فهرست

گزارش ویژه: تراکتور در باتلاق/ اینجا چراغی روشن نیست

آی اسپورت- رسول خطیبی که با هزاران سلام و صلوات سرمربی تراکتور شد در رویاهای خود تیمی منسجم را ساخته بود و فکرش را هم نمی‌کرد که ظرف یک ماه به بن‌بست برسد. ولی خواسته یا ناخواسته تراکتور مدل ۹۴ در جاده خاکی افتاده است و از مصاحبه‌های پی‌درپی مدیر عامل این باشگاه نیز خبری نیست.

در همه ناکامی‌ها پیکان انتقادات به طرف سرمربی نشانه می‌رود و در ادامه به طرف مدیرعامل سرازیر شده و در ‌‌نهایت به هیات مدیره می‌رسد. اما این روال در تبریز شکل متفاوتی دارد و در چند سال اخیر تراکتوری‌ها نشان داده‌اند که مصلحت‌اندیش بوده و مستقیم به مدیرعامل حمله کرده‌اند و با باخت‌های ۳ بر صفر پیاپی به سرمربی خود شعار‌های فدایت شوم داده و از خجالت بازیکن در آمده‌اند تا در وضعیت امروزی نیز مشخص نشود آن‌ها حملات را از رسول خطیبی آغاز می‌کنند و یا از مدیرعامل تازه کار خود.

در نگاه اول باید نقش سرمربی و مدیرعامل را در یک باشگاه مشخص کرد تا بتوان تشخیص داد این کم‌کاری از جانب کدام بوده، ولی در نگاه اول مشخص است تمام بازیکنانی که از پای قرارداد با این باشگاه بدون نتیجه بیرون آمده‌اند بحث از مسائل مالی و جریمه‌های غیرمعقول و برخورد نامناسب را بهانه‌ای بر جدایی دانسته‌اند.

رسول خطیبی به‌عنوان یک مربی جوان و تازه‌کار به خوبی توانسته بازیکنان بزرگ را پای مذاکره بکشاند ولی عقد قراردادی صورت نگرفته است. این‌که رسول خطیبی بتواند با نکونام، آندو، سیدجلال، آل نعمه و بختیار رحمانی مذاکره کند و آنان را برای توافقات مالی به مدیرعامل معرفی کند کار بزرگی کرده است و در ادامه نقش مدیر عامل یک باشگاه مشخص می‌شود که بتواند با شرایط مالی و چانه‌زنی آنان را راضی کند که نظمی در این امر موفق نبوده است.

اخبار رسیده از تبریز از مسدود بودن حساب‌های بانکی این تیم و عدم دریافت بودجه از مالکین و در ‌‌نهایت خاک خوردن گاوصندوق باشگاه حکایت می‌کنند و این موضوعی است که اکثر بازیکنان آن را تایید می‌کنند و تمام بازیکنان قهرکرده نیز عنوان کرده‌اند: برای قهرمانی جام حذفی جریمه شده‌ایم! برای تسویه پول ندارند! چک هم ندارند! چک شخصی هم نمی‌دهند! احترام‌مان را نگه نمی‌دارند.

واقعا نقش یک مدیرعامل در باشگاه چیست؟ آیا غیر از این است که در زمان حساس نقل و انتقالات با جیبی پر از دلار ستاره دیگر تیم‌ها را وسوسه کند؟ حال از جریمه ۱۵ درصدی تیم قهرمان توسط مدیرعامل بگذریم.

تراکتوری که در سال‌های گذشته رفته‌رفته روی فرم می‌آمد دست یک راننده کم‌تجربه افتاده و در جاده خاکی دنده عقب می‌رود. حالا بعد از نا‌امیدی هواداران، سرمربی جوان نیز نا‌امید شده تا حرف و حدیث استعفا به گوش برسد. ولی این خبر نیز به نظر نمی‌رسد خبر خوشی برای پرشور‌ها باشد. تنها علاج درد این تراکتور پول است و بس.

  ۱۰  
آی اسپورت
2014-06-29 17:37:06
نظر دهید

۱۰ نظر
-
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۴۸
چراغ سایت توروشن است بس است
پیمان
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۲۲
من به عنوان یه تراکتوری مقالتونو قبول دارم ولی آیا فقط پول میتونه مشکلات فوتبالمونو حل کنه یا تغییر ساختار؟؟؟؟؟؟؟؟
aaaaaaaa
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۵۳
نظمی خائن هر چه زودتر استفا بده بیشتر از این خیانت نکن عالم و ادم به بیکفایتی و خیانت تو پی بردن خدایا چرا اینو نمیندازن بیرون
-
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۰۷
نظمی از وقتی اومده تراتور رو ده سال عقب انداخته ، یادم نمیاد یک روز هوادارا بهش اعتراض نکنند ،
-
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۱۴
خدا شاهده آدم سالم نمیاد با اسکولایی مثل نظمی کار کنه من موندم خطیبی چطور حاضر شد آیندشو تباه کنه حتما یک پول گلمبه وسط هست بالاخره هرکی یک قیمتی داره قیمت خیانت خطیبی هم یک میلیارده!
ننگ برنظمی
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۷
نظمی خائن وملعون شده همه بروگم شوازتراختوربی
غیرت بی ناموس بی همه کس
-
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۰۵
مشکل از نظمیه بیچاره خطیبی این وسط قربانی میشه
شعار بازی اول فقط علیه نظمی
t..t..boy
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۴۲
بذار لیگ شروع بشه بعد ایه ی یاس بخون اخه اگه فهم فوتبالی داشتی میفهمیدی که الان دیگه وقت عوض کردن مربی نیست تیم محلات که نیست حرفای صدمن یه غاز میزنی
رسول کی خواسته استعفا بده گفته اگه هواداران قبولم ندارند استعفا میدهم
بچه جان شعر نگو
تبریز توپچی
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۰۸
شما که خیلی خوشحال بنظر می رسید. به اون عباس که بغل دست تان نشسته هم سلام برسانید که حسابی بشکن میزد .واقعا شما اسم خودتان را خبرنگار و ژورنالیست گذاشته اید .؟!. اما دوم : سوخت تراکتور نفس هوادارانش است نه جیب باشگاه و مدیزیت نظمی و زید و عمر . نتیجه نگیرند مقصرند و پاسخگو وصد البته سرافکنده . خطیبی با طناب اینها چه جوری رفته توچاه البته شاید شما بهتر بدانید .
تایماز
يكشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۱۳
به شما وضعیت تیراختور اصلا ربطی نداره خواهشا برین سرخابی های خودتونو تحلیل کنین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر