فهرست
دغدغه جدید کی‌روش؛ چرا مهاجمان گل نمی‌زنند؟
دغدغه جدید کی‌روش؛ چرا مهاجمان گل نمی‌زنند؟

دغدغه جدید کی‌روش؛ چرا مهاجمان گل نمی‌زنند؟

آی اسپورت – تیم ملی ایران دو بازی تدارکاتی دیگر با تیم‌هایی از منطقه کونکاکاف و آمریکای جنوبی انجام داد تا پس از صعود به جام جهانی تجربه بازی با تیم‌های مناطق مختلف جهان را داشته باشد2 هر چند که به جز روسیه که شمایل تیمش به کلی با روسیه مقابل آرژانتین فرق داشت، بقیه تیم‌ها از تیم‌های مطرح نبودند اما نمی‌توان گفت که این بازی‌ها فایده‌ای نداشته‌اند که به واقع در هیچکدام از بازی‌ها کار تیم ما آسان نبود. به دو بازی آخر تیم ملی نگاه می‌کنیم:

1- تیم ما از بعد قدرت بدنی فاصله زیادی در دو نیمه‌ها داشته و شاید معدل سنی تیم ما در برابر تیم‌هایی که مشغول به ساختن دوباره تیمشان هستند، مشکل اصلی بود. از طرفی دیگر مردان خوب تیم ما در این دو بازی یعنی سید جلال حسینی ، وحید امیری ، اشکان دژاگه  و ... در سنین بالایی هستند و این مساله نگران کننده است.

2- تیم ملی مشکلی پیدا کرده است که در بازی با سوریه برای نخستین بار با آن رو به رو شد و آن افت خط دفاعی بود که به آن می‌بالید. متاسفانه خط دفاعی ما با نبودن سید جلال حسینی دچار افت عجیبی می‌شود . مردان کناری خط دفاعی ما یعنی آقایی و حاجی صفی در چپ و وریا غفوری و رضاییان در سمت راست دارای بالانس مناسبی از بعد قدرت بدنی و حضور در حرکات تهاجمی و بازگشت به آرایش تدافعی نیستند و تیم ملی ما بارها به خاطر فضای مناسبی که در گوشه‌های محوطه هیجده قدم به علت ضعف مدافعین کناری داده می‌شد دچار مشکل بود و در فاز حمله شاید تنها حرکات رضاییان و جهانبخش در نیمه اول بازی با ونزوئلا قابل توجه بود.

3- تیم ملی در خط میانی خلأ هافبکهای تدافعی منسجم و خلاق و حامی خط دفاعی را دارد . باید اذعان کنیم که سعید عزت اللهی چون رضاییان، حاجی صفی، آزمون و قوچان‌نژاد با افت چشمگیری مواجه شده است و علی کریمی بازیکنی که به او فرصت بازی بیشتری در این دو بازی داده شد نتوانست نشانه‌هایی از یک هافبک بین‌المللی را نشان دهد . در کناره‌ها بارقه‌هایی از امید در حرکات امیری و جهانبخش در بازی با ونزوئلا دیده شد و سامان قدوس در نیمه اول بازی با پاناما بسیار درخشان بود.

4- تیم ملی ایران در این دو بازی سه گل زد که هیچکدام توسط بازیکنان خط حمله به ثمر نرسید و باید بازیکنانی چون انصاری‌فرد و طارمی و قوچان نژاد و آزمون را دلایلی برای چهره نگران کی روش در پایان بازی‌ها دانست. تیم ملی به واقع در فاز تهاجمی همچنان شتابزده و بی‌برنامه و بی‌دقت است علی رغم اینکه نتایج تیم ملی تا به امروز بسیار خوب است اما شاید نیاز به آزمایش نفرات بیشتر و بی‌گمان بازی‌های تدارکاتی بیشتر با تیم‌های بهتر است.

 

ایران ورزشی

  ۱  
آی اسپورت
2017-11-15 11:43:00
نظر دهید

۱ نظر
علی
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۱۵
کی روش یک سری وصله های ناجور را به زور در قالب یک تیم سر پا نگه داشته و به محض روبرو شدن با یک تیم قوی از هم خواهد پاشید!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر