فهرست
درباره سیتی؛ بله! قهرمانی از دست رفت
درباره سیتی؛ بله! قهرمانی از دست رفت

درباره سیتی؛ بله! قهرمانی از دست رفت

آی اسپورت - ضدحمله سریعی که در نهایت ناباوری و در سکوت کم‌سابقه ورزشگاه «اتحاد» به گل گرگ‌ها تبدیل شد، اتفاق بزرگی را نوید می‌داد. اتفاق بزرگ هم رخ داد و دسته گرگ‌ها با حمله‌ای برق آسا به پیکر شیر زخمی، ضربه آخر را وارد و شیر را اسیر کردند. دومین شکست فصل منچسترسیتی رقم خورد؛ آن هم تنها در پایان هفته هشتم!

به اندازه کل دو فصل گذشته

حتما می‌دانید منچسترسیتی دو فصل پیش و در جریان ثبت رکورد کسب صد امتیاز در یک فصل، تنها دو بار شکست خورد؛ یک بار در خانه لیورپول و بار دیگر در زمین خودی و در دربی منچستر. آن‌ها در نهایت به رقم باورنکردنی ۳۲ برد از ۳۸ بازی رسیدند. فصل پیش هم ماجرا تفاوت چندانی نداشت. فقط دو تساوی از این تیم کم و به حساب شکست‌هایش واریز شد. ۳۲ برد فصل قبلی تکرار شد و این بار سیتی ۲ تساوی و ۴ شکست نصیب برد. به عبارت بهتر،  تیمی که در دو فصل قبلی و مجموع ۷۶ بازی تنها ۶ بار در لیگ داخلی شکست خورد، اکنون در ۸ بازی، یک‌سوم این تعداد، شکست را تجربه کرده است!

ادعای پپ؛ قهرمانی اول فصل از دست می‌رود!

پپ گواردیولا به عنوان معمار موفق این تیم رویایی در بخشی از کتاب خودش به این موضوع اشاره کرده که ممکن است قهرمان هر لیگ در هشت پایانی مشخص شود اما تیمی که در۸  هفته اول خوب نباشد، قطعا قهرمانی را از دست خواهد داد. حالا ۸ هفته گذشته و سیتی با شتاب در مسیر قهرمان نشدن گام برمی‌دارد؛ آن هم در حالی که لیورپول برای ثبت رکورد بهترین شروع تاریخ لیگ برتر انگلیس عجله زیادی دارد. تیم کلوپ در صورت برتری در بازی بعدی در خانه منچستریونایتد با چلسی در رکورد بهترین شروع در تاریخ لیگ برتر انگلیس برابر می‌شود اما برای رسیدن به رکورد بهترین شروع در تاریخ لیگ انگلیس باید تا هفته یازدهم ببرد و با برد دوازدهم ضمن جا گذاشتن تاتنهام فصل ۱۹۶۰ به تنهایی خالق بهترین شروع در تمام ادوار لیگی جزیره باشد. هدف بعدی می‌تواند جا گذاشتن پاری‌سن‌ژرمن فصل گذشته به عنوان دارنده عنوان بهترین شروع در تاریخ پنج لیگ معتبر اروپایی باشد. آن‌ها با ۱۲ برد در ۱۲ بازی ابتدایی رکورددار شدند و حالا لیورپول به ۴ برد برای رسیدن به تیم پایتخت فرانسه نیاز دارد. در این شرایط گواردیولا حداقل در مقطع فعلی نه به رکوردها بلکه به بهبود اوضاع خودش می‌اندیشد. لیورپول با یک برد دیگر به رکورد پیروزی‌های متوالی سیتی در تاریخ لیگ برتر می‌رسد و سیتی نه به خاطر رکورد بلکه به دلیل شرایط جدول اصلا مایل به رخ دادن چنین اتفاقی نیست. در مقاطع پایانی فصل گذشته، لیورپول از منچستریونایتد انتظار گرفتن یقه منچسترسیتی را داشت و حالا در نبرد لیورپول و منچستریونایتد، منچسترسیتی از رقیب همشهری می‌خواهد یقه لیورپول را بگیرد و اجازه ندهد تعداد بردهای متوالی تیم سرحال به ۱۸ برسد. تا آن زمان پپ باید به فکر آماده کردن تیمی باشد که تا اطلاع ثانوی شکست نخورد!

 

90tv

۳    
آی اسپورت
2019-10-07 13:57:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر