فهرست
گزارش روز: در انتظار بهترین نیمه نهایی40 سال اخیر/ چه تیم هایی به نیمه نهایی جام جهانی می رسند؟
گزارش روز: در انتظار بهترین نیمه نهایی40 سال اخیر/ چه تیم هایی به نیمه نهایی جام جهانی می رسند؟

گزارش روز: در انتظار بهترین نیمه نهایی40 سال اخیر/ چه تیم هایی به نیمه نهایی جام جهانی می رسند؟

آی اسپورت- از 16 تیم صعود کرده به مرحله حذفی 8 کشور از قاره آمریکا هستند و 6 تیم از قاره اروپا که تنها سه تیمش مدعی قهرمانیند، در آخرین جام برگزار شدن در اروپا (2006 آلمان) تنها 4 تیم از قاره آمریکا به این مرحله راه یافتند در مقابل 10 تیم از اروپا در جمع 16 تیم نهایی بودند که شامل هر 6 قدرت اول اروپا هم می شدند (آلمان ، ایتالیا ، اسپانیا ، انگلستان ، فرانسه و هلند)

با این نتایج احتمال ماندن جام در آمریکا تقویت می شود بخصوص که گرما و رطوبت شدید به تدریج تیمهایی که با این شرایط آب و هوایی آشنا نیستند را فرسوده می سازد ، بخصوص که نیمی از بازیها هم در ساعت یک بعد از ظهر برگزار می شود. چهار تیم نیمه نهایی از یکی از این رقابتها در می آید:\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/487e2f0abd2.jpg\"


1- برزیل - شیلی / کلمبیا - اروگوئه 
جدال 4 تیم آمریکای جنوبی برای رسیدن به نیمه نهایی ، تیم خوب شیلی علیرغم بازی درخشانش مقابل اسپانیا چندان شانسی در مقابل میزبان بازیها ندارد. جدال برابر کلمبیا - اروگوئه با محرومیت سوارز کفه را به نفع کلمبیا سنگین تر می نماید هر چند که اروگوئه با کاوانی و فورلان همچنان شانس پیروزی بالایی دارد.
اما در نهایت از این جمع برزیل به نیمه نهایی صعود پیدا می کند.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/487e2f0abd4.jpg\"2- آلمان - الجزایر / فرانسه - نیجریه 
دیدار دو قدرت برتر اروپا با تیمهای آفریقایی صعود کرده دیدنی است، اما تیمهای آفریقایی علیرغم داشتن بازیکنهای خوب (بخصوص ساحل عاج و غنا) در این دوره کیفیت بالایی را نمایش ندادند. نیجریه و الجزایر هم با بخت و اقبال بهتر به این مرحله صعود کردند و در همین مرحله متوقف می شوند.
تقابل آلمان - فرانسه دیدنی است بخصوص که آلمانها دو بار در جامهای 82 و 86 فرانسه را از صعود به فینال باز داشته اند. به نظر این بار هم آلمانها این کار را تکرار کنند و اجازه صعود به تیم خوب فرانسه را ندهند. فرانسه مشکلات دفاعی زیادی دارد که جلوی یک تیم قدرتمند مثل آلمان قطعا به مشکل بر می خورد.\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/487e2f0abd3.jpg\"


3- هلند- مکزیک / کاستاریکا - یونان
بهترین قرعه نصیب هلند شده است و راحت تر مسیر تا نیمه نهایی را می رود ، هر چند مکزیک با انبوه تماشاگرانش و خط دفاع و دروازه بان مستحکم مشکل اصلی هلندیهاست . هلند اگر از سد مکزیک عبور کند که می کند در نیمه نهایی است. 
پدیده های مثل کاستاریکا در یک تورنمنت طولانی کمتر می توانند ثبات تیمی داشته باشند و علیرغم داشتن قرعه ای خوب صعودشان به جمع 4 تیم نشدنی است.\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/487e2f0abd1.jpg\"


4- آرژانتین - سوئیس / بلژیک - آمریکا
آرژانتین علیرغم داشتن مشکلات اساسی در قلب دفاع و دروزاه بان ضعیف از این جمع صعود می کند مسی روی فرم واقعی خودش است و خلاص شدن از چنگش بی فایده است ( همانطور که سه تیم مقدماتی هم نتوانستند از دستش خلاص شوند). بلژیک که در ساده ترین گروه جام جهانی بود علیرغم نتیجه گرفتن کیفیت خیلی خوبی از خودش بروز نداد ، آمریکای کلینزمن احتمالا یقه بلژیک را بگیرد اما در هر حال در مقابل آرژانتین شانسی ندارند.

تقابل آلمان - برزیل و هلند- آرژانتین جذابترین نیمه نهایی بعد از نیمه نهایی جام 1970 خواهد بود.

     
آی اسپورت
2014-06-28 19:05:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر