فهرست
یادداشت روز: بمب افکن مدرن آلمان ها... این یکی رادار گریز است!
یادداشت روز: بمب افکن مدرن آلمان ها... این یکی رادار گریز است!

یادداشت روز: بمب افکن مدرن آلمان ها... این یکی رادار گریز است!

آی اسپورت- درباره او اولین چیزی که بسیار جلب توجه می کند، جوانی اش است. 24 سال. واقعاً سن کمی است برای 9 گلِ شدن در تورنمنت بزرگی چون جام جهانی. پس از آن باید اعتراف کرد تیم قدرتمند آلمان حالا حالاها از جام کنار نمی رود و حداقل 2 و حداکثر 4 بازی دیگر در جام بیستم خواهد داشت و به همین دلیل احتمال افزایش تعداد گل های مهاجم جوان ژرمنها بسیار وجود دارد. و اما حضور آلمان در جام های جهانی نکته بعدی است. ژرمن ها همواره در زمره تیم های حاضر در جام جهانی فوتبال بوده اند و همین مساله شانس بالایی برای تدام گلزنی های توماس مولر فراهم خواهد آورد. او در حالت نرمال 2 جام جهانی دیگر را پیش رو خواهد داشت و این برای مهاجم فرصت طلب و چارچوب شناسی چون مولر یعنی فرصت جاودانگی، چیزی که همین حالا هم بسیار به آن نزدیک است وقتی فرصت این را دارد که برای دومین بار پیاپی آقای گل رقابت ها شود.

روزگاری آلمان غربی با بمب افکن یکه تاز فوتبال اروپا و دنیا بود. آمار خیره کننده 68 گل در 62 بازی ملی تنها از گرد مولر بر می آمد. اویی که در دو جام جهانی و 13 مسابقه ای که در آن شرکت داشت، 14 گل به ثمر رساند. البته فراموش نکنید گرد مولر مهاجم نوک بود و توماس مهاجم کاذب.\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/14c41182972.jpg\"


این مهاجم کاذب البته آمار گلزنی ای به اندازه مهاجمان حقیقی و چه بسا بیش از آنها دارد. همان نکته ای که او را به بمب افکن مدرن آلمان ها بدل کرده است. گل زیبای او در سومین دیدار مرحله گروهی آلمان ها به هاوارد آمریکایی، خود گویای هوش سرشار و چارچوب شناسی ویژه اش است. توماس مولر اصلاً تکنیکی نیست، سرعت بالایی هم ندارد اما همه این کاستی ها را با جاگیری های مناسب برطرف می کند. چیزی که باعث می شود او در اطراف محوطه جریمه و داخل آن، به خطرناک ترین مهره آلمان ها تبدیل شود. کسی که هیچ بعید نیست رکورد کلوزه و رونالدوی برزیلی را در جام های جهانی بزند و به تنهایی عنوان بهترین گلزن جام های جهانی را از آن خود کند.

تصورش را بکنید، با مهاجمی روبرو هستید که پوزیشنش مشخص نیست، گاهی طرفین، بعضی اوقات نوک و برخی موارد هم پشت محوطه... در حالی که شم گلزنی بالایی دارد و از هر نقطه ای می تواند توپ را وارد دروازه کند. بدون توجه به اینکه برای گل شدن توپ نیاز به قدرت سرزنی است یا توان شوت زنی. فاصله اش با دروازه کم است یا زیاد. باید اعتراف کرد مهار چنین کسی که مثل سایه جسم ندارد، غیر ممکن است!\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/14c41182971.jpg\"


وجود توماس مولر آماده برای رقبا وحشت انگیز است. کسی که در تمام رده ها برای تیم ملی فوتبال کشورش به میدان رفته و بدون کمترین نبوغی، تماماً محصول فوتبال آکادمیک مدرن آلمان است. و اگر مصدومیتی به سراغ مولر نیاید و یا پدیده ای بهتر از او (تصورش را بکنید!) جایش را در تیم ملی آلمان نگیرد، توماس به جمع مهاجمین افسانه ای می پیوندد که تا سالیان سال فوتبال دوستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد و نامش ورد زبان ها خواهد بود. اویی که مهاجم واقعی نیست اما خطرناک از هر مهاجم باکسی، می تواند گلزنی باشد.

مهدی بشکنی

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-28 13:35:46
نظر دهید
۱ نظر
پویا لوس بلانکوس
شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۰۱
ایول مولر!!!!امسال با مولر می ترکونیم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر