فهرست
روزهای سخت یحیی دور از ذوب آهن: تاوان سنگین گناه
روزهای سخت یحیی دور از ذوب آهن: تاوان سنگین گناه

روزهای سخت یحیی دور از ذوب آهن: تاوان سنگین گناه

آی اسپورت - شکستن طلسم 6 ساله دربی اصفهان، بهترین شروع ممکن برای دستیار گل‌محمدی در ذوب آهن بود. یحیی این فصل در ذوب آهن، هیچ بردی نداشت و قبل از دربی اصفهان، تنها پیروزی تیم در بازی که مجتبی حسینی روی نیمکت نشسته بود بدست آمد. گل‌محمدی بعد از اختلاف با مدیران ذوب آهن، توافقی کنار رفت و انتظار داشت حسینی و بقیه اعضای کادرفنی هم مثل دوران نساجی، صبا، پرسپولیس و نفت همراه او کناره‌گیری کنند اما این بار، حسینی ترجیح داد دوست قدیمی‌اش را دور بزند و خودش به عنوان نفر اول روی نیمکت ذوب بنشیند. حسینی در ذوب آهن ماند و همه دستیاران یحیی را هم نگه داشت تا گل‌محمدی برای مربیگری در تیم آینده‌اش، هیچکس را کنارش نداشته باشد. شاید سرنوشت امروز یحیی، تاوان همه اشتباهات مربیگری او باشد.

لیگ هفتم، یحیی گل‌محمدی و مجتبی حسینی مدافعان ضیایی در صبا بودند. اواخر فصل، صبا برای قهرمانی می‌جنگید اما باند گل‌محمدی و حسینی در باشگاه روبروی او قرار گرفتند تا ضیایی از باشگاه برود و گل‌محمدی، اولین بار مربیگری را در هفته‌های پایانی لیگ تجربه کند. اتفاقاتی که گل‌محمدی بعدها بخاطر آن از ضیایی عذرخواهی کرد.

چند سال بعد، گل‌محمدی دوباره به صبا برگشت و نتایج خوبی هم گرفت. وقتی پیشنهاد پرسپولیس رسید، او به بهانه مشکلات قلبی تیمش را رها کرد تا به پیشنهاد نه چندان اخلاقی رویانیان جواب مثبت بدهد. پیشنهاد نشستن کنار ژوزه به عنوان دستیار و تبدیل شدن به سرمربی تیم بعد از اخراج او در نیم فصل. گل‌محمدی با این روش، راه طولانی رسیدن به نیمکت پرسپولیس را یک شبه طی کرد و برای موفقیت در این باشگاه و کم کردن حاشیه‌ها بخاطر نیمکت نشینی مهدوی‌کیا، او را وادار به خداحافظی اجباری کرد.

 

 

کد خبر: 9406

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2016-10-17 15:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فرشته ف
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۳۸
پارسال درست قبل از بازی حساس تیمش مقابل استقلا ل خوزستان در مصاحبه ای احساسی و نسنجیده ؛ طوری وانمود کرد که انگار تیمش از قبل برنده است با اصمینان از شکست اس خوزستان گفت و جوانان کم تجربه ی پرسپولیس هم تقریبا باورشان شده بود که یک برد حتی کم گل برای قهرمانیشان کافیست چون یحیای پرسپولیسی حداقل یک مساوی به خاطر آنان میگیرد اما یحیی در عالم واقعیت به قهرمانی جام حذفی فکرمی کرد .البته شاید او درست فکر کرده بود ولی مصاحبه ی فریبنده اش حداقل دور از شان یک مربی حرفه ای بود اودر بازی روز بعدش در برابر اس خوزستان نشانی از مصاحبه ی ظاهرا پرسپولیس پسندش نداشت او با آن حرفها نه تنها بازیکنان اس خوزستان را مصمم تر کرد بلکه هواداران و بازیکنان جوان تیم پرسپولیس راهم اغفال کرد.هرچند شاید توان بردن اس خوزستان را هم واقعا نداشت.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر