فهرست
در ستایش کلمبیاى پکرمن/ شگفتی بزرگ‌تری در راه است؟
در ستایش کلمبیاى پکرمن/ شگفتی بزرگ‌تری در راه است؟

در ستایش کلمبیاى پکرمن/ شگفتی بزرگ‌تری در راه است؟

آی اسپورت- کلمبیاى خوزه پکرمن آرژانتینى یکى از جذاب‌ترین تیم‌های جام است. پکرمنى که با تیم آرژانتین در جام جهانى ٢٠٠٦ پس از شکست در مرحله‌ى یک‌چهارم مقابل آلمان این بار با کلمبیا به میادین بازگشته و زدن ١٢ گل و خوردن تنها ٢ گل در ٤ مسابقه، نشان از تیم بى‌نظیر او در این دوره از رقابت‌ها دارد،آن هم در غیاب سوپراستارى مثل فالکائو.

حال کلمبیا با راهیابى به جمع ٨ تیم پایانى، آماده‌ى رقم زدن یک دوره‌ى تازه در تاریخ فوتبال خود و البته تغییر دیدگاه‌هاى جهانى نسبت به این کشور است. این بار آن‌ها نه به دلیل ضربه‌ى عقربى رنه هیگوئیتا، نه موهاى والدراما و نه حتى مرگ اسکوبار و این مسائل حاشیه‌اى، بلکه به‌خاطر خود فوتبال‌شان مورد تحسین هستند. فوتبالى سرشار از هیجان و موقعیت گل و ارائه‌ى یک نمایش جذاب و دیدنى.

نسخه‌ى ٢٠١٤ کلمبیا با سیستم ٤-٢-٣-١ بازی می‌کند. دیوید اوسپیناى سرحال و آماده درون دروازه، زاپاتا و یپس باتجربه در قلب دفاع، زونیگا و آرمرو سریع در جناحین، سانچز و آگیلار به عنوان دو هافبک دفاعى و مثلث رودریگز، کوادرادو و جکسون مارتینز پشت سر تک مهاجم، تئوفیلو گوتیرز و البته با فردى گوارین و کوئینترو روى نیمکت. در هنگام حمله این سیستم به ٣-٥-٢ تغییر مى‌کند. کارلوس سانچز(٦) جلوى دو مدافع میانى قرار مى گیرد و زونیگا(١٨) از راست و آرمرو(٧) از چپ به حمله اضافه مى‌شوند.

به همین دلیل کلمبیا از جناحین (به ویژه سمت چپ که آرمرو بیشتر نفوذ مى‌کند و از ارسال‌ها و سرعت بهترى در قیاس با زونیگا برخوردار است) بسیار خطرناک است. موتور خط هافبک -در واقع ریکلمه‌ى کلمبیاى پکرمن-آبل آگیلار(٨) است و طراحى حملات بر عهده‌ى اوست. او اکثر توپ‌ها را در اختیار دو مهره‌ى تکنیکى و خلاق تیم، جیمز رودریگز(١٠) و کوادرادو(١١) که به ترتیب آقاى گل و پاس گل جام تا اینجاى کار نیز بوده‌اند، قرار مى‌دهد. در جلوى این دو مهره خلاق و مؤثر نیز مارتینز (٢١) و تئو (٩) حضور دارند.

باید دید پکرمن و تیمش مى‌توانند حالا که براى اولین بار در جمع ٨ تیم برتر مسابقات قرار گرفته‌اند، بزرگ‌ترین شگفتى جام را با حذف برزیل میزبان که در حد و اندازه‌هاى خود نیز ظاهر نشده رقم بزنند؟

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-29 14:13:35
نظر دهید

۱ نظر
-
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۱۴
ای خدا چی میشد این سرمربی ایران بود. اونوخت این دلالی روزنامه نگار میفهمیدن تو لیگمون چه بازیکنای طلایی داریم و تا کجاها میتونیم بریم و از یه ... انقد دفاع نمیکردن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر