فهرست
قوچان‌نژاد: کی‌روش می‌ ماند و ادامه می‌ دهد/ روزهای شگفت انگیزی را در برزیل پشت سر گذاشتیم/ به ایرانی بودنم افتخار می‌ کنم
قوچان‌نژاد: کی‌روش می‌ ماند و ادامه می‌ دهد/ روزهای شگفت انگیزی را در برزیل پشت سر گذاشتیم/ به ایرانی بودنم افتخار می‌ کنم

قوچان‌نژاد: کی‌روش می‌ ماند و ادامه می‌ دهد/ روزهای شگفت انگیزی را در برزیل پشت سر گذاشتیم/ به ایرانی بودنم افتخار می‌ کنم

آی‌اسپورت‌ ـ اینجا میکسدزون ورزشگاه فورتن نوآ در برزیل هستند و خبرنگاران در انتظار ستارها ایرانند، زنی از بین والنتیرها به جمع خبرنگاران می‌ آید و به آنها می‌ گوید ایرانی ها قصد مصاحبه ندارند. اما یک ربع بعد از  گفت‌وگو با بازیکنان بوسنی، ایرانی ها هم سروکله شان پیدا می‌ شود در حالی که بعضی از آنها به نحو عجیب و غریبی چشمانی اشکبار دارند و بی توجه به خبرنگاران ایرانی به سمت اتوبوس می‌ روند. اولین سوال خبرنگار گل از رضا قوچان‌نژاد این است که آیا این تاخیر دلیل خاصی داشت؟ شام می‌ خوردید.
قوچان‌نژاد می‌ گوید: شام؟! نه ما فقط یک جلسه درون تیمی را پشت سر می‌ گذاشتیم.
او که تنها گل تیم‌ملی‌ را در جام‌جهانی به ثمر رسانده برای هلندی ها نام آشنایی است بازیکنی در تیم های هیرنفین، گوآهد هیگلز و امن بازی کرده است. قوچان‌نژاد درباره گلش می‌ گوید: اینقدر از حذف تیم مان ناراحتم که  نمی‌ توانم به آن گل فکر کنم. متاسفانه جام‌جهانی روی خوشش را به ما نشان نداد و ما را با غم شکست و حذف در مرحله اول تنها گذاشت.
قوچان‌نژاد درباره بازی بوسنی می‌ گوید: ما خوب بازی نکردیم و بوسنی شایسته پیروزی بود، ما به آنها اجازه دادیم بازی کنند و البته این اتفاق افتاد آنها با بازیکنان خوبشان بدون استرس و اضطراب ما را شکست دادند. ما باید همان نمایش بازی خوب آرژانتین را تکرار می‌ کردیم تا بتوانیم صعود کنیم. اما تیم ما تجربه جام‌جهانی را ندارد و این اتفاق چندان هم برای ما غیرطبیعی نبود.
مهاجم 26 ساله ایران که از کودکی در هلند بزرگ شده یک دو ملیتی است مثل هریس مدونیان بازیکن بوسنی است که مقابل ایران نیمکت نشین بود. این دو در پایان بازی پیراهنشان را عوض کردند قوچان  نژاد می‌ گوید: ما قبلا جلوی هم بازی کرده بودیم، او در آلکمار بود و من در هیرنفین این که دوستان قدیمی ات را ببینی همیشه جذاب است.
به عقیده قوچان‌نژاد ایران یک هفته عالی را در جام‌جهانی پشت سر گذاشت او  می‌ گوید: ما نمایش درخشانی در جام‌جهانی داشتیم. در حالی که آماده سازی تیم ایران در جام‌جهانی خوب نبود و کسی امیدی به این تیم نداشت اما در دو بازی اول نشان دادیم که می‌ توانیم مقابل هر حریفی قرار بگیریم بخصوص بازی آرژانتین که همه 90 دقیقه با آنها جنگیدیم و واقعا شانس این را داشتیم که در این بازی ها به پیروزی برسیم. من فقط می‌ توانم به آنچه دست آورد ما در این جام جهانی بود افتخار کنم.
او ادامه می‌ دهد: یک هفته اعجاب انگیز را در برزیل پشت سر گذاشتیم. به عنوان یک فوتبالیست همیشه دوست دارید در جام‌جهانی حاضر باشید. این به شما حس خارق العاده ای می‌ دهد و ما خوشبختی مضاعفی داشتیم چرا که توانستیم نام ایران را به نقشه فوتبال جهان برگردانیم. ما به همه نشان دادیم که ایران چیست، همه بعد از بازی با آرژانتین از ما صحبت می‌ کردند.
قوچان‌نژاد در مورد سرمربی تیم‌ملی‌ ایران هم می‌ گوید: باعث افتخارم است که با کارلوس کی‌روش کار کردم، کسی که کارهای زیادی برای مردم ایران و فوتبال ایران انجام داد. از او متشکرم، فوتبال ایران با او به مرحله جدیدی رسیده است و ما چیزهای زیادی از او آموختیم. ایران به این مربی احترام می‌ گذارد. او مربی بزرگ و یک شخص بزرگ است و به نظر من به کارش در ایران ادامه خواهد داد.
قسمت پایانی حرف های قوچان‌نژاد هم جالب است او در پاسخ به خبرنگار هلندی درباره شهرت ایران در جهان چنین پاسخ می‌ دهد: من به کشورم افتخار می‌ کنم و این ربطی به برد و باخت ندارد ما یکی هستیم و همه به شدت به هم نزدیک اند و قلب هایشان برای هم می‌ تپد. ما به این هواداران می‌ بالیم و من امیدوارم آنها هم به ما افتخار کنند.
     
آی اسپورت
2014-06-28 17:54:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر