فهرست
گزارش ویژه؛ نکو آلترناتیو یحیی
گزارش ویژه؛ نکو آلترناتیو یحیی

گزارش ویژه؛ نکو آلترناتیو یحیی

آی اسپورت – یحیی گل‌محمدی، سرمربی تراکتورسازی تبریز در نشست خبری پس از بازی با استقلال تهران از برگزاری جلسه‌ای با مدیرعامل تیم برای مشخص شدن وضعیت خود در این تیم خبر داده بود. این جلسه که قرار بود روز شنبه برگزار شود به دوشنبه موکول شد. طبق اعلام قبلی یحیی گل‌محمدی درحضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره باشگاه درمورد وضعیت تیم صحبت کرد و سپس مدیران باشگاه درمورد آینده این سرمربی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

گزینه‌های جایگزینی

به‌دنبال اعلام زمان قطعی این جلسه تعیین‌کننده بسیاری به بررسی شرایط یحیی گل‌محمدی و جانشینان احتمالی او پرداختند؛ از فراز کمالوند، سرمربی فعلی صنعت‌نفت‌آبادان تا فرهاد کاظمی، سرمربی ناموفق فصل گذشته  ماشین‌سازی بگیرید تا علیرضا مرزبانی که همواره در سال‌های اخیر در بین گزینه‌های هدایت تیم تراکتورسازی نامش دیده می‌شد اما جدی‌ترین گزینه جواد نكونام بود كه خودش این پیشنهاد را قبول نكرد. البته بعد از اختلاف دوباره نكونام با مالك خونه‌به‌خونه باز هم مذاكره با این مربی برای تراكتورسازی رنگ‌و‌بویی جدی گرفت. جواد نکونام سرمربی خونه‌به‌خونه که تیمش روز یکشنبه در هفته‌هجدهم لیگ دسته‌اول مقابل مس رفسنجان شکست خورد، حالا تصمیم به جدایی از این تیم بابلی گرفته است. باتوجه به اختلاف پیش آمده بین مالک فوتبال خونه‌به‌خونه و جواد نکونام، قرار است جلسه‌ای بین آنها برگزار شود. نكونام دیروز از تهران راهی بابل شد كه آخرین حرف‌هایش را بزند. گفته می‌شود دلیل این تصمیم جواد نکونام علاوه بر مشكلات مالی، پیشنهاد از تیم‌های تراکتورسازی و پیکان است.

خطیبی و حامیان استانی

در این میان اما یک‌گزینه دیگر نیز مطرح شد که با توجه به شرایط موجود شانس بیشتری برای نشستن روی نیمکت سرخپوشان تبریزی دارد؛ رسول خطیبی، سرمربی پیشین تراکتورسازی که دوران کوتاه اما موفقی در این تیم داشت. مطرح شدن نام او به‌عنوان گزینه احتمالی جانشینی یحیی گل‌محمدی با توفیق اذهان عمومی واقع شد و به این ترتیب گفته شده خطیبی شانس بالایی برای نشستن روی نیمکت داغ تیم تراکتورسازی را دارد. خطیبی حمایت مسئولان استان و به‌وی‍ژه امام‌جمعه تبریز را دارد و همین مساله كار او را راحت‌تر كرده اما مسئولان باشگاه هنوز باحضور او موافقت نكرده‌اند.

فقط برد نجات دهنده است

در جلسه دوشنبه رأی به ماندن یحیی گل‌محمدی داده شد، اما رأی به ماندن یحیی گل‌محمدی به همین سادگی هم نبود چراکه یکی از دو‌سر تصمیم گیرنده در این مورد (اعضای هیات مدیره و مدیر عامل باشگاه) به‌شدت خواهان قطع همکاری با یحیی بود و حتی ادامه همکاری خود با باشگاه را منوط به رفتن یحیی دانسته بود؛ مطرح شدن چنین موضوعی در جلسه موجب شد یحیی بیشتر از قبل به جدایی  نزدیک شود. به هرحال اعضا‌ به این جمع‌بندی رسیدند که بازی با نفت تهران در هفته‌نوزدهم به‌عنوان آخرین فرصت برای یحیی گل‌محمدی تعیین شود؛ براین اساس کسب هر نتیجه‌ای به‌غیر از پیروزی در بازی با نفت منجر به قطع همکاری تراکتورسازی با گل‌محمدی می‌شود.

امیدوار به تكرار نتیجه دور رفت

به این ترتیب یحیی گل‌محمدی در شرایطی شاگردان خود را مقابل نفت به‌میدان می‌فرستد که به‌نظر می‌رسد این بازی آخرین فرصت او برای بقا باشد. تراکتورسازی نخستین پیروزی خود با هدایت گل‌محمدی را در لیگ‌برتر مقابل همین نفت در دور رفت بازی‌ها کسب کرده و این می‌تواند یك‌ برگ برنده برای سرمربی سرخپوشان باشد.

 

همشهری ورزشی

۱    
آی اسپورت
2018-01-10 12:37:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر