فهرست
فاتی در آستانه یک رکورد تاریخی در لالیگا
فاتی در آستانه یک رکورد تاریخی در لالیگا

فاتی در آستانه یک رکورد تاریخی در لالیگا

آی اسپورت - آنسو فاتی می تواند به زودی صاحب یک رکورد جدید در فوتبال اسپانیا شود. ستاره ۱۷ ساله که ۳۱ اکتبر قدم در ۱۸ سالگی خواهد گذاشت، ۳۰ روز و ۴ بازی فرصت دارد تا رکورد بیشترین گل زده در لالیگا به عنوان بازیکن زیر ۱۸ سال را به نام خود کند. رکوردی که در اختیار پابلو پومبو کینتانا بازیکن قدیمی اسپانیایی است. او توانسته بود قبل از رسیدن به ۱۸ سالگی، ۱۱ گل در لالیگا به ثمر برساند.

فاتی که فصل گذشته توانست در ۱۶ سالگی بازی برای بارسا در لالیگا را تجربه کند و به جوان ترین گلزن تاریخ این باشگاه در لالیگا تبدیل شود، تاکنون ۲۵ بار در این رقابت ها به میدان رفته و ۹ گل به ثمر رسانده است. او فصل گذشته ۷ بار گلزنی کرد و در هفته نخست فصل جاری نیز دو بار موفق به گلزنی برابر ویارئال شد. فاتی امشب برابر سلتا می تواند این فاصله را کاهش دهد و حتی جبران کند.

سلتا، سویا، ختافه و رئال مادرید حریفان پیش روی فاتی تا ۳۱ اکتبر هستند و او با زدن سه گل دیگر می تواند به تنهایی رکورددار شود. با جدایی لوئیس سوارز و عدم جذب مهاجمی جدید، به نظر می رسد فاتی حالا جایگاهی ثابت در ترکیب آبی اناری ها دارد و شانس بیشتری برای رکوردشکنی خواهد داشت.

۳    
آی اسپورت
2020-10-01 19:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر