فهرست
گزارش روز : رونالدو، سوارس و تکرار تاریخ پس از 24 سال
گزارش روز : رونالدو، سوارس و تکرار تاریخ پس از 24 سال

گزارش روز : رونالدو، سوارس و تکرار تاریخ پس از 24 سال

آی اسپورت - اگر در بازار نقل و انتقالات امسال لوئیس سوارس به بارسا بیاید اتفاق جالبی رخ خواهد داد و تاریخ پس از 24 سال برای بارسا و رئال تکرار خواهد شد. اما چه اتفاقی ؟

در 7 ژانویه 1991 بود که هریستو استویچکوف و هوگو سانچس مهاجمین آن زمان تیم های زسکا صوفیه و رئال مادرید؛ در شهر بن آلمان جایزه کفش طلای اروپا را دریافت کردند.

هر دو بازیکن در فصل 1989-1990 ؛در لیگ های خود 38 گل را به ثمر رسانده بودند. در آن زمان قانون ارزش گذاری لیگ ها رعایت نمی شد و به همین خاطر بود که استویچکوف از لیگ ضعیف بلغارستان در کنار سانچس عنوان آقای گلی اروپا را از آن خود کرد.

آدیداس مجری اهدای این جایزه در آن سال ها بود . هوگو سانچس در واکنش به تقسیم این عنوان با استویچکف عنوان کرده بود که گل زدن در لیگ اسپانیا بسیار دشوارتر از لیگ بلغارستان است و این جایزه را باید به تنهایی تصاحب می کرد .

استویچکف نیر در واکنش به این اظهارات گفته بود:\" اگر لیگ بلغارستان ضعیف است و گلزنی در آن راحت؛ چرا سانچس به اینجا نمی آید تا این مساله را ثابت کند ؟ من اگر بخاطر شایعات نبود؛ در بازی آخر لیگ باز هم می توانستم گلزنی کنم اما بخاطر اینکه پشت سر کشورم حرف خلافی زده نشود این کار را نکردم (آن زمان بلغارستان یک کشور کمونیستی بود ) .\"

در فصل 1990-1991؛ استویچکوف از زسکا به بارسلونا ملحق شد در حالیکه سانچس نیر همچنان در رئال حضور داشت و جنگ این دو به لالیگا کشیده شد.

حال پس از 24 سال تاریخ در حال تکرار است. سوارس امسال با زدن 31 گل برای لیورپول بطور مشترک با رونالدو صاحب کفش طلای اروپا شد.

اگر او این فصل به بارسا بیاید جنگ آقای گلی اروپا همچون 24 سال پیش به لالیگا و بین رئال ماردید و بارسلونا کشیده خواهد شد.

منبع : موندو دپورتیوو

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-06-28 18:14:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر