فهرست
فوتسال ایران به سوم جهان رسید/ تاریخ‌سازی به نام ناظم‌الشریعه
فوتسال ایران به سوم جهان رسید/ تاریخ‌سازی به نام ناظم‌الشریعه

فوتسال ایران به سوم جهان رسید/ تاریخ‌سازی به نام ناظم‌الشریعه

آی اسپورت- تیم ملی فوتسال که در دیدار رده‌بندی رقابت‌های جام جهانی 2016 کلمبیا از ساعت 20:30 برای کسب مقام سومی در سالن کولیسئو ال پوبلو شهر کالی به مصاف پرتغال رفت، دیداری که شاگردان ناظم‌الشریعه با نتیجه 2 - 2 آن را پایان دادند تا بازی به ضربات پنالتی برود. تیم ایران در ضربات پنالتی 4 بر 3 پیروز شد و به مقام سوم جهان رسید.

محمد ناظم‌الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال در این دیدار  از ابتدا از علیرضا صمیمی، اصغر حسن‌زاده، احمد اسماعیل‌پور، فرهاد توکلی و مهدی جاوید در ترکیب استفاده کرد. این دیدار در حالی که در نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یافته بود، در نیمه دوم با نمایش خوب پرتغالی‌ها آغاز شد. دو گل زودهنگام کاردینال در 48 ثانیه ابتدایی نیمه دوم، بازیکنان ایران را غافلگیر کرد. در ادامه و در دقیقه 25 بازی نیز محمد سنگ‌سفیدی از تیم ایران و میگوئل از پرتغال به‌دلیل درگیری با یکدیگر با کارت قرمز مستقیم داور مواجه شدند.

در حالی که دو تیم چهار نفره کار خود را دنبال کردند، افشین کاظمی توانست با یک شوت غافلگیرکننده اولین گل ایران را به ثمر برساند. در ادامه بازیکنان ایران برای جبران نتیجه تلاش زیادی کردند و در نهایت مهدی جاوید بود که در دقیقه 35 توانست از روی ضربه ایستگاهی کار را به تساوی بکشاند. بازی در نهایت با نتیجه تساوی 2 - 2 خاتمه یافت تا ضربات پنالتی تیم پیروز را مشخص کند.

آمار بازی رده بندی
آمار بازی رده بندی

در ضیافت پنالتی‌ها کاردینال اولین ضربه را برای پرتغال تبدیل به گل کرد و اولین پنالتی ایران هم توسط حسن‌زاده گل شد. ضربه دوم پنالتی پرتغالی‌ها توسط سپهر محمدی مهار شد و پنالتی دوم ایران هم توسط محمد طاهری به تیر دروازه خورد. در سومین پنالتی پرتغالی‌ها موفق شدند ضربه خود را تبدیل به گل کنند و طیبی هم برای ایران گلزنی کرد. پس از تساوی در سه ضربه ابتدایی، کار به ضربات تک تک رسید که اولین پنالتی پرتغالی‌ها در این ضربات تبدیل به گل شد و افشین کاظمی هم به زیبایی پنالتی خود را گل کرد. سپهر محمدی دومین ضربه پنالتی تکی و پنجمین پنالتی پرتغالی‌ها را مهار کرد و احمدی هم پنالتی ایران را به تیر کوبید. ششمین ضربه پنالتی پرتغالی‌ها به تیر دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت تا مهدی جاوید پنالتی خود را تبدیل به گل کند تا ایران در جام جهانی سوم شود و به مدال برنز برسد.

مطلب مرتبط
تیم مایلی‌کهن هیچ‌وقت در جام جهانی فوتسال چهارم نشده. آن مسابقاتی که سال 1992 با ابطحی و غلامپور و ورمرزیار توش چهارم شدیم، «مسابقات قهرمانی فوتبال داخل سالن» در هنگ کنگ بود. آن سال‌ها حتا اسم «فوتسال» ابداع نشده بود و می‌نوشتند:‌«فوتبال داخل سالن»!
۲۹ ۷  

۵ ۵  
آی اسپورت
2016-10-01 22:27:00
نظر دهید
۵ نظر
آنزان
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۴۲
تاریخ سازی با لباس جیووا..
درود بر غیرتتان دلیر مردان
۳
ارمان
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۵۸
مهمترین نکته قهرمانی ایران هوش سرشار جواد خیابانی بود که با این همه گفتن فردوسی پور در عین شایسته سالاری بعد از اتمام قانونی بازی و تصاویر زوم دوربین بر روی دروازبانها تاکید داشت باید دید وقت اضافه و احیانن پنالتی ها چی می شه...خدایش باید براش سنگ تمام گذاشت...و تشکر ویژه ای کرد از این همه شایسه سالاری ارزشی....دستشون درد نکنه
۲
امیررضا
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۲۳:۰۵
دم برو بچ فوتسال گرم
۳
حسین عظیمی
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۲۳:۰۵
عالی بودن این بچه های بی ادعا
۳
امید
يكشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵، ۰۰:۱۱
میگم یه وقت بد نباش پرتقال بردیم ... کیروش و دوستان فوتسال یه وقت تحریم نکنن... فرداست که کیروش بیانیه بده :)))
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر