فهرست
حلال مشکل پییچ؛ سفیر بود نه خطیر!
حلال مشکل پییچ؛ سفیر بود نه خطیر!

حلال مشکل پییچ؛ سفیر بود نه خطیر!

آی اسپورت - پروپیچ از لیگ آلبانی و با تصمیم پرویز مظلومی راهی تهران شد، اما سرمربی وقت استقلال خیلی به او اعتماد نکرد و سجاد شهباززاده گزینه اصلی او در خط حمله بود؛ گلزنی برابر سایپا دو هفته پیش از پایان مسابقات شاید مهم‌‌ترین گل این بازیکن بود که استقلال را به صدر جدول رساند، اما آبی‌‌ها هفته بعد صدر را از دست دادند تا حتی گل باارزش این بازیکن نیز بی‌‌ثمر شود. در آن سال‌‌ها اگر این بازیکن کروات هیچ آورده‌‌ای برای استقلال نداشت، حداقل این حسن را داشت که آخرین صدرنشینی را آبی‌‌ها با او تجربه کردند و بعد از گل‌‌های این بازیکن در اواخر فصل شانزدهم، استقلال دیگر رنگ صدر جدول را ندید! بعد از جدایی این بازیکن کروات و با پرداخت نشدن مطالباتش از سوی باشگاه استقلال، بدهی پروپیچ به چند برابر و تا ۴۲۷ هزار دلار افزایش پیدا کرد و این در‌‌حالی بود که با شکایت این بازیکن به فیفا، استقلال به دردسر بزرگی افتاد و با تغییر چند مدیرعامل در چند سال، این پرونده علیه باشگاه ایرانی در فدراسیون جهانی فوتبال همچنان در جریان بود.

پرونده در کرواسی بسته شد یا فیفا؟

اواخر تیرماه امسال اما خبر خوشی به هواداران استقلال رسید مبنی‌‌بر اینکه مدیران استقلال درنهایت مجبور شدند با پرداخت نقدی و در کشور کرواسی با استفاده از همکاری‌‌های سفارت ایران در این کشور، پرونده مهاجم کروات خود در لیگ پانزدهم را ببندند.امیرحسین فتحی، مدیرعامل استقلال چندی قبل اعلام کرده بود بعد از سفر خطیر به سوئیس، این باشگاه امیدوار است با کمک فیفا و از محل مطالبات باشگاه استقلال برای پرداخت پول اقدام شود و البته آنها اقدام موازی برای پرداخت این رقم را با کمک وزارت امور خارجه و سفارت ایران در کرواسی آغاز کردند تا اگر فیفا نتوانست مشکل آبی‌‌ها را حل کند، با پرداخت نقدی این مشکل را برطرف کنند. درنهایت باشگاه استقلال در آخرین روز فرصت قانونی پرونده، خرید مظلومی در لیگ پانزدهم را که سال ۱۳۹۴ به استقلال پیوسته بود، بست. خریدی که در سال ۱۳۹۵  استقلالی‌‌ها با پرداخت تنها ۳۰ هزار دلار می‌‌توانستند به بهترین شکل آن را به اتمام برسانند، اما درنهایت مجبور به پرداخت رقمی شدند که بسیار بیشتر از این صحبت‌‌ها بود. در‌‌حالی رسانه‌‌ها در آن زمان از بسته شدن پرونده خبر دادند که در ادامه باز هم پولی به بازیکن کروات پرداخت نشد تا دردسرهای شکایت پروپیچ همچنان برای استقلالی‌‌ها ادامه داشته باشد. در ادامه و با طولانی شدن پرونده، علی خطیر نقش پررنگ‌‌تری در آن پیدا کرد و در این ماه‌‌های اخیر این‌‌طور عنوان شد که وی با توجه به ارتباطاتش در فیفا موفق شده است پرونده پروپیچ را با پرداخت بدهی این بازیکن از مطالبات استقلال در فدراسیون جهانی ببندد.

همانی را می‌‌گویید که پول هتل را هم نداد؟

ظاهرا داستان‌‌های جنجالی علی خطیر در زمان حضورش در استقلال همچنان ادامه دارد و ظاهرا داستان ختم به خیر شدن پرونده مهاجم سابق استقلال از جای دیگری آب می‌‌خورد. خبرنگار «فرهیختگان» که برای پیگیری ماجراهای حضور برانکو در سفارت ایران در زاگرب به‌‌منظور صحبت با سفیر با این سفارتخانه تماس گرفته بود، درخصوص پرونده پروپیچ و استقلال و بسته شدن آن به جزئیات جدیدی رسید. یکی از مسئولان سفارت درخصوص ملاقات‌‌های مکرر سفیر و برانکو و شائبه پرسپولیسی بودن او گفت: «چرا این‌‌طور فکر می‌‌کنید؟ به‌‌خاطر آقای سفیر و تلاش‌‌های سفارت ایران در کرواسی، یکی از پرونده‌‌های پردردسر استقلال در سال‌‌های اخیر بسته شد. اگر آقای سفیر تدبیر نمی‌‌کرد چه‌‌بسا بلاهای بدتری بر سر استقلال می‌‌آمد. حتما به یاد دارید که آقای فتحی هم از آقای صادق، سفیر ایران در کرواسی بابت تلاش‌‌هایش تشکر کرده بود و جالب اینکه در آن زمان هم شائبه استقلالی بودن سفیر مطرح شده بود. در آن زمان آقای صادق بارها با پروپیچ و وکیلش جلساتی را برگزار کرد و درنهایت نتیجه کار به جایی رسید که معوقات این بازیکن از محل مطالبات استقلال در فیفا پرداخت شود.» او درباره اینکه عنوان می‌‌شود علی خطیر در این ماجرا نقش اصلی را ایفا کرده، گفت: «خطیر کیست؟ همان جوانی که به کرواسی آمد و دو شب ماند و پول هتلش را هم نداد؟ بسته شدن پرونده پروپیچ و حل مشکل استقلال کار شخص سفیر بود و از این بابت شما کاملا مطمئن باشید که شخص دیگری نقش نداشت!»

 

فرهیختگان 

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-12-04 12:22:00
نظر دهید

۱ نظر
مهران
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۳:۰۸
آب که سربالا بره قورباغه ابوعطا میخونه
"در آن زمان آقای صادق بارها با پروپیچ و وکیلش جلساتی را برگزار کرد و درنهایت نتیجه کار به جایی رسید که معوقات این بازیکن از محل مطالبات استقلال در فیفا پرداخت شود"
به اینکه خطیر چقدر به استقلال ضربه زد کاری ندارم ولی الان نقش سفیر تو مذاکره با فیفا چی بوده؟ اونوقت تاثیر مذاکره ش با وکیل و خود پچیچ چی بوده؟ اونا که تا دیقه نود دنبال محکومیت استقلال بودن و هنوزم هستن اونوقت یکی روشن کنه تاثیر مذاکره سازنده جناب سفیر چی بوده.
بعد ایشون اینقدر نفوذ دارن که بصورت تلفنی از کرواسی مقامات فیفا تو سوییس رو قانع کردن طلب پچیچ رو از طلب استقلال بده؟ دمش گرم چه آدم با نفوذیه، خب طلب فدراسیون و پرسپولیس رو هم زنه میکرد با یه sms به اینفانتینو دیگه
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر