فهرست
از هول حلیم، توی دیگ؛ با استقلال ما چه می‌کنید؟
از هول حلیم، توی دیگ؛ با استقلال ما چه می‌کنید؟

از هول حلیم، توی دیگ؛ با استقلال ما چه می‌کنید؟

آی اسپورت - بحث بر سر 15میلیارد تومانی است که اگر وینفرد شفر از دریافت آن کوتاه نیاید، باشگاه استقلال باید تمام و کمال همه این مبلغ را که مدیران سابق (افتخاری و توفیقی) با مرد آلمانی توافق کرده‌اند را پرداخت کنند. عدد به حدی بزرگ و هنگفت است که چنانچه باشگاه استقلال ناچار به پرداخت آن شود، سهم بزرگی از بودجه جاری‌اش صرف جلب رضایت سرمربی معزول خواهد شد. حتی اگر این مبلغ با ترانسفر برخی بازیکنان جبران شود، استقلال ضرربزرگی را متحمل شده و باید مسببان این زیان عظیم پاسخ قانع‌کننده‌ای برای افکار عمومی داشته باشند و دلایل عقد چنین قراردادی را بیان کنند. افتخاری و توفیقی درست در زمانی زیر بار چنین قراردادی رفتند که بارها از سوی آنها عملکرد مدیران قبلی به دلیل برجا گذاشتن بدهی‌های کلان زیر سوال رفته بود.

آنها (افتخاری و توفیقی) خود را در افکار عمومی چنان جا انداخته بودند که انگار آمده‌اند مدیریت نوینی از خود برجا بگذارند و جریان اداره امور باشگاه را به سمت و سوی مطلوب‌تری سوق دهند اما حالا که استقلال با شفر به بن‌بست رسیده و این مربی جدا شده، همان مدیران همواره معترض به قراردادهای دوران ماضی و به ظاهر قانون‌مدار و صرفه‌جو، عاملان اصلی عقد قراردادهایی لقب گرفته‌اند که کمر استقلال را خواهد شکست و این باشگاه را با دیون عظیمی مواجه خواهد ساخت.

این بی‌تدبیری در ماجرای قرارداد استقلال با تیام و جپاروف نیز به وضوح در باشگاه استقلال رویت شد و چنانچه تصمیم‌گیران در عقد قرارداد با این دو بازیکن همه جوانب را در نظر می‌گرفتند، بی‌شک بعد از پایان فصل هفدهم شاهد جدایی آنها از استقلال نبودیم و حالا شاید سرنوشت یکی از محبوب‌ترین تیم‌های پایتخت دستخوش تغییرات شیرینی بود و چه بسا این استقلال بود که خود را آماده قهرمانی در لیگ هجدهم می‌کرد، نه رقیب سنتی‌اش.

در استقلال چند صباحی است که مدیریت کلامی، جایش را به مدیریت عملی داده است و تصمیم‌گیرانش به جای عقد قراردادهای حرفه‌‎ای تنها در اظهارات خود به سخت‌گیری‌های باشگاه اشاره می‌کنند؛ درحالی که در خفا تصمیم‌های دیگری را اتخاذ کرده‌اند. این سبک از مدیریت جز آنکه بدبینی عمومی را نسبت به تصمیم‌گیران باشگاه رو به فزونی گذارد، محصول و نتیجه دیگری نخواهد داشت و مدیران این باشگاه باید فاصله حرف تا عمل خود را به حداقل برسانند و فارغ از احساسات و تبلیغات رسانه‌ای قراردادهای فی‌مابین را منعقد کنند تا اعتماد عمومی بازگردد.

مسئله امروز استقلال با شفر از همان نقطه‌ای کلید خورد که افتخاری و توفیقی در هتل پارس آبادان آن نمایش را به پا کردند و قبل از بازی فینال جام حذفی مقابل خونه‌به‌خونه قرارداد سرمربی را تمدید کردند. قراردادی که وینفرد شفر قبل از تغییراتی که در مبلغ آن ایجاد شده بود، خود امضا داده بود برای فصل آتی 550هزار دلار دریافت کند اما مدیران استقلال بی‌جهت زیر بار خواسته شفر رفتند و دستمزد او را به یک میلیون دلار افزایش دادند تا این مربی استقلال را ترک نکند، درحالی که اگر همان قرارداد اولیه نیز لحاظ می‌شد، شفر هرگز نمی‌توانست استقلال را ترک کند و ملزم به تداوم همکاری با آبی‌ها با همان 550هزار دلاربود.

اشتباه‌های استراتژیک در شیوه عقد قرارداد با بازیکنان البته به زمان مدیران قبل باز نمی‌گردد و در این فصل هم نحوه قراردادی که با پاتوسی نوشته شده هراحتمالی را ایجاد می‌کند وهیچ بعید نیست که به واسطه بندی که در قرارداد این بازیکن وجود دارد، پاتوسی یا رقم قراردادش را چشمگیرتر کند و یا اینکه از استقلال برود. بدون شک اگر مدیران استقلال به هنگام عقد قراردادها هواداری به ماجرا نگاه نکنند و بی‌جهت برای خود نگرانی ایجاد نکنند و زیر بار هر شرطی نروند، چنین مشکلاتی در انتهای فصل به وجود نمی‌آید اما انگار باید عادت کنیم به این قصه تکراری که آخر هر فصل در استقلال شاهد ماجرایی تازه پیرامون قراردادها باشیم.

۱۰ ۵  
آی اسپورت
2019-05-03 23:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
منطق اسدقلالی
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۳۳
تیام در تیم بسیار سطح پایین عجمان نتونسته ب تعداد انگشتهای یکدست گل بزنه و جپاروف در لیگ بسیار سطح پایینترِ اسیای میانه هم حرفی برای گفتن نداشته اما همچنان خبردلاران کیسه کش متوهم 《واتیاما_واجپاروفا》سر میدن،،عاقلان دانند درصورت تمدید نکردن قرارداد شفر همین الان نگارنده چه هزلیاتی ک در ستایش شفر نمی نگاشت!!!مگه چندتا از سوپرمتوهمای روزنامه فکاهیه "فتولافوتوشاپ"نظیر لاورودی توهمین سایت قلمفرسایی نمیکنند؟؟؟؟
مگه شماها نبودین ک با توهمات دلارمعاشانه باعث شدین کفن پدربیچاره ی افتخاری خشک نشده،،ارتش فحاش کیسه کشا تنش رو تو گور بلرزونند!!!
چی شد پس!!!الان ک گندش دراومده،،کی بود کی بود من نبودم؟؟؟
امیرعباس
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۲۵
عالیست و بشدت مایه تاسف بی زحمت ریز قرارداد برانکو را هم منتشر کنید تا ما افکار عمومی بدانیم مدیران پرسپولیس چه شاهکاری خلق کرده اند!
۹ ۱
...
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۱۷
برانکو هرچی میگیره لااقل بازدهی هم داره و مثلا 2میلیون دلار درامدزایی داشته. یاد بگیرید سرتون به کار خودتون باشه و همیشه اویزون دکل نباشید
۱
Hey
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۳۱
اقا ما اخرش سر از کار این کیسه جماعت درنیاوردیم.
افتخاری رو میکوبن چرا مدت قرارداد با تیام بیشتر نبوده.
اونم تیامی که کلن هندونه سربسته بود و یک سال، تیمی نداشت و مصدوم بود. فکرشو بکنید تیام بنجل از اب درمیومد همین اسکل های جوگیر، خاک برسر کنان و عربده کشان خودشونو جلو در وزارت اتیش میزدن که چرا واسه کیسه بازیکن بنجل خریدین و باهاش دو ساله بستین.
ازون طرف میگن چرا تو قرارداد با شفر حق فسخ واسه کیسه وجود نداره. اخه اسکل ها کدوم مربی تو دنیا همچین شرطیو قبول میکنه؟ بعدشم اون زمان که افتخاری همچین قراردادی بست، هزینه ریالی این قرارداد از پولی که به سه تا پیرمرد کیسه ینی رحمتی خسرو و منتظری میدین هم کمتر میشد.
تازه این شوفر زبون بسته که بد نتیجه نگرفته،اصلن لازم نبود قراردادشو کنسل کنن. چون عملکردش مثل فصل دوم برانکو بود. در واقع قدرت پرسپولیس نذاشته نتایج این بابا زیاد به چشم بیاد.
کلن تو جامعه یه سری دهن گشاد وجود دارن که شما هر کاری هم بکنید دهنشون بسته نمیشه.
!!!
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۱۷
تیام خودش گفت نمیخواسته بمونه این باز داره گریه میکنه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر