فهرست
داستان شادی گلی که از علیپور انتظار نداشتیم
داستان شادی گلی که از علیپور انتظار نداشتیم

داستان شادی گلی که از علیپور انتظار نداشتیم

آی اسپورت - دقیقه 33 بازی بود و استقلالی ها سرمت از گل ارسلان مطهری که مهدی ترابی حرکت به سمت دروازه استقلال را آغاز کرد و با یک پاس طولی به کریستین اوساگوآنا مهاجم نیجریایی، در موقعیتی بدون مزاحم صاحب توپ نمود. اوساگوآنا خیلی سریع و با یک پاس عرضی توپ را به محوطه جریمه استقلال رساند تا علی علیپور سومین گل خود در تاریخ دربی ها را بزند. این هفتمین گل علی علیپور در لیگ نوزدهم و ضربه ای برای جبران از دست دادن موقعیت های مکرر در مسابقه مقابل نفت آبادان در دیدار قبلی بود. دومین گل این مهاجم در نیم فصل دوم که او را در موقعیت مهاجم اول و بی جانشین پرسپولیس قرار می‌دهد.

متعاقب این گل، بیژن حیدری داور مسابقه سمت علیپور آمد و با یک کارت زرد او را به دلیل تحریک هواداران حریف جریمه کرد. از این لحظه بود که واکنش تند و فحاشی هواداران حریف به مهاجم پرسپولیس آغاز شد. اتفاقی که تا پایان نیمه اول و در اغلب موقعیت ها ادامه داشت تا بعد از پایان نیمه، علیپور سمت فرهاد مجیدی برود و از وی بخواهد هواداران استقلال را به آرامش دعوت کند. البته این مسئله با عذرخواهی این مهاجم شماره یک پرسپولیس از هواداران استقلال همراه بود.

* جلسه ۵+۱ در قلب دربی

 طبعا علیپور از گلزنی در دربی بسیار خوشحال بود اما در شرایطی که غالبا او گل هایش را با نمایش تصویر شهیدان در پیراهن زیرینش جشن گرفته و گل را به آن ها تقدیم می‌کند، ناگهان او از سمت دروازه جنوبی رو به هوادار استقلال شادی گل معروف شیخ دیاباته (پنجه ببر) را تکرار کرد. کمال کامیابی‌نیا هافبک دفاعی پرسپولیس نیز پشت سر او به تکرار این حرکت پرداخت. انگار که این دو بازیکن از قبل نقشه‌ای برای این کار داشتند.

لحظاتی پیش از این که کمال و علیپور، پنجه ببر را به رخ جایگاه هشت استقلال بکشند، یک جلسه سرپایی شش نفره میان پرسپولیسی ها تشکیل می‌شود. علیپور که هم تیمی هایش را دور خود می‌بیند، این ایده را بین آن ها مطرح می‌کند اما نتیجه این گردهمایی، همراهی تنها یک عضو است؛ کمال کامیابی نیا. انصاری و اوساگوآنا خیلی زود از این جمع جدا می‌شوند و ترابی و نوراللهی نیز صراحتا مخالفت می‌کنند اما در نهایت این گلزن پرسپولیس بود که مدل خوشحالی را تعیین کرد!

این در حالی است که کسی از جزئیات این جلسه سرپایی خبری ندارد  و باید دید در آینده نفرات حاضر در آن چه اظهاراتی خواهند داشت. همچنین مشخص نیست که علیپور این ایده را در همان لحظه متولد کرد یا این که از پیش در ذهن داشت و با هم تیمی ها نیز مطرح کرده بود.

به هر حال بازبینی ویدیویی از لحظه خوشحالی مهاجم سرخ ها نکته جالبی را آشکار می‌کند و آن هم مخالفت چند بازیکن پرسپولیس با علی علیپور است که احتمالا به خاطر جلوگیری از التهاب ورزشگاه، مخالف بوده‌اند؛ انصافا هم اگر شادی پنجه ببر با شش عضو برابر جایگاه تیفوسی استقلال انجام می‌شد، طبیعتا خشم آبی ها به حالت غیرقابل کنترل درمی‌آمد.

نکته این که از علیپور کمتر حرکت حاشیه ای و مسئله سازی در یاد هواداران فوتبال ثبت شده و شاید این حرکت تلافی شادی گل ارسلان مطهری بود که البته مقابل هواداران استقلال و برابر نیمکت خودی انجام شد. شاید هم علیپور در دوگانه داخلی - خارجی از توجه بیش از حد رسانه ها به مهاجمان خارجی خوشحال نیست. شاید هم کل ماجرا بخشی از اتفاقاتی است که فقط در همین بازی می‌افتد و باید آن را جزو سرگرمی های طبیعی فوتبال ایران دانست.

۱    
آی اسپورت
2020-02-07 18:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر