فهرست
یادداشت روز: اروگوئه بدون سوارس چه خواهد کرد؟
یادداشت روز: اروگوئه بدون سوارس چه خواهد کرد؟

یادداشت روز: اروگوئه بدون سوارس چه خواهد کرد؟

آی اسپورت - محرومیت لوئیس سوارس درست در بد ترین زمان ممکن اتفاق افتاد. اروگوئه اکنون در مرحله ی حذفی باید بدون ستاره ی اول خود حضور پیدا کند.

مسئله از آن جا بغرنج می شود که بدانیم اروگوئه در جام جهانی بدون سوارس چه عملکردی را داشته است. آن ها در دیدار اول مهاجم لیورپول را به علت مصدومیت در اختیار نداشتند و با ارائه ی یک بازی ضعیف در فاز تهاجمی با نتیجه ی  3-1 مغلوب کاستاریکا شدند.اما با حضور سوارس شرایط در 2 بازی آخر برای آن ها دگرگون شد. سوارس به تنهایی توانست با نبوغ و استعداد ذاتی اش انگلیس را از پای در آورد و در بازی مقابل ایتالیا نیز گرچه موفق به گلزنی نشد، اما مهم ترین نقش را در حملات تیمش ایفا کرد.

اکنون سوال اساسی این است که تابارز بدون سوارس چه برنامه هایی خواهد داشت؟ مطمئنا او برای موفقیت در برابر کلمبیا باید همان روشی را پیاده کند که در جام جهانی قبل و همچنین جام کنفدراسیون ها آن را انجام می داد، فوتبالی مبتنی بر دفاع فشرده و هافبک های مخرب.

اولین مسئله مربوط به فورلان می شود، جایی که تابارز باید مشخص کند از ابتدا با 2 مهاجم به میدان خواهد رفت یا خیر. فورلان مدت هاست از دوران اوج خود فاصله گرفته است اما با این حال نمی شود انکار کرد که تحربه ی  او در بازی های ملی و علی الخصوص جام جهانی می تواند بسیار مفید باشد. با این حال باید توجه داشت که او تحت هر شرایطی یک بازیکن 90 دقیقه ای برای اروگوئه محسوب نمی شود.

با توجه به این شرایط نقش کاوانی در برنامه های تهاجمی اروگوئه بسیار پر رنگ تر از قبل باید باشد. کاوانی در تیم ملی اروگوئه و همچنین باشگاهش پی اس جی فرانسه، زیر سایه ی سوارس و ایبراهیموویچ قرار گرفته است اما نباید فراموش کرد که او چه توانایی های بالایی دارد.آن هایی که بازی های او را در ناپولی دنبال کرده باشند خیلی ساده رای به توانایی های فوق العاده ی این مهاجم خواهند داد. اکنون در نبود سوارس نوبت به کاوانی رسیده است تا ثابت کند او نیز می تواند به تنهایی نتایج بازی ها را تغییر دهد. بازی مقابل کلمبیا شاید مهم ترین چالش زندگی کاوانی محسوب شود، چالشی که اگر او بتواند از آن با سربلندی خارج شود، می تواند ادامه ی زندگی فوتبالی او را تحت تاثیر قرار دهد.

گودین از دیگر مهره هایی است که وظیفه اش در بازی مقابل کلمبیا سنگین تر از همیشه خواهد بود. دفاع وسط باشگاه اتلتیکو مارید به خوبی  مقابل ایتالیا ثابت کرد که چه ارزش هایی برای تیمش دارد. رهبری او در بازی مقابل کلمبیا می تواند نقطه ای مثبت برای اسکار تابارز تلقی شود.بازیکنان اروگوئه نباید فراموش کنند که اگر قرار باشد همچون بازی مقابل کاستاریکا کار کنند، بدون شک از جام کنار خواهند رفت. پیروزی بر کلمبیا گرچه بدون سوارس سخت تر از همیشه به نظر می رسد، اما مسئله ای نیست که غیر ممکن تلقی شود. 

     
آی اسپورت
2014-06-28 13:58:57
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر