فهرست
گزارش روز : 30 سال از جدایی مارادونا از بارسا گذشت
گزارش روز : 30 سال از جدایی مارادونا از بارسا گذشت

گزارش روز : 30 سال از جدایی مارادونا از بارسا گذشت

آی اسپورت - فردا 30 ژوئن 2014 سالروز انتقال جنجالی مارادونا از بارسا به ناپولی است.نابغه قرن 20 در سال 1982 و پس از جام جهانی اسپانیا، با مبلغ 7 میلیون دلار که در آن زمان یک رکورد جهانی محسوب می شد از بوکاجونیورز به بارسا ملحق شد.

مارادونا زیر نظر سزار لوئیس منوتی در سال 1983 با شکست رئال، کوپا دل ری و متعاقب آن با شکست اتلتیک بیلبائو، سوپرکاپ اسپانیا را تصاحب کرد .

اما یک بیماری هپاتیت نابهنگام و نیز شکستگی زانو در بازی با اتلتیک توسط آندونی گویگوچه آ باعث شدند تا دیه گو مدتی دور از ترکیب بارسا بماند.

با این وجود او پس از بهبودی به ترکیب بارسا بازگشت و در مجموع دو سال حضورش در بارسا در 58 بازی 38 گل به ثمر رساند.

در انتهای فصل 83-84 او با آقای نونیز مدیر وقت بارسا دارای مشکلاتی جدی شد و در طی درخواستی عجیب که در روزنامه ها به چاپ رسید؛ اعلام کرد که اگر به من اجازه خروج ندهند دچار مشکل خواهند شد . (این درخواست روز 30 ژوئن در موندودپورتیوو به چاپ رسیده بود)

متعاقب آن در همان روز آقای نونیز علی رغم تکذیب های مکرر خوان گاسپارت نایب رئیس بارسا، در سالن کنفرانس فرودگاه ال پرات اعلام کرد که بارسلونا به درخواست ناپولی برای جذب مارادونا با قیمت 7.5 میلیون دلار پاسخ مثبت داده است.

در نتیجه دوران حضور مارادونا در بارسا با همان دو جام به پایان رسید و این ستاره به ناپولی پیوست و در آنجا به افتخارات متعدد تیمی و شخصی دست یافت. از آن جمله دو اسکودتو و یک جام یوفا را می توان نام برد.

روز 5 جولای در استادیوم سن پائولی دیه گو به هواداران ناپولی معرفی شد. در هر صورت برای بارسا دوران حضور دیه گو همچون یک درام غم انگیز بود.

30 سال از رفتن نابغه گذشت.


منبع : موندودپورتیوو

     
آی اسپورت
2014-06-29 18:13:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر