فهرست
دشوارترین روزهای زندگی شیری
دشوارترین روزهای زندگی شیری

دشوارترین روزهای زندگی شیری

آی‌اسپورت- مهدی شیری مدافع راست فیکس و بدون جانشین این هفته‌های پرسپولیس که با تیم نفت‌تهران سابقه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را دارد احتمالا در بازی با السد دشوارترین روز فوتبالی‌اش را تجربه خواهد کرد. شیری که در هر 9 بازی اخیر پرسپولیس ثابت بوده ؛ ۵ بازی لیگ برتر، دو مسابقه در جام حذفی و یک دیدار در لیگ قهرمانان آسیا. او با ثبت ۸۴۰ دقیقه بازی بیشتر از تمام همبازیانش در این ۹ دیدار بازی کرده و قاعدتا باید خسته‌تر از بقیه باشد، سه‌شنبه شب کار دشواری مقابل دو بازیکن برتر فوتبال قطر خواهد داشت.

مهدی شیری در این بازی مقابل اکرم عفیف هافبک چپ تکنیکی و سریع السد قرار خواهد گرفت که با ۱۰ پاس گل در جام ملت‌های آسیا کولاک کرد و یکی از ارکان قهرمانی عنابی‌ها در آن مسابقات بود. عفیف که در سال ۲۰۱۸ مرد سال فوتبال قطر شد استارت‌های انفجاری وحشتناکی دارد اما در سه دیدار اخیر مقابل پرسپولیس کاری از پیش نبرده است. 

پشت سر او در دفاع چپ السد، عبدالکریم حسن مدافع بلند قامت و گلزنی بازی می‌کند که مرد سال فوتبال آسیا شد و در جام ملت‌ها نیز ثابت کرد لیاقت کسب این عنوان را داشته است. مدافعی که زیاد نفوذ می‌کند و از لحاظ فیزیکی می‌تواند چالش بزرگی برای شیری ایجاد کند. هر چند عفیف در جریان بازی‌های السد به صورت متوالی جای خود را با حسن الهیدوس عوض می‌کند و به جناح راست می‌رود اما همکاری این دو بازیکن و کارهای ترکیبی‌شان با ژاوی می‌تواند مهدی شیری را در معرض آزمون فوق‌العاده دشواری قرار بدهد که شاید تا اینجای فوتبالش تجربه نکرده باشد.

شیری در ۹ بازی انجام داده برای پرسپولیس به صورت نسبی از استانداردهای کافی به‌عنوان یک مدافع راست بهره‌مند بوده است. او در دفاع با وجود قامت کوتاهش و ضعف در شیفت کردن به میانه خط دفاع برای پوشش فضای پشت سر مدافع نزدیک به خود، در بازگشت‌ها و توپگیری‌ها موفق عمل کرده و اشتباه بزرگی مرتکب نشده. مهدی شیری در حمله نیز بعضا در کارهای ترکیبی موفق عمل کرده و با اینکه هافبک‌های روی دستش مدام تغییر می‌کنند و برانکو هنوز موفق به زوج سازی در این جناح نشده حضور فعالی در نیمه زمین حریفان داشته و چنانچه ارسال‌های دقیق‌تر و هدفمندتری داشته باشد برای پرسپولیس در فاز حمله هم بازیکن تاثیرگذارتری خواهد بود.

شیری در یک ماه گذشته و از زمان رسمیت یافتن به‌عنوان بازیکن پرسپولیس، بی‌رقیب‌ترین مهره این تیم بوده چرا که ماهینی مصدوم بود و مدافع راست دیگری در جمع سرخ‌ها وجود نداشت اما حالا شماره ۱۷ سرخ‌ها نفس گرم مدافع بوشهری و باتجربه تیمش را پشت سر خود حس می‌کند. 

حسین ماهینی با وجود تمام انتقادهایی که بعضا به او می‌شد همواره از سطح استاندارد لازم، بخصوص در فاز دفاع برخوردار بوده و نمایش‌های متوسط رو به بالایی ارائه می‌داد. از طرفی با توجه به اینکه او بزرگتر تیم و کاپیتان دوم به حساب می‌آید از موقعیت مناسبی نزد برانکو سود می‌برد. برانکو از ماهینی در پست‌های مختلف بازی گرفته و غیر از وجه کاپیتانی و تجربه‌اش به خاطر عنصر فداکاری و گوش به فرمان بودن (که باعث خط خوردنش از تیم ملی شد) روی شماره ۱۳ حساب ویژه‌ای باز خواهد کرد. بنابراین کار برای شیری در پرسپولیس فوق‌العاده دشوارتر هم خواهد شد. 

با توجه به قرار گرفتن نام ماهینی در لیست بازی با السد، حالا شیری می‌داند اگر حتی هم‌پستی نامدارش در بازی با السد به نیمکت هم نرسد از بازی با سپیدرود کم کم وارد ترکیب خواهد شد و بعید نیست در دربی ۱۰ فروردین به ترکیب اصلی برسد. پس شیری در دوحه فرصت این را خواهد داشت تا در این آزمون ترسناک به برانکو ثابت کند می‌تواند در بازگشت ماهینی با او هم رقابت کند و سر جایش بماند. 

سه‌شنبه شب چنانچه شیری از برانکو و هواداران پرسپولیس در مقابل آن خط حمله آتشین السد نمره قبولی بگیرد و مقابل عفیف و هم‌تیمی‌هایش اشتباه نکند، ماهینی در بازگشت به شرایط مسابقه هم باید منتظر یک رقابت سخت باشد. درست مثل آنچه طی سه فصل گذشته با رامین رضاییان و صادق محرمی داشت. آیا شیری پتانسیل وارد شدن به چنین رقابتی را دارد؟

۶ ۷  
آی اسپورت
2019-03-11 14:55:00
نظر دهید

۷ نظر
حمید
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷، ۱۵:۰۵
یه سئوال از آی اسپرت:
چرا وقتی استقلالی ها تجمع 50 نفری میزارن کامل پوشش میدین و بعدشم سردبیر سایت تون میاد اعتراض می کنه چرا با هوادارای استقلال که فحاشی کردن برخورد شده اما وقتی پرسپولیسی ها تجمع 300 نفری میزارن بدون فحاشی و کاملا مسالمت امیز، نه تنها به بازداشت و ضرب و شتم هوادار پرسپولیس توسط نیروی انتظامی واکنش نشون نمی دین بلکه حتی خبر ماجرا رو هم کار نمی کنید.

اینو زیر همه خبرا میذارم تا کم کاری آی اسپورت رو جبران کرده باشم.
666666
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷، ۱۵:۴۷
میدونی بدتر چیه؟ که سردبیر این سایت حتی به نحوه پوشش تلویزیونی بازی های استقلال هم واکنش نشون میده ولی در برابر همین تجمع یا داوری های شائبه دار که هرهفته داره تکرار میشه سکوت کرده.
تو همین سایت علی ناصری میتونه صحنه های داوری رو کنار هم و علیه پرسپولیس توییت بذاره یا زخمی شدن هوادار پرسپولیس رو کارما درنظر بگیره و اشک ریز با ذوق و شوق حرف از تنفر بزنه ولی وقتی این اتفاق برای هوادار استقلال می افته نه خبری از کارماست نه تنفر و این سایت از هیئت فوتبال خوزستان جواب میخواد!
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷، ۱۵:۳۰
جناب آقای پوریا طباطبایی
مسئول نامحترم بخش تأیید نظرات آی اسپورت
از آنجا که بارها در این سایت افرادی با نام بنده ، به خانواده بنده اهانت هایی رکیک و با الفاظی واجد حد قذف کرده اند ، و با تأیید شخص جنابعالی این الفاظ منتشر می شوند و شما حتی از نشر پاسخ من امتناع می ورزید ، پس سوء نیت شما بر من واضح و مبرهن شده است . منتظر برخورد بنده هم از طریق قانون هم به شکل شخصی باشید
رسول
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷، ۱۷:۰۹
توهین های جنسی و رکیک یه کیسه کش با اسامی مختلف مدتهاست توسط این سایت زرد تایید و منتشر میشه با سایتی که هیچ پایبندی به اخلاق و ادب نداره و خیلی راحت انواع و اقسام توهین ها رو منتشر میکنه باید قانونی برخورد کرد.
کیسه کش احمق
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷، ۱۷:۱۳
خطاب به اون کیسه کشی که با اسامی مختلف توهین میکنه:
بازی با الدحیل سه تا گذاشت درتون هیچ کس بهتون توهینی نکرد ادامه بدی فقط باید بری دعا کنی کیسه دیگه نبازه
علی
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷، ۱۷:۱۶
این سایت باید به صورت جدی به بحث توهین های زشت و رکیک یه استقلالی که مشخصه خانواده درستی نداره و از هیچ توهینی اعم از توهین های جنسی به مُرده و زنده کوتاهی نمیکنه رسیدگی کنه. یک هفته خفه خون گرفته بود باز پیداش شده درصورتی که تو این هفته هیچ کس هیچ توهینی بابت باخت سنگین استقلال نکرد.
۹ ۱
استقلال
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷، ۱۹:۳۹
دروغ هم که میگی ؟ کامنت های زشت تون توی خبر مربوط به باخت استقلال مقابل الدحیل است.
البته حق با شماست که نباید به هادی نوروزی کسی که دستش از این دنیا کوتاهه توهین کرد. اما تو نظری درباره یکی از پرسپولیسی های ای سایت به اسامی مختلفی همچون شوفر موافشون کیسه چرک و هزاران اسم دیگه توهین جنسیتی میکنه و به حجازی و پورحیدری توهین میکنه نداری ؟
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر