. ایران در این جام از تیم‌های خوب آسیا بود.

 

داریوش یزدانی

من از تمام بازیکنان و اعضای کادر فنی ایران تشکر می‌کنم. آن‌ها زحمت کشیدند و خوب کار کردند. در فاز دفاعی عملکرد خوبی داشتیم اما بازیسازی تیم ملی ضعیف بود. در تملک توپ هم ضعیف بودیم. اشتباه ما این بود که ابتدا فکر می‌کردیم در جام جهانی خیلی راحت می‌بازیم و بعد از بازی با آرژانتین فکر می‌کردیم راحت بوسنی را می‌بریم.

 

مجید جلالی

در این جام جهانی به ما ثابت شد که بازیکنان ایران توانایی‌های بالایی برای حضور در میادین بین‌المللی دارند. ایران سه مسابقه خوب انجام داد ولی در آخرین مسابقه از نظر بدنی کم آورد. با وجود این مسابقات خوب، باید یک بازنگری کلی در فوتبالمان داشته باشیم چراکه اگر با دیدگاه درستی به جام جهانی می‌رفتیم نتایج بهتری می‌گرفتیم. در کل باید بگویم ایران در جام جهانی فراتر از چیزی که تصور می‌شد کار کرد.

 

غلامحسین پیروانی

تیم ملی در جام جهانی بازی‌های خوبی انجام داد و عملکرد مثبتی داشت. در دو مسابقه اول اصول دفاعی را به خوبی انجام دادیم. حریفان هم نمی‌توانستند موقعیت گل ایجاد کنند. در بازی با بوسنی هم اگر دفاعی کار می کردیم می‌توانستیم یک امتیاز بگیریم. ولی باید برنده می‌شدیم تا به مرحله بعد می‌رفتیم. در کل از عملکرد تیم ملی راضی هستم. باید از این به بعد کمی به جوانگرایی هم فکر کنیم چراکه تیمی که در جام جهانی بازی کرد میانگین سنی بالایی داشت.

 

فریدون معینی

کارلوس کروش در طول دوران حضورش در ایران عملکرد خوبی داشته. گرچه تیم او در بازی با بوسنی مثل همیشه نبود اما نباید این مسابقه را برای ارزیابی عملکرد او مد نظر قرار بدهیم. تیم ملی دو بازی خوب مقابل نیجریه و آرژانتین انجام داد. باخت مقابل آرژانتین که با گل دقیقه آخر ثبت شد، روحیه بازیکنان را کم کرد. در غیر این صورت آن‌ها مقابل بوسنی هم خوب کار می‌کردند. در کل عملکرد تیم ملی در جام جهانی مثبت و قابل قبول بود.

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-27 20:36:49
نظر دهید
۱ نظر
میلاد برزیل
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۱۰
به جز مهدوی کیا همشون اشتباه کردن نظر دادن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر