فهرست
گزارش روز : سالروز پیوستن پپ کبیر به لاماسیا
گزارش روز : سالروز پیوستن پپ کبیر به لاماسیا

گزارش روز : سالروز پیوستن پپ کبیر به لاماسیا

آی اسپورت - 28 ژوئن 1984 در تاریخ بارسلونا یک روز ویژه محسوب می شود. روزی که بهترین بازیکن نوجوان تیم خیمناستیک مانره سا به بارسلونا ملحق شد. او کسی نبود جز پپ گواردیولا.

در چنین روزی پپ در 13سالگی به لاماسیا آمد و دوران پر افتخار حضورش در بارسلونا آغاز شد.

او پس از چند ماه از حضورش در لاماسیا به مادرش گفته بود : هر روز با فکر بازی کردن در کمپ نو از خواب بلند می شوم \" او این مساله را به دو دوست صمیمی خود تیتو ویانوای فقید و آئورلی آلتیمیرال نیز گفته بود.

30 سال بعد، پپ گواردیولای 43 ساله به یک مرجع در باشگاه بارسلونا تبدیل شده است. کسی که 16 جام در دوران بازیگری از 1990 تا 2001 و 14 جام به عنوان مربی از 2008 تا 2012 برای بارسا به ارمغان آورده است.

چند هفته قبل از پیوستن او به بارسا پپ به همراه تیم خیمناستیک در مقابل تیم نوجوانان بارسا قرار گرفت. شکست سنگینی متحمل شدند و وقتی به خانه بازگشت از شدت ناراحتی به مادر خود گفته بود: من هرگز به یک فوتبالیست خوب تبدیل نمی شوم.

اما نمی دانست که اوریول تورت استعداد یاب لاماسیا در همان بازی به نبوغ او پی برده است. سه هفته بعد بود که تلفن خانه پدری پپ به صدا درآمد. پشت تلفن یکی از مسئولان لاماسیا بود که اطلاع می داد که بارسا برای امضای قرارداد با پپ آماده است.

پپ در ابتدا به بارسای آماتور پیوست. در ادامه به بارسا اتلتیک ملحق شد و سرانجام در سال 1990 و در بازی مقابل کادیز برای اولین بار در تیم اصلی بارسا بازی کرد. (2-0 بارسا) . این شروعی بود بر تاریخسازی پپ کبیر در بارسا.

در عکس فوق گورادیولا را در 13 سالگی؛ کنار برادر کوچکش پر گواردیولا مشاهده می کنید. پر هم اکنون یک ایجنت در دنیای فوتبال است. لوئیس سوارس یکی از مشهورترین موکلین او محسوب می شود.

  ۳  
آی اسپورت
2014-06-29 14:54:07
نظر دهید
۳ نظر
عباس
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۰۱
پپ کبیر کیه؟ همون که امسال جلو مادریدی ها نابود شد؟ ههههههههه
-
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۵۷
مانیتا
ارش
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۰۱
پپ کبیر همونیه که ٣ سال رفتو برگشت دابلتون کرد،حالا فهمیدی پپ کبیر کیه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر