فهرست
بیانیه تند دالیچ؛ کرواسی در دست تبهکارهاست!‌
بیانیه تند دالیچ؛ کرواسی در دست تبهکارهاست!‌

بیانیه تند دالیچ؛ کرواسی در دست تبهکارهاست!‌

آی اسپورت - کرواسی شگفتی ساز جام جهانی بود و موفق شد تا فینال رقابت ها پیش برود ولی شاگردان دالیچ مقابل فرانسه شکست خورده و جام را از دست دادند. آنها پاداش 23 میلیون یورویی را به یک خیریه کودکان اهدا کردند و حالا دالیچ با انتشار بیانیه ای، این موضوع را به صورت رسمی اعلام کرد و همچنین به انتقاد از سیاستمداران کروات پرداخت.

او در این بیانیه نوشت: «این نسل از بازیکنان ما نشان داد که بازیکنان بزرگ بدون توجه به ملیت، بودجه و رقابتی که به آن پا می‌گذارند، می‌توانند به قله ها برسند. این بیانیه را نوشتم زیرا به نظرم کرواسی در شرایط خوبی قرار ندارد. کرواسی از ضعیف ترین کشورهای اتحادیه اروپا است ( در بین 28 کشور، سومین کشور ضعیف از لحاظ تولید ملی، بالاتر از بلغارستان و رومانی) و توسط گروهی اداره می‌شود که به اعتقاد بسیاری، یک گروه خلافکار سازمان یافته هستند. کرواسی کشوری است که بسیاری از مردمش در 20 سال پیش مانده اند. امروز در کرواسی، بازنشستگان ما نمی‌توانند اولیه ترین نیازهای خود را رفع کنند، مردم جوان نمی‌توانند هزینه تحصیلاتشان را بدهند و وضعیت سلامت خوب نیست و سیستم قضایی نیز فاسد است.

از سیاستمداران و نماینده هایشان که مردم را به این جهنم بدبختی رسانده اند می‌خواهم به تیم ملی کرواسی کاری نداشته باشند. شما در رختکن ما جایی ندارید و با شما معامله ای نخواهیم کرد. شما کسانی هستید که کرواسی را به فقیرترین کشور اروپا تبدیل کردید. ما بچه‌هایی داریم که هیچگاه دریا را ندیده اند، در حالی که کرواسی بیش از 1880 کیلومتر خط ساحلی دارد. بچه‌هایی داریم که گرسنه می‌خوابند زیرا پدر و مادرشان بیکار هستند و غذایی ندارند.

کسانی که این بلا را بر سر کشور ما آوردند، جایی در تیم ملی نخواهند داشت. لطفا به تصمیمات احترام بگذارید، پیراهن فوتبالی نپوشید و از موفقیت ما به نفع خود استفاده نکنید زیرا باعث می‌شود ارزش کار ما پایین بیاید. تمام تیم اعلام کرده که پول پاداش را به بچه های کرواسی اهدا خواهد کرد. خیریه ای که به آن کمک شده، تمام بچه‌هایی که تا به حال دریا را از نزدیک مشاهده نکردند را در تابستان به مسافرت خواهد فرستاد تا بالاخره برای اولین بار دریا را ببینند. اعضای تیم ملی کرواسی در کنار مردم هستند و فراتر از پیروزی ها، می‌خواهند به مردم کمک کنند. تمام بچه‌های کرواسی این فرصت را دارند که حداقل 7 روز در سواحل این کشور حضور داشته باشند. این کمترین کاریست که می‌توانیم برایشان انجام دهیم.»

۲۹ ۸  
آی اسپورت
2018-07-18 14:32:00
نظر دهید

۸ نظر
حرف حساب!
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۷
همه روانی میشن بعد جام جهانی انگار
۸ ۱
حرف حساب
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۰۱:۱۶
با نام خودت کامنت بذار!
دم دالیچ گرم و لعنت به سیاستمدار ریاکار
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۳۵
لایک
رضا هپ
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۱۱
منبع این متن لطفا...
چرا جز سایتای وطنی سایتی این نامه رو نذاشته؟
۱
مهدی رستم پور
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۲۰
​​​​​​​​​​​ (http://rtools.ir/footfunBot/reportertoolsBot/rostampourBot/Download/photos/file_4191.jpg)نامه‌ تند و انقلابی که به نام زلاتکو دالیچ علیه دولت کرواسی در رسانه‌ها منتشر می‌شود، متعلق به او نیست.
متنی است که ایگور پریموزیچ نوشته با این هدف که ورزشکار واقعی و میهن پرست باید چنین نگرشی داشته باشد.
او یادداشت را با عنوان «نامه دالیچ» در فیسبوکش منتشر کرد.
حرف حساب!
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۵۸
اقا میگن نوشته دالیچ نبوده... حذفش کنید خبرشو
۱
AVA-86
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۰۶
تکذیب شد آی اسپورت
۱
حرف حساب!
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۲۹
اقا این مصاحبه دالیچ نیست از طرف یه خبرنگار بوده به دالیچ منتصب شده! چرا باور نمیکنید؟! اصلا به تریپ دالیچ میخوره ازین حرفا بزنه!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر