فهرست
گزارش روز : تاکتیک جدید بارسا برای جذب بازیکن
گزارش روز : تاکتیک جدید بارسا برای جذب بازیکن

گزارش روز : تاکتیک جدید بارسا برای جذب بازیکن

آی اسپورت - در تمام سال های اخیر و در بسیاری از مواقع وقتی از مدیران ورزشی بارسا در مورد مذاکراتشان با بازیکنان موردنظر سوالی پرسیده می شود تنها واکنش آنها سکوت است.

این در حالی است که مدیریت باشگاه در همین سکوت در حال پیشبرد مذاکرات با گزینه های موردنظراست. ماشینی که تا 31 آگوست از کار نمی افتد.

بارسا در حال حاضر روی سه گزینه اصلی در بازار زوم کرده است. مارکینیوس دفاع مرکزی پی اس جی ، ژرمی ماتئو وینگر والنسیا و مهمتر از همه لوئیس سوارس مهاجم لیورپول.

باشگاه پی اس جی از مدتها قبل اعلام کرده که برای فروش مارکینیوس 40 میلیون یورو می خواهد و لیورپول هم به کمتر از 70 میلیون یورو راضی نیست.

بارسلونا با مارکینیوس و سوارس ارتباطاتی بسیار جدی برقرار کرده و به نظر می رسد که با این دو بازیکن و نه باشگاه هایشان به توافقاتی نیز دست یافته است.

هیچکس فکرش را هم نمی کرد که سوارس در بازی با ایتالیا بار دیگر عمل گازگرفتن بازیکن مقابل را تکرار کند. مذاکرات با سوارس به خوبی پیش می رفت تا اینکه آن حادثه پیش آمد و البته چندان به ضرر بارسا هم تمام نشد.

سوارس که حالا باید 4 ماه به دور از هرگونه فعالیت فوتبالی باشد دیگر 70 میلیون یورو ارزش نخواهد داشت و مسلما قیمت او در بازار افت محسوسی خواهد داشت.

البته هواداران بارسا تاکنون انتقادات زیادی از روش مذاکرات مسئولان بارسا و خرید های انجام گرفته داشته اند. برای آنها یک دفاع مرکزی و یک مهاجم شماره 9 گلزن در اولویت قرار دارد. خرید هایی که هنوز انجام نشده اند.


از آن طرف سیاست جدید مسئولان بارسا در بازار امسال بدین صورت است که آنها در ابتدا به دنبال توافق با بازیکنان مورد نظر خود می روند و پس از توافق ،با ایجاد جو رسانه ای، باشگاه های متبوع را تحت فشار قرار می دهند.

این اتفاقی است که در مورد متئو (والنسیا)هم افتاده است. بارسا با هر سه گزینه اصلی خود به توافق رسیده، در حالی که هنوز حتی مذاکرات اولیه با باشگاه هایشان را شروع نکرده است.

سوبی سارتا مدیر ورزشی بارسا دیروز در مصاحبه ای اعلام کرد که تا 31 آگوست برای این کار وقت داریم یعنی تقریبا تا دو ماه دیگر.در حالیکه لوئیش انریکه صراحتا اعلام کرده است که بازیکنان موردنظرش را پیشتر از اینها نیاز دارد.

روزهای آینده برای بارسلونا و هوادارانش بسیار حیاتی است.انریکه می داند که بازار نقل و انتقالات بسیار پیچیده است و هر اتفاقی در آن ممکن است.روشن است که جدال برای جذب سوارس ؛ مارکینیوس و متئو تا روز آخر ادامه خواهد داشت.همانند آنچه سال گذشته در مورد گرت بیل و برای رئال اتفاق افتاد.

فقط باید کمی بیشتر صبر کرد. اگر بارسا توانسته باشد این سه بازیکن را کاملا متقاعد کرده باشد به نظر می رسد که لیورپول ، والنسیا و پی اس جی در نهایت چاره ای جز تسلیم شدن نداشته باشند.

امروز از بارسلونا خبر رسید که آلخاندرو بالبی یکی از وکلای سوارس به بارسلون آمده تا با وکلای بارسا در مورد جریمه سوارس به مشورت بنشیند.

این خود نشان دهنده این است که بین سوارس و بارسلونا مذاکرات در حد پیشرفته وجود داشته، کما اینکه مذاکرات اصلی و طولانی با لیورپول هنوز در راه است.

منبع : AS

رضا سیف

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-28 14:58:08
نظر دهید
۱ نظر
-
شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۰۵
تازه از سرخابی های ایران یاد گرفتن اول برن سراغ بازیکن بعد باشگاهش جالب هنوز عقبتر از سرخابیها هستن چون اونا هنوزلیگ تمام نشده این کارو میکنن وبازیکن نمک گیر میکنن که در بازی رویروشون وا بده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر