فهرست
کاستاریکا 1(5)-(3)1 یونان: ...و حماسه ادامه دارد
کاستاریکا 1(5)-(3)1 یونان: ...و حماسه ادامه دارد

کاستاریکا 1(5)-(3)1 یونان: ...و حماسه ادامه دارد

آی اسپورت- تیم ملی کاستاریکا، پدیده رقابت های جام جهانی 2014، با پیروزی مقابل یونان در ضربات پنالتی، به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2014 راه پیدا کرد.

وقت‌های قانونی این بازی با تساوی یک بر یک و با گل‌های روئیز (52) برای کاستاریکا و سوکراتیس پاپاستاتوپولوس (1+90) برای یونان به پایان رسید و در نهایت کاستاریکا در ضربات پنالتی و با مجموع 6 بر 4 یونان را شکست داد و حریف هلند در مرحله یک چهارم نهایی شد.

در نیمه اول هر دو تیم با احتیاط کار را دنبال می‌کردند و سعی داشتند از معدود موقعیت‌هایشان برای گلزنی استفاده کنند اما تلاش‌شان بی‌نتیجه بود و در نهایت نیمه نخست این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم این کاستاریکا بود که در دقیقه 52 به گل دست پیدا کرد. کاستاریکایی‌ها که از جناح چپ دروازه یونان دست به حمله زده بودند در نهایت پشت محوطه جریمه برایان روئیز را صاحب توپ کردند و مهاجم شماره 10 سفیدپوشان دروازه یونان را فرو ریخت.

دریافت کارت زرد دوم دوئارتو در دقیقه 66 و اخراج بازیکن کاستاریکا، این فرصت را به یونانی‌ها داد تا با داشتن یک بازیکن بیشتر، به فکر جبران بیفتند که این اتفاق در دقیقه 1+90 رخ داد و سوکراتیس پاپاستاتوپولوس گل تساوی را به ثمر رساند تا بازی در دو وقت اضافه 15 دقیقه‌ای دنبال شود.

در دو نیمه وقت اضافه هم توپی از خط دروازه‌ها نگذشت تا اینکه سرنوشت پیروز این بازی به ضربات پنالتی بکشد.

هر دو تیم سه پنالتی ابتدایی شان را گل کردند اما کیلور ناواس، دروازه بان کاستاریکا، پنالتی چهارم یونان که توسط گکاس زده شد را مهار کرد تا سرنوشت بازی در پنالتی پنجم تیمش مشخص شود. پنالتی آخر را اومانیا با یک شوت محکم به طاق دروازه یونان کوبید تا کاستاریکا پیروز این جدال نفس گیر شود.

به این ترتیب، کاستاریکا در ضربات پنالتی با نتیجه 5 بر 3 و در مجموع با نتیجه 6 بر 4 از سد یونان گذشت و حریف هلند در یک چهارم نهایی شد.


 

ترکیب دو تیم:کاستاریکا: ناواس، گامبوآ، دوارته، گونسالس، اومانا، دیاس، بولانیوس، تخدا، بورخس، روئیس، کمپبل

یونان: کارنزیس، توروسیدیس، مانولاس، سوکراتیس، هولباس، مانیاتیس، کاراگونیس، ساماریس، سالپینگیدیس، ساماراس، کریستودولوپولوس


گل ها:


دقیقه 52: برایان روئیس، کاپیتان کاستاریکا، با یک ضربه بغل پای دیدنی دروازه یونان را باز کرددقیقه 90: ضربه گکاس توسط کیلور ناواس دفع شد اما توپ برگشتی را سوکراتیس با یک شوت محکم، به گل تساوی یونان تبدیل کرد

     
آی اسپورت
2014-06-30 03:46:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر