فهرست
5 نكته از نیم‌فصل دوم بوندس‌ليگا/ گرگ‌ها برمی‌گردند؟
5 نكته از نیم‌فصل دوم بوندس‌ليگا/ گرگ‌ها برمی‌گردند؟

5 نكته از نیم‌فصل دوم بوندس‌ليگا/ گرگ‌ها برمی‌گردند؟

آی اسپورت- سرانجام پس از 4 هفته و يك روز و 22 ساعت و 36 دقيقه و 41 ثانيه رقابت‌هاي بوندس‌ليگاي آلمان با پشت ‌سر گذاشتن تعطيلات زمستاني با ديدار بايرن‌مونيخ و فرايبورگ كه جمعه شب از ساعت 23 برگزار مي‌شود، از سر گرفته خواهد شد. ليگي كه هنوز با حضور راسن‌بال لايپزيك در بالاي جدول حساس و پرهيجان دنبال خواهد شد. برخلاف هميشه بوندس‌ليگا در فصل 2017-2016 پس از برگزاري هفته آخر نيم‌فصل نخست به تعطيلات نرفت تا صدرنشين در پايان نيم‌فصل در اولين هفته‌اي كه در سال 2017 برگزار مي‌شود، مشخص شود. پيش از شروع هفته هفدهم بوندس‌ليگا به نكاتي جالب اشاره خواهيم كرد.  

 

قهرمانان زمستاني

رقابت‌هاي بوندس‌ليگاي آلمان هنوز به نيمه راه نرسيده و اين هفته مشخص خواهد شد صدرنشين يا همان قهرمان نيم‌فصل اول چه تيمي خواهد بود. بايرن فرصت خوبي دارد تا با تنها يك تساوي برابر تيم هشتم جدول «قهرمان زمستاني» بوندس‌ليگا نام بگيرد. در صورتي كه اين اتفاق رخ دهد براي ششمين فصل متوالي خواهد بود كه باواريايي‌ها صدرنشين ليگ آلمان پس از سپري كردن نيمي از فصل خواهند بود. لايپزيك هم دعا مي‌كند تا بايرن دومين شكست فصل را بپذيرد و آنها فرصت داشته باشند با پيروزي برابر اينتراخت‌فرانكفورت براي نخستين مرتبه به اين افتخار دست پيدا كنند. در مجموع بايرني‌ها 21 مرتبه در پايان نيم‌فصل قهرمان شده‌اند كه در 18 دوره در پايان فصل هم قهرمان شده‌اند.

 

شروع بدون اوباميانگ

دورتموند اوضاع و احوال خيلي خوبي پيش از تعطيلات زمستاني نداشته و به جاي اينكه در كورس قهرماني با بايرن‌مونيخ قرار بگيرد در رده ششم منتظر لغزش رقبا براي رسيدن به جمع چهار تيم بالاي جدول است. خبر بد براي توماس توخل شروع سال 2017 بدون پيراِمريك اوباميانگ، ستاره گابني زنبورهاست كه اين فصل در بسياري از روزهاي سخت به كمك تيمش آمده است. كاپيتان تيم ملي گابن در جام ملت‌هاي آفريقاي 2017 كه به ميزباني كشورش برگزار مي‌شود حضور پيدا كرده و اين رقابت‌ها تا پنجم فوريه (17 بهمن) ادامه خواهد داشت. به اين ترتيب در صورتي كه گابن به مراحل بالاتر برسد بهترين گلزن دورتموند سه بازي تيمش را از دست خواهد داد. وردربرمن اولين رقيب دورتموند در سال 2017 است و سپس اين تيم برابر ماينتس و لايپزيك قرار خواهد گرفت كه ديدار سومي كه زنبورها بايد بدون اوباميانگ برگزار كنند اهميت زيادي خواهد داشت. اوباميانگ تا پايان هفته شانزدهم موفق شد 16 گل براي تيمش به ثمر برساند.  

 

گرگ‌ها برمي‌گردند؟

ولفسبورگ كه دو فصل پيش با ديتر هكينگ در كورس قهرماني با بايرن‌مونيخ بود روزهاي بدي را سپري مي‌كند. اين تيم ستاره‌هاي زيادي را از دست داد و به تدريج افت كرد تا ديتر هكينگ كار خودش در اين باشگاه را از دست بدهد. گرگ‌ها با كسب 16 امتياز در 16 هفته ابتدايي بوندس‌ليگا در رده سيزدهم قرار گرفته‌اند و فقط 3 امتياز با منطقه خطر فاصله دارند. والرين اسماعيل، مربي فرانسوي تيم دوم باشگاه، ابتدا به عنوان مربي موقت انتخاب شد و سپس قراردادش را دائمي كرد. او هم تحول بزرگي در تيم نتوانست به‌ وجود بياورد و در 10 بازي تيمش 4 برد، يك تساوي و 5 شكست كسب كرده. با اين وجود سعي كرد در نقل ‌و ‌انتقالات زمستاني تيمش را ترميم كند. آنها ستاره‌شان يوليان دراكسلر را به پاري‌سن‌ژرمن فروختند اما سه بازيكن جذب كردند كه بسياري آنها را در راه جدا شدن سبزها از پايين جدول مؤثر مي‌دانند. ريشدلي بازوئر هافبك جوان هلندي از آژاكس، پل ژرژ اِنتپ مهاجم رن فرانسه و يونس مالي هافبك تكنيكي تركيه‌اي ماينتس بازيكنان جديدي هستند كه در زمستان به اين تيم ملحق شده‌اند.  

 

تغييرات روي نيمكت‌ها

ژرمن‌ها هميشه به صبر و تحمل معروف بوده‌اند اما اين فصل در باشگاه‌هاي بوندس‌ليگايي نشاني از آن صبر هميشگي را نديديم. هفت تغيير در طول 16 هفته ابتدايي بوندس‌ليگا روي نيمكت‌ها اتفاق افتاد و در اين بين نكته اميدواركننده اعتماد به مربي‌هاي تازه‌كار بود. در روزهاي تعطيلات زمستاني سه باشگاه مربي‌هاي جديد خودشان را معرفي كردند. تورستن فرينگز، هافبك 40 ساله سابق تيم ملي آلمان كه كمك‌مربي وردربرمن بود، اولين روزهاي سرمربيگري خودش را در دارمشتات تجربه خواهد كرد. او جانشين نوربرت مِير شده است. آگسبورگ هم مانوئل بائوم 37 ساله را جانشين دِرك شوستر كرد. پس از جدايي آندره شوبرت سرمربي مونشن‌گلادباخ، ديتر هكينگ سرمربي سابق ولفسبورگ هم جانشين او شد. پيش از اينها وردربرمن، هامبورگ، ولفسبورگ و اينگولشتات تصميم گرفته بودند به ترتيب الكساندر نوري، ماركوس گيسدول، والرين اسماعيل و مايك والپورگيس را به عنوان مربي‌هاي جديدشان براي فرار از بحران انتخاب كنند.

 

مدعيان غيرمنتظره اروپايي شدن

جدول بوندس‌ليگاي آلمان اين فصل تيم‌هاي جديدي را در بالاي خودش مي‌بيند. علاوه بر راسن‌بال لايپزيك كه شانس بسيار خوبي براي راهيابي به ليگ قهرمانان اروپا دارد، هرتابرلين، اينتراخت‌فرانكفورت، هوفنهايم و حتي كلن رده هفتمي مي‌توانند اميدوار باشند به ليگ قهرمانان اروپا يا حداقل به ليگ اروپا برسند. بدين ترتيب دورتموند رده ششمي چندان كار آساني در ادامه رقابت‌ها نخواهد داشت. در اين بين تنها تيمي كه در پنج ليگ معتبر اروپايي شكست نخورده هم هوفنهايم است كه با يوليان ناگلسمن جوان اين فصل چشم‌ها را خيره كرده. راهيابي تيم اين مربي 29 ساله به رقابت‌هاي اروپايي فصل آينده مي‌تواند جالب ‌توجه باشد. در جدول بوندس‌ليگا در پايان هفته شانزدهم پس از بايرن‌مونيخ 39 امتيازي، لايپزيك، هرتابرلين، اينتراخت‌فرانكفورت، هوفنهايم، دورتموند و كلن به ترتيب با 36، 30، 29، 28، 27 و 25 امتياز قرار دارند.

۲ ۲  
آی اسپورت
2017-01-21 00:57:00
نظر دهید

۲ نظر
بهروز سرخ دل
شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۱۲
یک روز مطلب را دیر کارکردی .بایرن دیشب برد و صدرنشین موند
۱
مسعود
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۴۹
بایرن بازم قهرمان میشه چون مربی خوبی داره سال های قبل مربی نداشت قهرمان شد امسال که دیگه صددر صد هست لایپزیک و هافن هایم و دورتموند به اعتقادمن بیش از بقیه شانس سهمیه دارن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر