فهرست
دلایل انتقال سردار به لیورپول/ مسی ایرانی
دلایل انتقال سردار به لیورپول/ مسی ایرانی

دلایل انتقال سردار به لیورپول/ مسی ایرانی

آی‌اسپورت- نوامبر 2016 گاردین گزارشی داده بود که لیورپول نیم نگاهی به جذب سردار آزمون مهاجم روستوف دارد. 5 دلیلی که نشان می‌دهد این انتقال باید انجام شود به شرح زیر است:

مسی ایرانی؛ به او لقب مسی ایرانی را داده‌اند. خود این لقب به اندازه کافی برای هواداران باشگاه‌ها جذاب است. در لیگ برتر القابی این چنینی دیده ایم مثل محمد صلاح که لقب مسی مصری را داشت اما دوران بدی را در چلسی پشت سر گذاشت. اما بدون شک آزمون پتانسیل بیشتری نسبت به بازیکن سابق چلسی دارد.

تقویت خط حمله؛ دنی اینگز همچنان مصدوم است و قادر به همراهی قرمزها نیست. از طرفی دنیل استوریج آماده نیست و به نظر اختلافاتی با کلوپ دارد. انتقال آزمون می‌تواند برای کلوپ بسیار مفید باشد. مهاجم ایرانی قدرت بیشتری به ترکیب قرمزها اضافه می‌کند و می‌تواند آن‌ها را در رسیدن به مسابقات اروپایی کمک کند.

جانشین سادیو مانه؛ جذب یک بازیکن برای یک بازه کوتاه مدت خرید هدفمندی به نظر نمی‌رسد. یورگن کلوپ هم اهل چنین خریدهایی نیست. اما لیورپول باید به دنبال راهی باشد تا جای خالی مانه در ماه ژانویه و فوریه را پر کند. مانه برای تورنمنت جام ملت‌های آفریفا به اردوی تیم ملی کشورش خواهد رفت. آزمون این توانایی را هم دارد که در گوشه‌های زمین بازی کند و می‌تواند خودش را به ترکیب اصلی برساند.

حضور در لیگ قهرمانان اروپا؛ بی‌شک لیگ قهرمانان اروپا معتبرترین تورنمنت باشگاهی جهان است و بازی در آن نشان از سطح بالای یک بازیکن دارد. تیم روستوف این فصل به لیگ قهرمانان صعود کرد هرچند در مرحله گروهی حذف شد و به لیگ اروپا رفت اما سردار آزمون در هر 6 بازی تیمش در مرحله گروهی به میدان رفت و 2 گل هم به ثمر رساند.

حضور در تیم ملی؛ آزمون در همه اردوهای تیم ملی ایران حضور دارد. او در 22 بازی ملی موفق به زدن 18 گل شده است. لیورپول این توانایی را دارد که از او بازیکن بهتری بسازد. به نظر او به موفقیت‌های بسیاری در همین سن رسیده است.

footballfancast

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-01-11 01:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
برزو
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵، ۰۴:۳۲
سردار رو زيادي بادش كردند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر