فهرست
کوتاه از برزیل- شیلی/ خداحافظی جام با بادی گارد فوتبال زیبا؛ برزیل قرمز نمی پوشد!
کوتاه از برزیل- شیلی/ خداحافظی جام با بادی گارد فوتبال زیبا؛ برزیل قرمز نمی پوشد!

کوتاه از برزیل- شیلی/ خداحافظی جام با بادی گارد فوتبال زیبا؛ برزیل قرمز نمی پوشد!

آی اسپورت/ محمدحسین عباسی

یک/فرقی نمی کند بیلسا باشی یا سامپائولی. روی نیمکت شیلی یک نقشه بیشتر وجود ندارد و آن تکیه دادن به بازی هجومی ست. فلفل قرمزهای جام جهانی، 4 سال پیش در یک نمایش گزنده با تاکتیک های تیز و ریز، از گروه صعود کردند و در دور بعدی مغلوب برزیل شدند. سرنوشت تیم آقای دیوانه در آفریقای جنوبی، حالا در برزیل نیز گریبان سس چیلی خوشمزه جام بیستم را گرفت و این بار سامپائولی بود که به شدت مورد توجه دنیا قرار گرفت. تلفیق این هیبت و این تی شرت چسبناک با آن تاکتیک های جسورانه، یعنی که او بادی گارد فوتبال زیباست. خداحافظ آقای سامپائولی دوست داشتنی، خداحافظ شورشی های جام! 

دو/ طلایی های میزبان، امشب تنها چند میلی متر با حذف از جام فاصله داشتند. اگر ضربه مهاجم شیلی توی التهاب دقیقه 120 به جای تیر به تور می خورد، او همین حالا قهرمان کشورش شده بود. آن لحظه البته هیچکس او را به خاطر این ضربه سرزنش نکرد اما سرزنش ها جایی در تقدیر او خوابیده بودند و با نامهربانی دوباره چارچوب با پنالتی اش، بدجوری بیدار شدند. خب، اینکه خشابِ درام پر باشد و «تیر» را شلیک کند سمت رویای یک تیم و استخوان های تیم دیگر را از خوشحالی به مرز «تیر» کشیدن برساند، قاعدتا سر بازی کاستاریکا- یونان تا سر حد مرگ یقه ات را نمی گیرد. برای جدال هایی لعنتی شبیه شیلی- برزیل است که بزرگترها باید در جام بمانند. آن ها از فرط هیجان 4 تا یقه بیشتر پاره کرده اند و می کنند. 

سه/ این روزها ابرهای باران زا از هر فرصتی برای حمله به چشم های نیمار استفاده می کنند. معلوم نیست این اشک شوق پیروزی ست یا اشک حزن انگیز تنهایی در خط حمله برزیل در کنار یک مشت معمولی بی استعداد که باور کنید شیمبای لیگ برتر خودمان سطح به مراتب بالاتری از آن ها دارد! پسرک موطلایی امشب برای 120 دقیقه، تنهاترین 22 ساله دنیا بود. حتی وقتی برونا داشت از روی سکوها برایش دلبری می کرد. 

چهار/ قدیم ترها، وقتی تلویزیون های سیاه سفید معابدی برای جمع شدن و برقرار کردن پیوند معنوی با رشته آسمانی فوتبال بودند، آقای گزارشگر حتما باید برای مخاطبانش توضیح می داد که رنگ های تیره و روشن نشانه کدام یک از دو تیم حاضر در زمین هستند. در اولین بازی مرحله یک هشتم اما، یک نفر باید برای مخاطبان پای ال سی دی های هزار اینچی هم توضیح می داد که باورشان شود آن هایی که قرمز پوشیده اند، برزیل نیستند!

 

 

     
آی اسپورت
2014-06-29 07:01:42
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر