فهرست
بارسلونا دوباره تاریخ را نوشت
بارسلونا دوباره تاریخ را نوشت

بارسلونا دوباره تاریخ را نوشت

آی اسپورت- در نیوکمپ تاریخ رقم خورد. به همین دلیل پوستر بزرگی از لیونل مسی در بازی با پی اس جی و بازگشت تاریخی در نیوکمپ نصب شده است. بازی با والنسیا اولین بازی بارسلونا در خانه بعد از آن بازی بود. بعد از چندین عملکرد غیر قابل قبول در این بازی بارسلونا عملکردی فوق العاده ارائه کرد.

البته که والنسیا در رقابت‌های این فصل سردرگم بوده و در پایان جدول برای سقوط نکردن می‌جنگد. اما این تیم همیشه در بازی مقابل بارسلونا و رئال مادرید دردسرساز می‌شود و جالب است بدانید در 3 بازی اخیر در نیوکمپ در لالیگا 2 بار برنده شده است. شاید هم به همین دلیل بود که لوئیز انریکه تصمیم گرفت برای این بازی از سیست چرخشی استفاده کند و همان ترکیبی را به زمین بفرستد که در بازی با پی اس جی به زمین فرستاده بود. سیستم 3-4-3 با ساموئل اومتیتی در دفاع و نیمار در خط حمله. او به خوبی می‌دانست که ناموفق بودن در رسیدن به پیروزی در این بازی به تاثیری می‌توانست بر بارسلونا داشته باشد. مخصوصا که رئال مادرید صدرنشین در دیدار پیش از دیدار بارسا مقابل والنسیا بیلبائو را 2 بر یک شکست داده بود و بارسلونا نباید فشار را از روی آن‌ها برمی‌داشت. هرچند که در این بازی هم ابتدا والنسیا پیش افتاد و بعد بارسلونا شرایط را تغییر داد.

اخراج مانگالا که باعث شد والنسیا 10 نفره شود هم البته کمک زیادی به بارسلونا کرد و بعد هم مسی از روی نقطه پنالتی برای تیمش گلزنی کرد. بارسلونا در این بازی هم بازگشت داشت و حالا به نظر روحیه برنده شدن بیشتر در آن‌ها تقویت شده است.

این بازی یک بازی متفاوت بود. خط دفاعی بارسلونا برای این بازی بسیار متمرکزتر کار کرد، البته کل تیم متمرکز بودند. این موضوعی است که برای ادامه بازی‌های فصل به انریکه انگیزه‌ای ویژه داده است.

در نیمه دوم مسی یک گل فوق العاده دیگر زد و بارسلونا توانست در این بازی به راحتی به برد برسد و در پایان هم آندره گومز بود که برای بارسلونا گل زده بود. بارسلونا از طرفی با حضور اومتیتی در خط دفاعی رکود خوبی در دفاع ثبت کرده است، اما در این بازی والنسیا توانست روی ضدحملات مشکلاتی برای بارسا ایجاد کند. هرچند در پایان زیاد مهم نبود چون بارسا برد و در کورس برای رسیدن به قهرمانی باقی ماند. ال کلاسیکو در برنابئو نزدیک است و بعد از آن هم نوبت به بازی حساس مقابل یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا می‌رسد. بارسلونا باید برای آن بازی‌ها فکری برای تقویت خط دفاعی‌اش کند. آنجاست که اشتباهات و ضعف دفاعی می‌تواند خسارت جبران ناپذیری به کاتالانی‌ها بزند.

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-03-20 21:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶، ۲۲:۴۳
داورا همیشه براشون تاریخ مینویسن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر