فهرست
کلمبیا 2-0 اروگوئه: رودریگس، جیمز رودریگس!/ سلسته گاز زده شد
کلمبیا 2-0 اروگوئه: رودریگس، جیمز رودریگس!/ سلسته گاز زده شد

کلمبیا 2-0 اروگوئه: رودریگس، جیمز رودریگس!/ سلسته گاز زده شد

آی اسپورت - تیم های کلمبیا و اروگوئه در حالی برای صعود به مرحله یک چهارم جام جهانی به مصاف هم رفتند که این بازی تحت تاثیر محرومیت سوارس قرار داشت.

فورلان بجای سوارس در ترکیب اروگوئه قرار گرفته بود و در سوی دیگر میدان نیز چشم امید کلمبیا به جیمز رودریگس و گواردادو دوخته شده بود.

بازی با برتری کلمبیا آغاز شد و اروگوئه به نظر از لحاظ روحی در هم ریخته نشان می داد. حرکات عالی آرمرو ، کوادرادو و  رودریگس در خط میانی؛ کنترل توپ و میدان را در اختیار کلمبیا قرار داده بود.

در سالگرد گل به خودی اسکوبار فقید در جام جهانی 1994؛ شاگردان پکرمن در میدان حکمرانی می کردند. تیمی متحد که قرارگذاشته بودند تا پیروزی احتمالی را به روح اسکوبار تقدیم کنند.

جیمز رودریگس 23 ساله و ستاره موناکو در دقیقه 27 بازی گلی استثنایی را برای کلمبیا به ثمر رساند. یک کنترل سینه عالی و در ادامه ضربه پای چپ استادانه جای عکس العملی برای موسلرا باقی نگذاشت و کلمبیا به آنچه سزاوارش بود دست یافت.

پس از این گل اروگوئه کمی جلوتر امد اما زور لازم برای گلزنی را نداشت. نیمه دوم با بازی معقولانه کلمبیا توام بود. در دقیقه 50 بود که روی یک حرکت تیمی عالی بازهم خامس رودریگس به گل رسید تا در جام جهانی 5 گله شود. او حالا بالاتر از نیمار ، مسی و مولر در صدر جدول گلزنان قرار دارد.

ادامه بازی با برتری اروگوئه همراه بود. این تیم در چندین نوبت فرصت گلزنی را بدست آورد که بهترین آنها را ماکسی پریرا در دقیقه 80 بازی در مصاف تک به تک با اسپینا از دست داد.

تاکتیک اروگوئه تا انتهای بازی بیشتر روی سانتر از جناحین استوار بود و این تیم چشم به ضربات سر کاپیتان خود گودین داشت. یک بار نیز در دقیقه 88 بازی ضربه سر گودین با اختلافی اندک به بیرون رفت.

در دو صحنه شوت های محکم کاوانی و رودریگس را دروازه بان کلمبیا عالی دفع کرد.

در نهایت کلمبیا با همین دو گل پیروز شد تا برای اولین بار به یک چهارم نهایی جام جهانی راه یباد . آنها حالا باید به مصاف میزبان رقابت ها برزیل بروند.

ترکیب دو تیم : 

 کلمبیا :  اوسپینا، زاپاتا، یپس، سانچس، آرمرو، آگوئیلار، گوتیرز، رودریگوئز، کواردادو، زونیگا، مارتینز 

   

   

اروگوئه :موسلرا، گودین، پریرا، رودریگوئز، فورلان، گیمنز، پریرا، آروالو، گونزالز،‌کاوانی، کاسرس 

         

دقیقه 1 : بازی شروع شد

دقیقه 11 : اولین خطر جدی را کلمبیا خلق کرد. شوت محکم زونیگا به بیرون رفت . خطر از بیخ گوش اروگوئه گذشت

دقیقه 13 : در حالیکه بازی در دست کلمبیاست اما در این دقیقه فورلان اولین خطر جدی اروگوئه را روی دروازه کلمبیا بوجود اورد که البته ضربه فورلان ارام و ناامید کننده بود


دقیقه 27 : گللللللللللللل گلللللللللللللللل برای کلمبیا

سوپرگل از جیمز رودریگس.. ستاره موناکو تیم کشورش را با یک ضربه استثنایی پای چپ از 25 متری از اروگوئه پیش انداخت. توپ پس از برخورد به تیر افقی وارد دروازه شد.


دقیقه 30 : فرصت عالی برای اروگوئه که ضربه سانچس به کرنر رفت. همچنان 1-0 کلمبیا


دقیقه 45 + 1 : پایان نیمه اول با برتری 1-0 کلمبیا 


شروع نیمه دوم


دقیقه 50 : گللللللللللللللل گلللللللللللللل برای کلمبیا

جیمز رودریگس روی پاس با ضربه سر عالی کوادرادو از درون 6 قدم توپ را وارد دروازه اروگوئه کرد. در سالگرد گل به خودی اسکوبار در جام جهانی 1994 خامس و بقیه بازیکنان کلمبیا این گل و گل قبلی را به وی تقدیم کردند.


دقیقه 93 : پایان بازی با نتیجه 2-0 به نفع کلمبیا

     
آی اسپورت
2014-06-29 02:45:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر