فهرست
مدیران و مربیان تکراری؛ چاره کار استقلال نیستند
مدیران و مربیان تکراری؛ چاره کار استقلال نیستند

مدیران و مربیان تکراری؛ چاره کار استقلال نیستند

آی اسپورت – بحران استقلال را دیگر هیچکس نمی‌تواند انکار کند. با گذشت شش هفته از شروع لیگ برتر تاریخ مصرف توجیهات مختلف گذشته و جدول لیگ برتر همه حقیقت را آشکار می‌کند. حالا همه از لزوم تغییرات می‌گویند و بعید است تصمیم‌گیران باشگاه بتوانند در برابر توفان اعتراضات ایستادگی کنند، حتی اگر با خریدن زمان به دنبال مدیریت اوضاع باشند.

طبیعی است که در این اوضاع همه به فکر گزینه جایگزین باشند و طبق معمول گزینه‌های همیشگی به خط شده‌اند. هواداران با دیدن موفقیت تیم رقیب دوست دارند یک مربی خارجی و آگاه را روی نیمکت ببینند، ولی با بهانه‌های همیشگی که پیدا کردن چنین گزینه‌ای سخت است (چه کسی گفته که قرار است مدیریت باشگاه پرطرفداری مثل استقلال آسان باشد) این احتمال وجود دارد که هیات‌مدیره در صورت برکناری منصوریان دوباره سراغ مظلومی برود. توجیه همیشگی هم این است که او فضای باشگاه را می‌شناسد، ولی اگر مظلومی این توانایی را دارد که استقلال را متحول کند، چرا در این دو سال هیچ تیمی نداشته و خانه‌نشین بوده.

در حوزه مدیریت هم اوضاع همین است. بعد از شکست مقابل پارس جنوبی فتح‌ا...‌زاده مصاحبه مفصلی کرده و طبق معمول تلاش کرده روی این موج اعتراض سوار شود و خودش را در قامت یک منجی مطرح کند. اگر تغییراتی در مدیریت باشگاه رخ دهد، طبیعی است که رسانه‌ها نام او یا واعظی آشتیانی را برای مدیرعاملی مطرح کنند. اگر برای نیمکت استقلال نام‌هایی مثل دالیچ یا اسکوچیچ مطرح شده، شگفتا که در حوزه مدیریت هیچکس به فکر خروج از دایره بسته اسامی تکراری نیست. تیپ مدیر فوتبال انگار باید فرد میانسالی باشد که سابقه‌ای در این ورزش ندارد و ابزار اولیه به روز شدن هم در آستینش نیست.

اگر رییس جمهوری برای پست مهمی مثل وزارت یک فرد 36 ساله را انتخاب می‌کند، چرا نباید برای فوتبال سراغ مدیران جوانتری رفت؟ فردی که نگاه تازه‌تری به مدیریت دارد، زبان می‌داند و انرژی و جسارتش برای تغییرات بنیادی بیشتر است، می‌تواند فوتبال را از این رکود خارج کند. این باشگاه‌های بدهکار، این سکوهایی که در حال ریختن است، این زمین‌های خراب، کارنامه قابل دفاعی برای مدیران سنتی فوتبال ایران نیست. وقت آن است که مدیران تازه‌نفسی بیایند و طرحی نو در اندازند. استقلال می‌تواند در این مورد پیشگام شود.

۱۸۱ ۷  
آی اسپورت
2017-09-17 11:31:00
نظر دهید

۷ نظر
میرزا کوچک خان
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۱۶
استقلال همین هم از سرش زیاده
۲
محمد
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۲۱
عزیزی خادم گزینه خوبی برای مدیریته
قهرمانی حاصل مدیران و مربیان تکراریه که قهرمانی را تکرار می کننند
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۲۷
1- استقلال جای آزمون و خطا نیست منچستر تا 70 سالگی با فرگوسن قهرمان شد طبعا شما بعنوان یه پرسپلیسی نمیخواید امیرخان و فتح الله زاده بیان استقلال، همیشه خطرناک ترین استقلال با این دو نفر ساخته شده و قهرمانی ها به دست آمده حس شما قابل درکه، اما آیا این راه رقابت فوتبالیه؟
2- چرا خود شما بعد چندین سال دوری برانکو از ایران، یکراست رفتید سراغ همین مربی تکراری، چرا نرفتید یه مربی جووون بیارید؟ حالا میپذیرید بجای طاهری-برانکو سراغ یه آدم تازه کار بروید؟
3- ممکنه برخی از پرسپلیسی ها بگویند فتح الله زاده-امیرخان قبلا قهرمان میشدند و جواب میدادند ولی الان نه، خوب برای شما بهتر، تازه میتونید رکورد بی جامی در حضور امیرخان را هم بشکنید، این بده؟
4- الان هرکس جز فتح الله زاده-امیرخان بیاد استقلال تماشاگران نمی پذیرند و اگر نتونه سال آینده قهرمان لیگ بشه مردم یقه سلطانیفر را میگیرند در واقع اگر سلطانی فر لجبازی کنه، مسئولیت هر نتیجه تیم، جز قهرمانی گردن خودش میفته
5- نصف مطالب آی اسپورت پرسپلیسی را اگر بخونید خلاصه و عصاره و چلیده اش اینه
تو را خدا، سر جدتون فقط امیرخان و فتح الله زاده را نیارید برید هر کیو میخواید بیارید (خارجی، داخلی، همین منصوریان، مدیر جوون، پیر و ...)، فقط این دو تا را نیارید به خدا این دو تا برای شما خوب نیستند به خدا دشمن شما هستند به خدا هزار تا عیب دارند به خدا به خدا به خدا...
دو ساله رقابت در لیگ، فرمالیته شده و روزنومه چی طرفدار پرسپلیس بد عادت شده و دیگه حوصله رقابتو نداره
علی خوشی
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۳۰
جان مادرت بی‌خیال. من سال‌هاست استقلالی ام اما همیشه حاج فتل و قلعه باعث شرمساریم بوده‌اند.قلعه‌نوعی دو سال پیش ما رو دق مرگ کرد. حاج فتل هم مرتبط می‌خواد بمب بترکنه. استقلال مربی خوب و با دانش خارجی می‌خواد و یک مدیریت قوی، نه یک مدیر جوگیر مثل حاج فتل.
۲
علی خوشی خفن
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۰۶
مادر بقربونت، شیطون بلا الان تو سایت همه باور کردن تو سال ها است استقلالی هستی!!!
جدی میگم بخدا!!!
دلم به حال پرسپلیسیایی که از ترس امیرخان- فتح الله زاده مجبور اند تعصب کذایی شون را هم بفروشند، ... مادرت بهتر نیست رقابت کنی، ببازی اما خودتو نفروشی
علی خوشی قرمز مادرمرده
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۱۳
علی خوشی جان، اینکه به ذلت اعلام طرفداری از رقیب افتادی قبول
فقط گل پسر
فتح الله زاده و قلعه نویی دو تا اسم دارند
استقلالیا میگویند حاجی فتح الله و امیرخان
پرسپلیسیا فتل و قلعه
جهت اطلاع برای خودفروشی بعدی گفتم
فرهاد
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۲۹
ای اسپورت عجب تلاشی می کنی برای برکناری منصوریان در این سه روز 90 تا مقاله زدی بابا موضوع دیگری نیست برای نوشتن ؟؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر