فهرست
وقتی فدراسیون جیب بازیکنان را می‌زند/ ۷۵۰ میلیون تومن کو؟
وقتی فدراسیون جیب بازیکنان را می‌زند/ ۷۵۰ میلیون تومن کو؟

وقتی فدراسیون جیب بازیکنان را می‌زند/ ۷۵۰ میلیون تومن کو؟

آی اسپورت- فدراسیون جهانی فوتبال برای بازیکنانی که در جام جهانی حضور دارند دستمزدی در نظر گرفته که به ازای هر روز، 750 دلار است. این پول از 4 روز پیش از اولین بازی هر تیم تا آخرین مسابقه آن تیم در جام جهانی به بازیکنان پرداخت می‌شود. بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران هم که از 26 خرداد مسابقات خود را در جام جهانی شروع کرده‌ بودند، از 22 خرداد تا روز بازی با بوسنی که 4 تیر بود، باید از فیفا پول می‌گرفتند؛ یعنی آن‌ها 14 روز دستمزد از فیفا طلب داشتند.

به گزارش آی اسپورت و به نقل از خبرآنلاین؛ فیفا امسال تصمیم گرفته بود این رقم را به خود بازیکنان بدهد تا فدراسیون‌ها آن را صرف هزینه‌های دیگر نکنند چراکه این رقم، دستمزد خود بازیکنان است و حساب آن با رقم‌هایی که بابت صعود به جام جهانی و تدارکات تیم‌های ملی پرداخت می‌شود جداست. روال پرداخت این پول هم به این شکل است که نماینده فیفا آن را به کاپیتان هر تیم ملی می‌دهد تا کاپیتان، آن را بین بازیکنان تقسیم کند. در روز بازی با آرژانتین هم نماینده فیفا قصد داشت به هتل تیم ملی ایران برود تا این پول را به کاپیتان ایران بدهد اما با نامه‌نگاری‌هایی که مسئولان فدراسیون ایران انجام دادند، آن‌ها را متقاعد کردند که فیفا این پول را به فدراسیون بدهد. توجیه فدراسیون فوتبال ایران برای پرداخت شدن این پول به فدراسیون این بود که ایران مسابقه مهمی با آرژانتین دارد و بهتر است در چنین شرایطی در اردوی ایران حرفی از پول زده نشود تا بازیکنان تمرکز خود را حفظ کنند. فدراسیون البته در نامه نگاری با فیفا، گفته بود که این پول را در آینده به بازیکنان خواهد داد.

فدراسیون سرانجام با همین روش توانست پول بازیکنان را بگیرد و حالا این رقم به دست خود بازیکنان نرسیده است. بازیکنان تیم ملی هم در حال حاضر از این مسئله ناراحت هستند که چرا فدراسیون پول آن‌ها را نمی‌دهد. علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال هم مصاحبه کرده و گفته که این پول برای هزینه‌های تیم ملی در برزیل مثل تغذیه و رفت و آمد است. سجادی، معاون وزیر ورزش هم همین حرف را زده تا بازیکنان به این نتیجه برسند که قرار نیست این دستمزد به دستشان برسد.

فدراسیون در حالی این رقم را به بازیکنان نداده که مجموع آن برای 23 بازیکن و 14 روز دستمزد روزی 750 دلار، معادل 241500 دلار می‌شود؛ چیزی بیش از 750 میلیون تومان. بازیکنان تیم ملی هم از همین موضوع ناراحت شده‌اند و می‌گویند اگر این پول حق فدراسیون است، پس آن 8 میلیون دلاری که فیفا به عنوان پاداش جام جهانی می‌پردازد چیست؟ تا به حال تنها پاداش‌هایی که به بازیکنان تعلق گرفته، یک 3 هزار دلار به علاوه یک 6 هزار دلار است که آن هم هنوز پرداخت نشده و فقط قول آن داده شده است.

  ۵  
آی اسپورت
2014-06-27 20:45:56
نظر دهید

۵ نظر
سینا
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۰۰
تو رو خدا برو کفاشیان. دودستی چسبسدی به فدراسیون ولم نمیکنی.
میلاد برزیل
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۱۵
یه مشت آشغال عوضی ریختن تو این فدراسیون
-
شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۱۱
اگه کیروش بمونه کفاشیان هم باید بمونه . تنها کسی که از کیروش قبل جام جهانی حمایت کرد کفاشیان بود .حتی کسانی مثل فردوسی پور هم از کیروش و برنامه هاش انتقاد میکردن مثلا سر تعطیل کردن جام حذفی . فکر کنین یکی مثل دادکان رئیس فدراسیون بود کیروش رو صدبار اخراج کرده بود
-
شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۴۰
فدراسیونی که از 10500 دلا ربازیکنا نمی گذره چطور می خواد دستمزد مربیش کیروش رو بده!?
-
شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳، ۰۷:۴۵
این کفاشیان دزدی نکرده بود تا حالا که اونم به افتخاراتش اضافه شد!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر